Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: problemy z odpaleniem..po wymianie swiec...benzyna!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice

    problemy z odpaleniem..po wymianie swiec...benzyna!

    witam

    mam dość dziwny problem...jakies 3 tygodnie temu wymieniałem swiece + uszczelki pokrywy zaworów, swiece dobrane według katalogu wszystko pali na rys...az do momentu kiedy zrobie jakies 10km i auto zagrzeje sie prawidłowo nie chce mi palić!moge kręcić i nic...nawet nie chce zabrać...jedynie czuć zapach benzyny...postoi chwile i pali bez problemu:/ wyprzedzając propozycje...byłem na komputerze i nic nie stwiedzono tzn. zero błędów a wartości w czasie rzeczywistym prawidłowe...czy to moze byc wina swiec?czy czegoś innego? dodam ze przed wymianą nie było problemu a mechanik który wymieniał swiece zaczyna snuć już teorie o czujniku połenia wałka i innych takich...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Prosta sprawa wymien swiece , nawet na te stare . Jesli problem zniknie bedziesz wiedzial ze to prblem swiec . Tamte oczywiscie wymien na nowe.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Re: problemy z odpaleniem..po wymianie swiec...benzyna!

    Cytat Zamieszczone przez misiosl
    witam

    mam dość dziwny problem...jakies 3 tygodnie temu wymieniałem swiece + uszczelki pokrywy zaworów, swiece dobrane według katalogu wszystko pali na rys...az do momentu kiedy zrobie jakies 10km i auto zagrzeje sie prawidłowo nie chce mi palić!moge kręcić i nic...nawet nie chce zabrać...jedynie czuć zapach benzyny...postoi chwile i pali bez problemu:/ wyprzedzając propozycje...byłem na komputerze i nic nie stwiedzono tzn. zero błędów a wartości w czasie rzeczywistym prawidłowe...czy to moze byc wina swiec?czy czegoś innego? dodam ze przed wymianą nie było problemu a mechanik który wymieniał swiece zaczyna snuć już teorie o czujniku połenia wałka i innych takich...

    Cześć. Wydaje mi się, że jest to czujnik połozenia wałka.. a to, że wymieniłeś świece to po prostu zbieg okoliczności..
    Miałem podobnie.. Zapalał jak był zimny, gdy się rozgrzał dupa blada..:/ aż w końcu nie odpalil.. Pozdrawiam
    Biały

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Mam to samo i też zero błędów ale zastanawia mnie to że jak by to był czujnik wałka rozrządu to powinno wywalać błąd.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    miałem dziwne objawy po wymianie świec... no i mimo wszystko okazało się, ze to nie są odpowiednie... wymieniłem na NGK (tym razem sam sprawdziłem w katalogach jakie sa niezbędne)i silnik zaczął chodzić równo (nie miałem problemów z odpalaniem). Sprawdz te świece jak kolega technics radzi.

  6. #6
    jak wyzej koledzy piszą.

    Tym bardziej, że sam piszesz że czuć benzynę - czyli silnik nie przepala.

    Świeczki out ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    no to w poniedziałek wymiana swiec i bede was informował o postępie sytuacji.

  8. #8
    :) o to właśnie chodzi - powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    i tak od 2 dni jeżdze na siwecach beru i jak narazie nie mam problemu z odpaleniem...stare swiece - w sensie 2 tygodniowe były NGK - były w idealnym stanie...czyste bez przebarwień czy sladów uszkodzeń...poszły na reklamacje i teraz mam pytanie jak wyglada reklamacja w takim przypadku? głupia sprawa ale jestem 150 zł w plecy i jestem ciekawy co bedzei dalej bo gość w sklepie był wielce zdziwiony i nie chciał przyjąc swiec na reklamacje twierdzać ze cos takiego nie istnieje!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    A jaki masz silnik?m60/62/62tu?
    Bo ja mam m62tu i kupowałem świece właśnie NGK które kosztowały mnie niecałe 300zł i to po zniżkach! Tylko że to są jakieś takie dziwne świece 4elektrodowe, bez wystającej elektrody centralnej. Jednak mimo wszystko wydaje mi się że przed zmianą silnik lepiej pracował, jak jest zimny to jest ok, ale jak się rozgrzeje to tak jakby czasem kulał na którymś cylindrze. Tylko u mnie jest jeszcze problem prawdopodobnie z katalizatorami, ewentualnie sondami i najpierw zajmę sie tym.
    A tak przy okazji Panowie, fajki są wymienne? Czy tylko całość w komplecie z cewką?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •