Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Bardzo pilna sprawa. Akumulator?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice

    Bardzo pilna sprawa. Akumulator?

    Witam. ostatnio (tydzień temu) kupiłem używany akumulator. Dzisiaj odpaliłem furę i były już objawy rozładowanego aku, pomyślałem, że podładuję go na obrotach. Pojeździłem z 15 minut, podjechałem do znajomych, zgasiłem auto. Potem już odpalić nie chciało. Podbił znajomy z kablami, podładowaliśmy go chwilę i odpalił. Z tym, że poniżej 1000obrotów gasł mi silnik - sprawdzałem parokrotnie. Oczywiście toważyszyły różne komunikaty jak morotcośtamprogram getribenprogram itd. itd. - te komunikaty wiem z własnego doświadczenia toważyszą przy rozładownym aku - więc tym się nie martwie. Martwii mnie jedynie to, że gaśnie poniżej 1000 obrotów. Jakiś czas temu wymieniałem alternator na nowy, szczotki były w bardzo dobrym stanie, pozatym podczas pracy silnika nie wyświetlała się kontrolka akumulatora więc alternator raczej odpada. Za jakieś 2-3 godziny jak trochę prostownik podładuję podjadę tam i spróbuję wrócić autkiem. Jednak baardzo mnie martwi to, że poniżej 1000 obrotów gaśnie - jak już odpaliło to powinno pojechać. Zwłaszcza iż jak trzymałem auto z 5 minut na około 2000obr to było dobrze, a jak zszedłem poniżej 1000 to gasło.. Każda rada jest w tym momencie na wagę złota.


    ps. na aku mam rękojmę więc nie ma problemu, jutro go wymienię.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Byc moze alternator daje za slabo, wystarczy na wygaszenie kontrolki, ale za malo na doladowanie aku.Moze byc tez jakis lewy pobor pradu.Komp sie klania.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolgo miernik i podaj jakie napięcie masz podczas pracy silnika na aku i jakie jak silnik zgaszony....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    no teraz nie mam autka pod domem. Za jakieś 2-2,5 godziny jak podładuję trochę aku przejadę się do samochodu i nią spróbuję przyjechać (jakieś 2km od domu stoi)
    Wtedy też zrobię te pomiary. Pierwszy raz mam taką sytuację, jak miałem alternator rozwalony kiedyś to światła gasły, trakcji i innych tego typu rzeczy też nie było ale silnik nie gasł :? Miałem też nie raz rozładowany aku i jak już odpaliłem to nie gasł :(

  5. #5
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    nie pamiętam jaki test ale w zegarach jest także woltomierz .... tam możesz luknąć (jeśli nie masz miernika)


    podczas spoczynku aku powinien mieć 12V- 12,9V
    podczas pracy silnika powinno być 13,4 - 14,4V

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Ojciec kiedyś prowadził naprawę telewizorów więc miernik napewno jakiś się znajdzie.
    Dzięki chłopaki za podpowiedzi.
    A czy za duże/za małe napięcie będzie powodowało gaśnięcie silnika poniżej 1000obrotów ? Jeśli tak to od czego to napięcie mogło się zwiększyć/zmniejszyć tak z dnia na dzień ?

  7. #7
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Regulator napięcia możesz mieć walnięty ... ale czy on ma coś wspólnego z gaśnięciem poniżej 1000 obrotów- nie wiem

    Sprawdź w teście chyba nr 7 albo 9- nie pamiętam, który to ładowanie
    Pewność na każdym kilometrze ...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    a oco chodzi z tym testem ? Jakaś kombinacja przycisków ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    positiv, jaka kombinacja?? Ten test pokazuje ładowanie AKU
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  10. #10
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    masz odblokowane zegary? (licznik) ze możesz sobie wyświetlić temp silnika oleju , napięcie, obroty cyfrowo itd?


    jak nie wpisz na szukaczke "odblokowanie zegarów"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •