Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 101

Wątek: Polerka lakieru - samodzielnie

  1. #41
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez mackaroon
    Sylwekk miał jednak racje, tutaj piszemy o swoich własnych spostrzeżeniach i doświadczeniach dotyczących polerki lakieru...
    Nie zgodzę się. Posta kolegi kornas2007 zostawiłem, bo nawiązuje on do tematu polerki choć w trochę inny sposób niż wszyscy, którzy do tej pory się wypowiadali. Kolega ma takie podejście do tematu i nikt mu nie zabroni wyrażać swojego zdania, a przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru.

  2. #42
    Skoro pierwsze dwa zdania w pierwszym poście wątku były zbyt mało sugestywne i nie oddawały mojego zamiaru jako autora, temat poprawiłem, aby nie pozostawiał złudzeń. Myślę, że informacje o cenach usług w odpowiednich serwisach lepiej będą pasować do nowego tematu w dziale "Warsztaty polecane/nie polecane".

    Mile widziane natomiast wszelkie uwagi dotyczące technik wykonania, tak własnoręcznie jak i podpatrzone.

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Przepraszam, że przeszkodze w kłótni, ale chciałbym odpowiedzieć na zadane mi pytania ;)

    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Można dodać ,że ta głębia i zciemnienie lakieru to sprawka DC2
    O tak! DC sprawiło, że lakier cały czas wygląda na mokry przez co "głębia" koloru poprawiła sie znacząco :)

    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Cała gama Megsa-piękna sprawa-ja póki co kompletuje środki Megsa-ostatnio zakupiłem nxt car wash-mycie to czysta przyjemność
    Miałem ten szampon i śmiem stwierdzić, że Gold Class Car Wash jednak jest lepszy, ale to tylko moje takie spostrzeżenie:)

    Cytat Zamieszczone przez martin81
    P.S. masz profil na forum Meguiar's ??
    Nie, nie mam. W zasadzie to tu pierwszy raz sie "pochwaliłem" polerką:)

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cena wprawdzie, jak dla mnie - zaporowa, ale skoro przeskoczyłeś tą barierę, to cała reszta jest git
    Też miałem pewne "zapory" przed kupieniem "szamponów" za czapkę pieniędzy, ale pomyślałem sobie, że jak mam kupować co miesiąc jeden produkt...to więcej bym zapłacił za przesyłki, niż za sam towar.. dlatego zaszalałem i kupiłem wszystko co mi było potrzebne za jednym "strzałem" :)

    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Na refleksy Show car glaze lub Ultra finishing polish z serii Mirror Glaze chyba 62 zł
    Swirlx też powinien sobie poradzić z tym:)

  4. #44
    Cytat Zamieszczone przez M@rcin
    Przepraszam, że przeszkodze w kłótni, ale chciałbym odpowiedzieć na zadane mi pytania ;)
    Spoko, zwykłe nieporozumienie ;)

    Cytat Zamieszczone przez M@rcin
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Na refleksy Show car glaze lub Ultra finishing polish z serii Mirror Glaze chyba 62 zł
    Swirlx też powinien sobie poradzić z tym:)
    Cenna uwaga. Rozumiem, że chcąc używać któregoś z powyższych specyfików miękki pad na maszynie będzie optymalny.

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Sylwekk, jak coś to mam Swirl'a Jakiś spot kosmetyczny? :D :) Tak (choć nie do mnie było pytanie), miękki pad będzie optymalny :)

  6. #46
    Cytat Zamieszczone przez mackaroon
    Jakiś spot kosmetyczny?
    Good Idea ;)

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    W takim razie any time, any place :D Byle po południu, po robocie. :)

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    No to panowie działajcie i efekty przedstawiajcie :D
    Co do środków Meguiar's lada dzień będą przedstawione nowe kosmetyki/produkty na rok 2011 -sam jestem ciekaw co tam wymodzą :D
    Można by też założyć temat odnośnie detalingu wewnętrznego ;)
    I jeszcze powróce do tematu środków polerujących firmy Meguiar's , co ciekawe są one tak stworzone ,że tylko przez pewien czas podczas polerki ścierają lakier-później już tylko polerują/nabłyszczają -co czyni je bardziej bezpieczne dla lakieru ;) Testowałem różne środki np. 3m ,sonax i żadne z nich nie dorównały jeżeli chodzi o efektywność i wywołanie uśmiechu na mojej twarzy z wykonanej pracy jak wspomniany Megs - oczywiście nikomu nie narzucam ich stosowania, po prostu ja już wybrałem swój ''złoty środek'' ;)

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Martin81, masz absolutną rację, Megs ma naprawdę doskonałe środki. Ja też długo szukałem swojego systemu, trafiłem na ich stronę, przegrzebałem YouTube i w końcu postanowiłem spróbować ich chemii. Farecla jest niezła, "sucha", dość trudna w obróbce i "brudna" ze względu na konieczność używania wody...
    Detailing wewnętrzny to kolejny temat-rzeka... :)

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cenna uwaga. Rozumiem, że chcąc używać któregoś z powyższych specyfików miękki pad na maszynie będzie optymalny.
    Yhy..tak :) Chociaż ja akurat nakładałem i polerowałem go ręcznie :)

    Cytat Zamieszczone przez mackaroon
    Tak (choć nie do mnie było pytanie), miękki pad będzie optymalny
    Nic nie szkodzi ;)

    Spot kosmetyczny super pomysł :) Szkoda, ze mieszkacie tak daleko...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •