Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 101

Wątek: Polerka lakieru - samodzielnie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Postanowiłem się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Sylwkku, nie widziałem Twojego auta po polerce, ale zdjęcia robią niesamowite wrażenie. Sam od jakiegoś czasu interesuję się detailingiem, bawię się w takie rzeczy i również używam produktów Farecli. Maja Betina jest wypolerowana właśnie przy użyciu G3 i G10. Używałem polerki mimośrodowej, ręczna zabawa jest możliwa, ale zabiera niezwykle dużo czasu i powoduje wyjątkowy ból pleców... :P Po polerce nałożyłem wosk Porzelack. Efekt naprawdę dobry, biorąc pod uwagę, że auto ma 21 lat... Zresztą oceńcie sami :)




  2. #12
    Super :)

    Teraz zobaczysz, jak miło będzie się myło samochód :) Gąbka sama jeździ po powierzchni lakieru, lekko, bez zacięć. Ostatnimi czasy pokryłem lakier politurą Sonax-a, z woskami Carnauba. Jest faktycznie trwała, po czwartym myciu auto nadal pięknie się błyszczy i nie wymaga dodatkowych zabiegów po wytarciu mikrofibrą. W wolnym czasie zamieszczę fotki z ostatniego szybkiego spota kosmetycznego.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Spot kosmetyczny?? No pięknie... Też chętnie w przyszłości w takim po-uczestniczę. :) Zastanawiałem się nad nałożeniem syntetycznego wosku Sonax'a ale znajomy namówił mnie na politurę do nowych lakierów Porzelack'a. Podobno daje porównywalne efekty jak Meguiars NXT 2.0. Szczerze mówiąc błyszczy się naprawdę dobrze. Przy okazji następnych zakupów kosmetyków samochodowych zrujnuję się i porównam ze środkiem z Meguiars'a.

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez mackaroon
    Przy okazji następnych zakupów kosmetyków samochodowych zrujnuję się i porównam ze środkiem z Meguiars'a.
    Desperacja ;D ;D ;D

    Sonax daje przyzwoity efekt :)

    Najgorsze po polerce jest to, że po oczach mocniej dają wszystkie niedoróbki i wgnioty... No ale cóż.... To już nie młode auto. A wyciągać te niuanse tylko dla lekkiej poprawy wizualnej - ekonomicznie nieuzasadnione... ;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Prawda! Sam po polerce zauważyłem kilka parkingowych wgniotek, których wcześniej nie dostrzegałem. :) A z Meguiars'em to nie desperacja a czysta ciekawość :D

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez mackaroon
    Spot kosmetyczny?? No pięknie... Też chętnie w przyszłości w takim po-uczestniczę. :) Zastanawiałem się nad nałożeniem syntetycznego wosku Sonax'a ale znajomy namówił mnie na politurę do nowych lakierów Porzelack'a. Podobno daje porównywalne efekty jak Meguiars NXT 2.0. Szczerze mówiąc błyszczy się naprawdę dobrze. Przy okazji następnych zakupów kosmetyków samochodowych zrujnuję się i porównam ze środkiem z Meguiars'a.
    Sam stosowałem sonaxa i mam go nadal - wydajny , szybkie nakładanie,z małą różnicą w porównaniu do Meguiarsa -sonaxa dłużej się poleruje i zostają duże krople po deszczu czy myciu-a po Meguiars'ie prawie cała woda spływa ,co pozwala szybciej osuszać auto ;)
    Sonax jest o połowę tańszy ,więc jak już kupować to lepiej dołożyć i kupić lepszy środek ,albo zrobić składke z kimś-NXT 2.0 to bardzo wydajny środek :D

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Mysle o wypolerowaniu swojego auta , mam kilka drobnych rys . tylko nie wiem czy oplaca sie robic to przed zima czy dopiero na wiosne . Moze mi cos doradzicie ? Myslalem o Farecla 3G pozniej G10 i na to wosk .

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez technics
    Myslalem o Farecla 3G pozniej G10 i na to wosk .
    Równie dobra ale droższa jest pasta 3M - dużą jej zaletą że nie zostawia aż tylu "kółek" i i nakłada się ją gąbką polerską na sucho ! NA to dalej można nabłyszczać różnymi pastami czy woskiem...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar iNstyNkt1
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    192
    BMW
    .
    Skąd
    Wrocław
    moj zestawik skromny do polerowania

    Szampon:
    MEGUIARS GOLD CLASS CAR WASH
    Glinka:
    BILT HAMBER AUTO CLAY 200g
    Polerka:
    3M ZÓŁTY ZIELONY NIEBIESKI KOREK
    Pady:
    3M
    Wosk;
    SW Concorso

    Kilogramy FM itd,itp

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Bardziej chodzilo mi o to czy jest sens ten zabieg wykonywac przed zima.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •