Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] Kupno BMW E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    5

    [mechanika] Kupno BMW E38

    Witam.

    Chciałbym kupić BMW E38 i proszę o porady
    1) Jakie są różnice w kosztach utrzymania między 3.0 3.5 i 4.0 bo nad takimi silnikami się zastanawiam.
    2) Czy automaty często się psują. (WOlałbym manuala bo waidomo że jest trochę tańszy w utrzymaniu ale ciężko z nim trochę)
    3) Jak jest z częściami eksploatacyjnymi ? Czy są jakieś zamienniki czy są drogie ?
    4) I najważniejsze na co zwrócić uwagę przy kup[waniu BMW by nie kupić jakiejś zajeżdzonej wersji?
    5) Czy w silnikach 3.0 i 3.5 był pasek czy łańcuch bow iem że w 4.0 jest łańcuch?

    Koszty utrzymania są dla mnie w miarę warzne. Wiem że będą wyższe niż w zwykłym samochodzie i na to jestem przygotowany ale wolałbym wybrać wersję najmniej awaryjną i tańszą w utrzymaniu.

    Jest to mój pierwszy post na forum więc jezeli umieściłem go w złym dziale to przerpaszam.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Użyj opcji SZUKAJ
    Temat był poruszany kilka razy.
    Pozdrawiam
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    5
    Szukam i czytam cały czas forum i jest troche na ten temat fakt. Ale wszystko strasznie porozżucane. Niewiem używając wyszukiwarki nie znalazłem podobnego tematu. Jest trochę w dziale Allegro,ebay ... i troche w mechanice też można poczytać ale chciałbym jezeli można poznać jeszcze trochę opini użytkowników.

    Jezeli moderator uważa,że temat jest faktycznie powtórzony to proszę go skasować ponieważ nie chcę zaśmiecać forum i jeżeli można to podać linka do podobnego tematu.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Widzisz modowanie tak wygląda i łatwiej napisać szukaj jak podać link... :D :D ale tu już subiektywnie się wypowiadam...
    Dreams from Dreams - 7er...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Cześć Boruc 20. Przede wszystkim gratulacje za to, że wiesz już jakie są fajne auta! Twój post to temat rzeka na tym forum. Podstawa to jaką kasą dysponujesz. Druga sprawa to motar jaki chcesz mieć. Z regóły jest tak, że każdy chwali swoje począwszy od 2.8 do 5,4 poprzez diesle 3 i 4 litrowe. Każdy motor jest inny i to już jest powód do wyrażania subiektywnych opinii. Jeśli benzyna to wal na maksa w 4,4, jeśli gazownia to porządne ale droższe instalacje, jeśli diesel to nie piszę bo ...każdy chwali swoje. Udanej decyzji i ewentualnego zakupu. Pozdro!
    Pozdrawiam!

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    No i jasko wszystko w temacie. Kieruj się stanem technicznym auta. A ładnego jest ciężko trafić. Polecam ci obserwować forum, czasem któryś z kolegów chce sprzedać i wtedy warto po zaciągnięciu opinii reszty forum takim autem sie zainteresować. jeśli coś upatrzysz to daj linka do ogłoszenia i się obluka go dokładnie a może nawet ktoś z tobą pojedzie go obejrzeć.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    5
    Tylko benzyna i nic innego (mysłałem o silnikach od 3.0 - 4.0 czy wszystkie mają łańcuchy zamiast pasków). Raczje będę jeździł na benzynie. Kasę jaką chciałbym wydać to wszystko zależy od stanu i wyposażenia ale najlepiej ok 25-30 tyś.

    Jedno pytanie które mnie męczy i są różne odpowiedzi i chciałbym uzyskać jeszcze raz jakieś opienie o skrzynię automatyczną.

    Jak kupię z automatem i przebiegiem ok 200 -250 tys (bo przewaznie takie są ) aiutko będę przyprowadzał z niemiec to czy skrzynia jeszcze pojeździ czy trzeba wymieniać i jak jest z ich awaryjnością i czy wogóle się je naprawia?

    Pozdrawiam

  8. #8
    Szczerze to szukam od 2 tygodniu auta do 36tysiecy i jedno wielkie bagno i lipa :)
    Teraz mam jakas zaklepana 750i lekko przerysowana na zderzaku przednim i blotniku ..
    ale tak naprawde to nic nie ... za granica tez sie okazuja niezle buble

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    5
    Ja szukam już od ok 2 miesięcy. Nie spieszy mi się więc prubuje znaleźć w jak najlepszym stanie. Przez ten czas szukania wiele patrzyłem przeglądałem aż trafiłem na to forum i mam nadzieję że tutaj mi pomogą w dokonaniu wyboru.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Jeśli chodzi o skrzynie w automacie to musisz sprawdzić jak przełącza biegi w czasie jazdy, czy robi to płynnie bez szarpnięć, po drugie włączanie z parking na drive musi być absolutnie miekko bez szarpnięć jak w masełku, po tyrzecie najważniejszy objaw przełączanie z parking na wsteczny też przy wciśniętym mocno pedale hamulca musi być miękko, przy słabszym wciśnięciu pedału hamulca może lekko, powtarzam lekko szarpnąć (temat był na forum kiedyś).
    Kolejna sprawa jeśli auto ma przebieg 200-250 tys. km. i było po ludzku traktowane (bez zrywów, bączków etc...) to skrzynia spoko długo Ci posłuży. Dalej sprawa to faktyczny przebieg, nie ufaj za bardzo wpisom w książce serwisowej i samej książce... Różne numery można z tym zrobić. Patrz przede wszystkim na stan techniczny to jest podstawa!
    Nara!
    Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •