Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Xenon Bosch do e32 - ORYGINALNY

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Mapnik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    19
    BMW
    e3 2500
    Skąd
    Warszawa

    Xenon Bosch do e32 - ORYGINALNY

    Padł mi xenon lewy, przy włączaniu coś tam nieznacznie błyśnie, problem w tym że żarówka jest częścią zintegrowaną z czymś w krztałcie pudełka papierosow moze to kondensator a on połączony z przetwornicą bez możliwości odseparowania. Znalazlem taki nowy w USA ale kompletny nowy reflektor, wynika z tego ze wystepuje tylko jako cala lampa...pionierskie rozwiazanie :) Ktos ma doswiadczenie w temacie lub taki xenon na zbyciu?
    Ostatni rok produkcji, xenony, pdc, ect

  2. #2

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Mapnik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    19
    BMW
    e3 2500
    Skąd
    Warszawa
    Jak zaznaczylem w opisie chodzi o system Bosch ktorego nie ma numerow katalogowych, link twoj jest do Helli pozycje dalej w ETK jednak jak na wstepie chodzilo mi o boscha aby bylo wszystko oryginalnie jak z fabryki, no i oczywiscie z uzywanych bo mam swiadomosc ile kosztuje nowy
    Ostatni rok produkcji, xenony, pdc, ect

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Miałem takie lampy.


    Palnik jest na stałe z zapłonnikiem i to wszystko na stałe jest wklejone w lampę - stanowi to jedną całość. Brak do tego części zamiennych.


    Metodą rzeźbienia można się pokusić o odseparowanie od lampy palnika i wklejenie innego (oraz zmianę przetwornicy), trzeba tylko idealnie ustawić nowy palnik, co może być dość trudne (ale wykonalne, bo niewielkie odchylenia i tak wycina przesłona przed soczewką) :)

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie prościej wrzucić inną soczewkę. Np z e38?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Mapnik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    19
    BMW
    e3 2500
    Skąd
    Warszawa
    tak ale wtedy to nie bedzie auto zgodne z specyfikacja fabryczna a dodam ze to juz youngtimer, wolalbym znalesc gdzies oryg, lampe i to bosch tym bardziej ze na wszystkich ostrzegajacych nalepkach na karoseri i w pudelku bezpiecznikow tez wydnieje nalepka bosch. Mialem do niedawna 750iL prawie w maksie, wszystko w skorze(boczki i inne detale) elektryka z tylu ale tamto mialo 260000km i mialem je za smieszne pieniadze...do takiej to bym wstawil sugerowane xenony :)
    Ostatni rok produkcji, xenony, pdc, ect

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    zadzwoń do Raciborza do Przemka wiem na pewno ,że on kiedys miał takie lampy własnie xenony org do E32. i nie drogo chciał za to
    kurde nie mam nr ale na jutro załatwie
    BMW sie nie psuje

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    74
    BMW
    750iL
    Skąd
    Sin City
    Cytat Zamieszczone przez Mapnik
    Mialem do niedawna 750iL prawie w maksie, wszystko w skorze(boczki i inne detale) elektryka z tylu ale tamto mialo 260000km i mialem je za smieszne pieniadze...
    750iL z 260 tys na blacie jest zaledwie lekko po dotarciu :)

    A tak nawiasem mówiąc większość z tych fabrycznych wytrzymuje bardzo wiele i żyje nawet dłużej niż całe auta.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Marek760i
    zadzwoń do Raciborza do Przemka wiem na pewno ,że on kiedys miał takie lampy własnie xenony org do E32. i nie drogo chciał za to
    kurde nie mam nr ale na jutro załatwie
    Masz na myśli bacę?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    Przemka Wojciechowskiego, on miał kiedys takie lampy wiem na pewno bo miałem je w rekach
    BMW sie nie psuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •