Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Wentylator klimatyzacji na 4 i 3 PINY

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Wentylator klimatyzacji na 4 i 3 PINY

    Witam

    Zaczynam temat poniewaz szukając innych nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie interesuje.

    A interesuje mnie wentylator klimatyzacji na 3 PINY- problem w tym ze wszędzie sa na 4 i to nawet w ciekawej cenie i stad moje pytanie czy podłączając wentylator na 4 PINY do złacza w mojej bmce w ktorej jest 3, czy to bedzie jakoś działało? Lub czy istnieje jakis sposób aby przerobić go na 3??
    I ostatnie pytanie czy różnią sie czymś wentylatory przed liftowe d poliftowych?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Różnica jest w sterowaniu. Stary jest sterowany poprzez drabinkę rezystorów, nowy ma sterownik i jest pracuje płynnie(nie ma przeskoku między trybami jak w starym).

    Tak samo działa silnik tylnego klimatronica. Stąd 3 piny, z czego jeden cienki, to jest właśnie przewód ze sterowania.

    Sylwek pisał coś też o 3 pinowym wentylatorze starego typu, w tym przypadku dałoby się pewnie podłączyć ten 4 pinowy.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    No mi chodzi o ten przed liftowy- czyli jezeli podepne stary 4PINOWY do mojej wtyczki z 3 PINAMI to bedzie działało?
    I na czym polega roznica miedzy tymi z 4 i 3 bo oba takie wychodziły w wersjach przedliftowych...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Różnica polega na ilości biegów wentylatora. 4-pin to 3 biegi, 3-pin - 2.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    ok wiec jakie bede negatywne skutki załozenia 4 pinowego na 3 pinowy? można zrobić taka operacje? ewentualnie jakąś przeróbkę
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Nikt nic nie odpowiada a nie wierze ze na tym forum nie ma osoby która spróbowała podpiąć wentylator 4 pinowy do wtyczki na 3...

    Moze sprecyzuje swoja wątpliwość... zastanawiam się czy można podpiąć ten 4 pinowy i czy będzie dzialal... np jezeli ten 4 pinowy ma 3 biegi to czy nawet będą działać te 2 jak w 3 pinowym... od kad założyłem temat to zauważyłem ze jest to bardziej skomplikowane niz myślałem... na allegro tego prawie nie ma a to co jest to po 400zl paranoja bo nowy kosztuje 540... Ale nie chce wydawać tyle kasy jeżeli mogę kupić 4 pinowy za 100zl i będzie działał. Co prawda bez jednego biegu ale już niech stracę...
    Ma ktoś może jakieś informacje na ten temat?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  7. #7
    Nikt nie odpowiada, bo sprawa jest tak banalna, jak pisanie, że białe jest białe.... Skoro różnica polega tylko na ilości biegów (a te zależne są od rezystorów), to siłą rzeczy wynika, że będzie to działać. Być może konieczne będzie dopasowanie przewodów, ale uruchomić się da. Jak masz problem z wentylatorem? Może warto reanimować stary?

  8. #8
    Przedliftowe spokojnie daje się zreanimować ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Kolega ma w drugą stronę. 3pinowy i chce podłączyć 4 pinowy...
    Z tego co pamiętam 4 pinowe były czysto mechaniczne a 3 pinowe są elektroniczne.
    Jak idzie podłączyć stary to ja też chcę posłuchać jak ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Z tego co pamiętam 4 pinowe były czysto mechaniczne a 3 pinowe są elektroniczne.
    Przedliftowe 3-pinowe miały po prostu o jeden rezystor mniej (stąd dwa biegi zamiast trzech w 4-pinowych).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •