Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [mechanika] Kopcenie diesla

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie

    [mechanika] Kopcenie diesla

    Mam taki problemik, moje autko przy naciskaniu gazu potrafi wypuścić z siebie potworne ilości czarnego dymu, na kompie zero błędów, wtryski też wyszły ok, aż wstyd jeździć bo kopci jak stary Liaz. Macie może jakiś pomysł jak ugryźć temat. Dodam tylko że jak pogonie na maxa to po chwili przestaje kopcić, tak jak by te spaliny gdzieś się zbierały i po wydmuchani jest ok na jakąś chwilkę.

    Ps; to jest 730d 218km :D
    Risorius ;-)

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Skoro wtryski są dobre mam nadzieję, że sprawdzali w solidnym serwisie! To lista jest długa.

    1. przepływomierz powietrza źle oblicza dawki. Masz oryginalną sprawną przepływkę?
    2. filtr powietrza nowy? Wchodzi w grę tylko dobry producent filtrów np. MANN żadne Filtrony i takie tam
    3. padł filtr cząstek stałych
    4. regulator (zwór) ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia- coś go boli, źle dawkuje paliwo. Ale to raczej bym brał pod uwagę na samym końcu bo to najmniej prawdopodobne.

    Dodatkowo wspomnę o odmie, tą się też wymienia ;)
    Sprawdzanie błędów to tylko sprawdzanie informacji czy wszystko działa przy aucie ale jak działa to Ci powie mądry ludź, który umie czytać Live Data w INPA albo najlepiej diagnozować auto DISem
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Kolego dodam jeszcze uszczelniacze na turbinach. Jesli to walnie czarny dym zmieni sie w szary i widoczność jadących z tyłu zmniejszy się do metra.
    Najprawdopodobniej przepływka...



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A może to coś z turbiną, jeżeli jak raz tak zrobisz to później przestaje kopcić? Też chciałbym się dowiedzieć bo w aucie mojej siostry jest tak samo.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A może EGR?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Spróbuj filtr paliwa też zmienic...

  7. #7
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolego to całkiem normalne z tym dymieniem....


    efektem spalania ON jest sadza.... sadza gdzieś się osadza....

    jeśli odpalisz auto i postoi 10min to prędkość spalin na wolnych obrotach jest zbyt mała żeby zabrać ze sobą sadze (sadza jest ciężka i się osadza) po chwili stania jedziesz zwiększasz obroty... i sadza zaczyna wylatywać.... stąd dymienie jak przegonisz auto wydech jest czysty i dopóki się nie nazbiera nie będzie dymić.....


    dodam iż widać chmary dymu za sobą w lusterku a za tobą jedzie auto na xenonie.... ty ty to widzisz kierowca za tobą nie:) tak działa światło na dym....


    jeśli masz auto z virusem to tym bardziej będzie dymić z powodu większej dawki ON

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Ja mogę dodać, że w ojca e39 525d m57 jest ten sam efekt jak się jedzie spokojnie to nic nie kopci, ja się depnie szczególnie z niskich obrotów w podłogę to przez ok 2 s puści dym(widać jak się z wydechu wydostaje i odbija się od asfaltu) po czym przestaje dymić już do samego końca) dopiero za jakiś czas jak się depnie znowu to jest podobnie. Wyczyściłem egr, elektrozaworki przy egr i przy turbinie( pomogło trochę minimalnie mniej kopci i lepiej się zbiera z dołu) kolektor wymyłem dolotowy,, filtr powietrza nowy, odma też. Po podłączeniu pod kompa nie ma żadnych błędów, muszę zrobić pomiary parametrów w czasie jazdy. Ja mam jeszcze podejrzenia co do katalizatora czy nie jest przypchany po 230 tyś . Wydaje mi się, że kopcenie niewielkie przy depnięciu jest całkiem normalne.

  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Wytnij katalizator,ja nie mam i jest super.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    jeśli odpalisz auto i postoi 10min to prędkość spalin na wolnych obrotach jest zbyt mała żeby zabrać ze sobą sadze (sadza jest ciężka i się osadza) po chwili stania jedziesz zwiększasz obroty... i sadza zaczyna wylatywać.... stąd dymienie jak przegonisz auto wydech jest czysty i dopóki się nie nazbiera nie będzie dymić.....
    W E65 jest już filtr cząstek stałych i nic tam nie powinno wylatywać.
    W starszych Dieslach praktycznie też nie, jeżeli jest układ doładowania i paliwowy sprawny.
    Mam auto 2 lata, wcześniej miałem TDSa i dopiero teraz jak mam problemy ze swoim 3.0d to zakopci, wcześniej nigdy nie było czegoś takiego.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •