Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [mechanika] 545i czy dobry wybór

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    4
    BMW
    E39
    Skąd
    Białystok

    [mechanika] 545i czy dobry wybór

    Witam wiem ze zadaje pytanie na temat modelu 5 ale chodzi o pomoc w doborze silnika A na tym forum jest sporo posiadaczy aut z tym silnikiem Przymierzałem się do kupna 530i ale auto okazało się słabsze od 530d wiec wybór padł na 545i chciałbym poznać opinie użytkowników aut z tym motorem jego słabe strony na co zwrócić uwagę przy kupnie jedyne co mnie przeraza to ta cieknąca rurka wada fabryczna ,czy występują jeszcze inne wady o których tu nie doczytałem wcześnie użytkowałem 530d e39 przyznam ze autko spisywało się idealnie Przyszedł czas na zmianę po przeczytaniu niejednego forum bmw na temat 530d e60 spuchła mi głowa auto dosyć awaryjne w porównaniu do poprzednika wpadające klapki robiące spustoszenie w silniku a to wtryski a to turbo Ja w swoim e39 530d nie miałem takich problemów wiec teraz po sprzedaży auta przymierzam się do kupna 545i czy to dobry wybór czekam na waszą rade i pomoc

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    w 7er silnik 4,5 o który pytasz spisuje się rewelacyjnie
    (nie wiem czy taki sam jest w e60 ) bo rozumiem że o taki model autka pytasz?
    to chyba najbardziej pożadany silnik w tej limuzynie 7er
    oprócz wady fabrycznej o której już wiesz nie posiada chyba żadnych większych usterek,jedyne na co trzeba zwracać przy nim uwage w 7er to temperatura bo niestety nie ma wskażnika - nie wiem jak w e60 i trzeba to kontrolować
    bardzo elastyczny,wg mnie nie taki paliwozerny jak na autko ważące ponad 2 t
    (mowa o 7),daje sporo frajdy z jazdy,wyprzedzanie nawet kolumny pojazdów nie przysparza trudności, jeśli o mnie idzie szczerze polecam
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Siemka
    Jeśli się zastanawiasz nad E60 3.0d to mogę Ci spokojnie go polecić.Sam też chciałem kupić 530i ale że mam ropę baaardzo tanio to wybór padła na diesla.Co do klap w kolektorze to po kuponie auta zmienia się kolektor i na 200tysia km spokój św ;)

    Nie twierdzę że silniki benzynowe są złe.W sumie sam do niedawna byłem negatywnie nastawiony do diesla ale jak trochę pośmigałem to jestem pod wrażeniem.500NM świetnie się spisuje a przy tym śmieszne wyniki w spalaniu.

    Powiem Ci szczerze że jak bym miał teraz zmienić swoją E60 na silnik benzynowy to tylko M5 :) a jeśli nie M5 to 535d M-pakiet i do tego jakiś "skromny" chip(spokojnie można zrobić 330KM i 650Nm ) :] Uwierz na słowo że mało która benzyna (nie licząc serii M) daję radę takiemu klekotowi Biorę też pod uwagę spalanie(ON a Pb) :)

    A tak na marginesie w E60 tez nie ma wskaźnika temp,tylko te kreski na obr

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    jeśli chodzi o osiągi to super sprawa, autko się zbiera rewelacyjnie...a e60 jest ciut lżejsze od e65 więc pójdzie jeszcze lepiej:)

    poza tym wiele osób chwali ten silnik

    jak każdy napewno ma jakieś wady:
    byłem ostatnio na przeglądzie w ASO i Panowie powiedziali, że silnik 4,5 l ma wadę w konstrukcji i potrafi brać olej :/ nie poowiedział oczywiście o skali problemu (ile aut to dotyczy) ale tak bynajmniej stwierdził...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    W e39 tez montowali kolektory z klapkami i tak samo się urywały. Rozwiązaniem problemu jest albo ich usunięcie albo wymiana kolektora na nowy. A odnośnie wyboru auta to zależy czy interesuje cie spalanie, jeśli nie to polecam 745 ale osobiście uważam że 535d jest idealnym rozwiązaniem. ten silnik to po prostu potęga. Jeździłem takim parę dni, zbiera się kiedy chcesz od 1500 obr/min i ciągnie tak samo do 4000, bo na pewno wiesz co to jest góra w 530d, ciągnie do 3000 i potem już nie ma co kręcić. Paliło mi to ok 10 l przy normalnej jeździ w miarę dynamicznej w cyklu mieszanym. Do E60 najbardziej polecam ten silnik. Koszty utrzymania takie jak w e39 530d plus jak coś to druga turbina.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    4
    BMW
    E39
    Skąd
    Białystok
    w e39 były klapki tylko 525d

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez klos2
    w e39 były klapki tylko 525d
    Klapki były również w 530d nie pamiętam od którego roku ale jakoś pod koniec 2000, zresztą różnie to montowano, w 525d też były a ja mam auto z 4/2000 i nie mam klapek :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Siemka


    535d M-pakiet i do tego jakiś "skromny" chip(spokojnie można zrobić 330KM i 650Nm ) :] Uwierz na słowo że mało która benzyna (nie licząc serii M) daję radę takiemu klekotowi
    zgadza się, na allegro była (albo nadal jest) właśnie 535d po chipie coś koło 700Nm i koleś pisał, że autko ma 4,9 - 5,0 do setki także gigant :D:D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    A że tak zapytam.....to ta 5 er z silnikiem 3,5 l diesel to rzędowa szóstka, v6 czy może v8 ?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    535d to silnik 3.0d dobrze wszystkim znany z dołożoną turbiną (czyli silnik R6). Silniczek ten jest BiTurbo i podobno ciągnie równie mocno jak 4.4 PB ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •