Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Spadek mocy przy gazie wciśniętym na 100%

  1. #21
    No tak, ale skoro to przepływka to czemu z wypiętą przepływką również dziczeje? Zauważ że te wrażenia z próbnej jazdy były z WYPIĘTĄ przepływką. To mnie zastanawia. Wydaje mi się że po wypięciu powinno być ok. Chyba że się mylę.

  2. #22
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Na wypiętej powinno być ok?No nie wiem :)

    Nie porównuje M30 do M62 ale kumpel tak miał że po strzale i z rozwaloną przepływką nie jeździła kompletnie a jak odpiął było o niebo lepiej...

    Spróbuj,nic nie stracisz ;)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Panie a katalizator nie jest zapchany? Ja walcze wlasnie z m42 i przyczyna tego, ze sie nie wkrecal przy pelnym dodaniu gazu i inne jeszcze mial ataki byl juz wysrany do granic mozliwosci kat.

  4. #24
    Pisałem powyżej że popuszczali katalizatory i niczego to nie zmieniło. Kurcze bo to jest serio dziwne, niewiadomo jak to opisywać. Najlepiej to widać jak się ktoś przejedzie autem. Jeszcze mi taka chodzi po głowie opcja - może świece zalewa, w sumie świec jeszcze nie wymieniałem.
    Teraz byłem się przejechać, to na początku miała takie momenty że jak wypruła to żona w szoku była jak dostała z fotela w plecy. A zaś po chwili gaz w podłogę i muli. Wydaje mi się że czasami jak by gubiła cykle. Obroty rosną a moc nie wzrasta (słabiej ciągnie), a zaś za chwile ciągnie normalnie, nawet potrafi przyszarpać. Cały czas mam odpięty przepływomierz.

  5. #25
    Mnie Joe też się wydaje że przepływka,wymień i powinien broblem ustąpić,

  6. #26
    Tylko czemu po wypięciu przepływki dalej dziczeje? Ja się mogę mylić i mnie poprawcie jak tak ale mi się wydaje (bo miałem tak w M60b30) że po odłączeniu przepływki powinno palić więcej ale iść jak trzeba a tu się tak nie dzieje.
    Na razie mam zamiar drapnąć kogoś z M62b44TU i podmienić przepływomierz, jak to pomoże to jesteśmy w domu a jak nie to myślę o świecach a potem to już nie wiem.

  7. #27
    ciekawi mnie jak koledzy doradzaja wymianę regulatora na listwie i odsunięcie katalizatorów. Regulator jest na filtrze pod podłoga i na górze nie ma nic więcej (do listwy dochodzi jeden przewód) a katalizatory sa razem z kolektorami wydechowymi. Jak je odsunąć? Odkręcić od głowic?

    Napisz Joe czy masz LPG, bo nie wiem :/

    Piszesz ze nie masz błędów w DME a podpatrz jeszcze jak wyglądaja adaptacje. Odczytaj jakie są, skasuj adaptacje i wówczas się przejedź. Napisz jak efekty.

    Napisz jeszcze czy niedostatki mocy sa na mocno rozgrzanym silniku czy zawsze - od zimnego począwszy.

    Świeczki takie jak trzeba? ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #28
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    ciekawi mnie jak koledzy doradzaja wymianę regulatora na listwie i odsunięcie katalizatorów. Regulator jest na filtrze pod podłoga i na górze nie ma nic więcej (do listwy dochodzi jeden przewód) a katalizatory sa razem z kolektorami wydechowymi. Jak je odsunąć? Odkręcić od głowic?
    Racja, filtr jest razem z regulatorem jako całość. Odnośnie odsunięcia (popuszczenia) katalizatorów to mechanik jakoś to popuścił (zasugerowałem mu żeby to zrobili).

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Napisz Joe czy masz LPG, bo nie wiem
    Niema LPG.

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Piszesz ze nie masz błędów w DME a podpatrz jeszcze jak wyglądaja adaptacje. Odczytaj jakie są, skasuj adaptacje i wówczas się przejedź. Napisz jak efekty.
    Nie wiem jak to zrobić.

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Napisz jeszcze czy niedostatki mocy sa na mocno rozgrzanym silniku czy zawsze - od zimnego począwszy.
    Subiektywnie stwierdzam że przy zagrzanym ale to jest subiektywna opinia.

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Świeczki takie jak trzeba?
    Nie wiem bo nie sprawdzałem/nie wymieniałem.

    W niedzielę mam zamiar spotkać się z PrzemoS-em, może on wybada coś czego ja nie umiem opisać.

  9. #29
    o fiu fiu - jaka wyczerpująca odpowiedź :)

    Pozostaje kwestia świec, adaptacji i wpływ temperatury na objawy :)

    Świece sprawdzisz albo po prostu wymień. Zdaje się że BKR6EK, ale to sprawdź w katalogu.

    Adaptacje sprawdzisz albo INPĄ albo DISem, nie wiem co masz pod ręką. w INPIe jest mixture adaptation (ja musiałbym zobaczyć do z pamięci nie wiem - Sylwekk zna INPĘ na pamięć ;) ) w DIS jest to w funkcjach serwisowych i w samym sterowniku. Kasowanie błędów to nie kasowanie adaptacji. Pamiętaj o tym :)

    Z temperatura wiążę awarię (brak sygnałów) z czujnika położenia wałka. Co prawda powinno pokazać błąd, ale życie uczy e nie zawsze tak jest. To bym zrobił na końcu
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #30
    Wyczerpująca, bo temat raczej dla mnie istotny :D.

    Dobra, mam kolegę z DIS-em w Katowicach, muszę z nim pogadać jutro. Zobaczymy co wyjdzie.
    Sylwku, a uszkodzony przepływomierz wykluczasz?
    I jak to jest w końcu z tym odpiętym przepływomierzem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •