Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] spadek mocy e32 740

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    40

    [mechanika] spadek mocy e32 740

    Witam Przejechalem swoja e32 740 dluzsza trase i po raz pierwszy odmawiala mi wspolpracy.
    Nagly spadek mocy ,pelny gaz auto jedzie 80kmh,po chwili zaczyna ciagnac normalnie ,po nastepnych 800km auto przyspiesza jak z przyczepa v max 220 i koniec wrazenie .Zjechalem na parking auto samo zgaslo i niechcialo zapalic.Chwile postalo odpalio jakby nigdy nic i szlo jak burza,po mastepnych 200 km powtorka z rozrywki.Czyzby przeplywomierz.lub katalizatory?Moze jeszcze cos innego?Pozdrawiam i prosze o jakies wskazowki

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Pierwsza najważniejsza.... Komputer podłączyć Panie.

    Przypuszczam, że powie co ją boli.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Pierwsza najważniejsza.... Komputer podłączyć Panie.

    Przypuszczam, że powie co ją boli.
    Witam usterka zostala usunieta autko lata jak ta lala. :) Wymienili kable,swiece ale tak naprawde sami nie wiedzieli co jej jest ,wazne ze smiga.Jutro jade do kraju to sie okaze na 100 pro czy jest ok pozdr

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    308
    BMW
    golf III
    Skąd
    wroclaw
    Cytat Zamieszczone przez 740e32
    sami nie wiedzieli co jej jest

    TRADYCYJNIE ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez 740e32
    Wymienili kable,swiece ale tak naprawde sami nie wiedzieli co jej jest ,wazne ze smiga.
    To faktycznie szpece,skoro twierdzą,że kable zapłonowe w m60 wymienili ;)
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Cytat Zamieszczone przez 740e32
    Wymienili kable,swiece ale tak naprawde sami nie wiedzieli co jej jest ,wazne ze smiga.
    To faktycznie szpece,skoro twierdzą,że kable zapłonowe w m60 wymienili ;)
    I pewnie pokazali stare kable jakie były zużyte ha ha. Niezli magicy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    miałem to samo , jedna sonda lambda mi padła

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Cytat Zamieszczone przez 740e32
    Wymienili kable,swiece ale tak naprawde sami nie wiedzieli co jej jest ,wazne ze smiga.
    To faktycznie szpece,skoro twierdzą,że kable zapłonowe w m60 wymienili ;)
    Kurcze a kopulki nie zmienili?? :shock: :hihi:
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Podłącze się do tego tematu, gdyż mój problem jest podobny.
    Mam silnik M60B30, problem zaczął się wczoraj. Ale zaczne od początku. W czwartek byłem na wymianie oleju, przy okazji wymieniłem filtr powietrza. Wszystko było git.
    W piątek na przerwie w pracy, próbowałem kilkakrotnie skasować inspekcje olejową, niestety nie udało mi się..nie wiem też czy przypadkiem raz nie pomyliłem jednego pinu.
    Po pracy odpaliłem auto, wszystko elegancko, w połowie drogi z pracy do domu, poczułem że auto gorzej zaczeło reagować na dodawanie gazu, że ospale przyspieszało. potem było jeszcze gorzej, spadek obrotów..no i praktycznie brak mocy.
    Silnikiem telepie, jakieś dziwne stuki też słychać, z trudem wkręca się na obroty, żeby wogóle ruszyć autem to musze wkrecić silnik na jakies 3-4 tyś obrotów..i wtedy puszczać sprzegło...chociaz i tak obroty przy ruszaniu spadają i auto ledwo co się toczy na 1 biegu.
    Auto stało całą dobe, dzisiaj wieczorem przyszedlem odpalic..przez chwile chodziła w miare ok..chociaż czuć było jakby nie pracowała na wszystkie cylindry, ale poki była zimna..to w miare wchodziła płynniej i szybciej na obroty...niestety silnik sie nagrzał i od nowa to samo. Silnik sam gaśnie, nawet wspomaganie wymięka..bo zbyt słaby jest silnik...dramat..nie wiem co robić, od czego zacząć sprawdzanie? Wiem że troszke cieknie mi olej na świece i cewki, bo uszczelka pokrywy zaworów jest do wymiany..no ale kurcze wcześniej takiej akcji jeszcze nie miałem...pomóżcie... pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    sprawdź jak idzie na kickdownie , jak pójdzie normalnie to znaczy że któraś sonda , jeśli nadal brak mocy szukamy dalej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •