Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Bardzo pilna sprawa. Akumulator?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    masz odblokowane zegary? (licznik) ze możesz sobie wyświetlić temp silnika oleju , napięcie, obroty cyfrowo itd?
    ok. już znalazłem http://forum.7er.pl/triki-w-e38-vt25...ighlight=triki Idę wypić duużą kawę bo k.... jutro od 6 nad ranem powinienem latać po mieśćie i załatwiać zaległe sprawy.... :( - jak coś się zwali to zawsze w najgorszym momencie, jeszcze nie śmial bym się jak by mi ktoś felgi przez ten czas zakosił... zaraz jadę do tej bestii podpiąć aku - ładuje się już z 2 godziny - mam nadzieję, że to aku...

    Pozdrawiam. Jak wrócę to dam znać co i jak. Dzięki za pomocne rady.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Witam to że się nie świeci lampka lądowania to nie oznacza że je masz , mogą ci się skończyć szczotki nie mieć ładowania na wolnych oborach wiem , że masz nowe ale mogła się po prostu przywiesić

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Beemka już na podwórku. Nadal gaśnie poniżej 1000 ale jednak juz z wyjątkami. Jutro będzie nowe aku to sprawdzę czy wina tego. Oczywiście sprawdzę też te napięcia. Co do alternatora to szczotek jestem pewien, że są wporządku, być może regulator.

    A teraz mała wzmnianka o naszej Polskiej Policji...
    Ulica na której stała moja beemka leży na dość bogatym osiedlu. Na tej tylko ulicy było z 8 włamań na przełomie ostatnich 2ch tygodni. Ludzie mieszkający tam są bardzo przeczuleni, jeśli pojawi się jakieś podejżane auto odrazu alarmują Policję. Moja beemka jest na Poznańskich blachach a sytacja miała miejsce w Skierniewicach. Auto stało z 2,5-3godziny pod czyimś domem[jest to na tyle spokojna dzielnica, że każdy zna swoje auta, auta sąsiadów itd.] (odjechałem z kilkaset metrów od znajomych zanim tam auto zostało)
    Teraz jak podjechaliśmy z bratem tam (on też ma auto na obcych blachach) za kilkadziesiąt sekund zjawiła się policja (tego akurat im gratuluję), akurat stałem przy otwartym bagażniku, oni jechali od frontu auta, zwolnili by się zatrzymać, ale widząc 130kilowego, łysego mężczyznę ubranego w czarny strój sportowy niezwłocznie szybko odjechali. Ja szybko odpaliłem i też pojechałem... A co by było gdybym to ja był włamywaczem albo co gorsza próbował ukraść ten samochód... Nawet mnie nie wylegitymowali... Poprostu brak słów...

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    nie pamiętam jaki test ale w zegarach jest także woltomierz .... tam możesz luknąć (jeśli nie masz miernika)


    podczas spoczynku aku powinien mieć 12V- 12,9V
    podczas pracy silnika powinno być 13,4 - 14,4V
    Podczas pracy minimalne jest chyba jednak troszkę wyższe. Najlepiej aby nie spadło poniżej 14V mówię o biegu jałowym. Sam ostatnio myślałem, że coś słabo ładuje tym bardziej, że INPA pokazywała 13,6-13,75V a mierzone na klemach nie spada poniżej 14,1V i to mnie bardzo cieszy :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Wsadziłem nowy akumulator i znów ten sam problem. Napięcie mam w porządku. Przewiduję regulator bo nie mam trakcji, na biegu nie kręci się powyżej 2000obrotów i wyświetla getribenotprogram - czy jakoś tak.

    Kompem ciężko się podpiąć bo jak gdzieś wyjadę to mi zgaśnie na skrzyżowaniu a sam kabla nie mam do BMW.

    I teraz pada ważne dla mnie pytanie:
    Czy regulator może mieć wpływ na gaśnięcie auta poniżej 1000obrotów?

  6. #16
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Napięcie mam w porządku.

    kolego jak oczekujesz pomocy to pisz... co to znaczy w porządku wykonałeś instrukcje jaka tobie dałem wcześniej?


    zmierzyć na postoju i podczas pracy silnika?

    podaj ile maiłeś


    a coś zaradzimy
    Kod:
    I teraz pada ważne dla mnie pytanie:
    Czy regulator może mieć wpływ na gaśnięcie auta poniżej 1000obrotów?
    jeśli mu brakuje prądu to jak najbardziej tak....

    pomierz na aku z tylu prądy jakie masz.....!!

    zawsze możesz mieć walnięty kabel miedzy alternatorem a rozrusznikiem... przez co nie ma ładowania... i brakuje prądu...

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Mierzyłem miernikiem (dokładnie mierzył mi ojciec - elektryk) i podczas pracy silnika było bodajże 14,3 a na zgaszonym coś powyżej 13.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    No to ładowanie i akumulator (skoro jest nowy) możesz wykluczyć.
    Getribenprogram oznacza że skrzynia biegów wchodzi w tryb awaryjny (jeździ tylko na 3 biegu i wsteczny).
    Niestety bez diagnozy komputerem raczej się nie obejdzie.

  9. #19
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    skoro auto ci tak drastycznie rozładowuje aku... bo jak rozumiem auto gaśnie i odpalić już nie chce , ale rozrusznik kreci zawsze ? i mocno?

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    no włąśnie aku się nie rozładowuję Ale są tego objawy, komunikat getribenotprogram - (skrzynia też była zmieniana z olejem i filtrami więc jestem jej pewien) brak kontroli trakcji. Odpala ale poniżej 1000obrotów obroty schodzą, dławi się i gaśnie. Dzisiaj rozgrzałem silnik (na obrotach powyżej 1000) i też gasł jak zeszło poniżej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •