Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Brak mocy!!! Czujnik położenia wałka.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka

    Brak mocy!!! Czujnik położenia wałka.

    Witam. Mam problem z moim 4.4 vanos. Na zimnym silniku jest wszystko ok. Natomiast po dłuższej jeździe silnik traci moc w dolnym zakresie obrotów. Z tego co wiem to typowy obiaw dla czujnika połorzenia wałka rozrządu. Po podpięciu pod kompa okazało się że rzeciwiście padł czujnik w głowicy pierwszej. Kilka dni temu silnik jeszcze bardziej stracił na mocy i to nie dylko w dolnym zakresie obrotów ale powyżej 4tyś. Stąd moje pytanie czy czujnik ten ma wpływ na dolne partie obrotów silnika czy też na cały zakres. Podejrzewam ze oprucz padniętego czujnika dzieje się coś jeszcze. Z góry dziękuje za odpowiedźi.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    na cały zakres


    w monecie gdy komp nie ma danych odczytu z czujnika lub nie jest harmoniczny jego przebieg to komp wprowadza sygnał zastępczy za niego (jest jeszcze czujnik na wale)( tryb awaryjny ) wtedy może być rożnie... najlepiej wymień go i pokasuj błędy


    a błąd miałeś : camshaft sensor not pulsable , czy może jakiś inny?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    dzięki za odpowiedź;) komp pokazał mi kod usterki 113 po podpięciu, nic pozatym. jedyne co mi wyświetla mid to żebym sprawdził linkę od ręcznego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •