Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Zabrany dowód

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Mi się ten pasek po prostu nie podoba ;)
    550 z wymianą?

    We WRO sprawa wygląda tak:
    1. szyba - 465zł
    2. wymiana - 110zł
    3. klej - 40zł
    RAZEM = 615zł

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Mi się ten pasek po prostu nie podoba ;)
    550 z wymianą?

    We WRO sprawa wygląda tak:
    1. szyba - 465zł
    2. wymiana - 110zł
    3. klej - 40zł
    RAZEM = 615zł
    No i gwarancja ma sie rozumiec :)

  3. #13
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    No i gwarancja ma sie rozumiec :)
    Gwarancja jest GRATIS ;D

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Na ile dają gwarancje u was?

  5. #15
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Na Śląsku szyba Pilkington z paskiem, czujnikiem deszczu i grzaniem 650 zł z wymianą.

    Do tego trzeba mieć uszczelkę górną ,jest tylko oryginał i jest jednorazowa(80zł w ASO) i podstawki gumowe po samą szybę :)

  6. #16
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez beatles86
    Na ile dają gwarancje u was?
    W całej UE gwarancja na nowe towary jest 2 lata, a to że ktoś sobie gada, że daje tylko na 1 rok czy pół to może sobie pogadać ;)

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Re: Zabrany dowód

    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Cytat Zamieszczone przez beatles86
    Dzisiaj milicja zabrała mi dowód za pęknięta szybę przednią z dopiskiem zjazd do miejsca garażowania tylko na dzisiaj.
    Mam pytanko w związku z tym:
    Co się stanie jeżeli zatrzymają mnie teraz np. w drodze do warsztatu na wymianę lub ogólnie jak mnie zatrzymają ponownie.
    Atak poza tym to znalazłem taka szybę na allegro co o tym myślicie?
    http://moto.allegro.pl/item107725831..._pas_nowa.html
    Pozdrawiam
    Milicja?
    Teoretycznie powinienies zawieść samochód laweta do warsztatu, zabranie dowodu jest równoznaczne z niedopuszczeniem samochodu do ruchu-czyli nie może się poruszać po drogach publicznych. Możesz zaryzykować i powiedzieć że nie wiedziałem i przekonać policjanta że jedziesz zmienić szybę, jak będzie miał dobry humor to Cię puści jeśli nie zabierze fure na lawecie na parking policyjny-na Tym koszt.
    Wybaczcie dociekliwość w tym temacie.

    Z tego co mi wiadomo to przy odebraniu DR dostaje się w zamian kwit, który zezwala na poruszanie się pojazdem przez kolejne 7 dni (jest to wypisane na kwicie).
    Tak jest w przypadku uzasadnionego podejżenia że stan techniczny auta odbiega od wymogów. Taki kwit dostaje się więc w przypadku łysych opon, szyb zaklejonych folią, nieprzepisowych świateł, wydechu, obniżenia czy czegokolwiek w tym rodzaju. Lista ta jest dłuższa, bez sensu mnożyć przykłady - każdy wie o co chodzi.

    W przypadku stłuczki DR też może zostać zabrany - tutaj nie do końca rozumiem konsekwencje w postępowaniu drogówki, bo zdarza im się odbierać dowód za bardzo niewielkie uszkodzenia, a zdarza się też że np. bardzo mocno rozbite auto jest oferowane do sprzedaży wraz z dowodem rejestracyjnym, który nie został zabrany.

    Spotkałem się też z tego rodzaju kwitem bez żadnej adnotacji o obwarowaniach czasowych, po zrobieniu przeglądu "na kartkę" odzyskuje się DR z pieczątką którą wbija już nie diagnosta a UM - przerabiałem taki przypadek.

    Zastanawia mnie jakim prawem drogówka dopuściła się takiego wpisu w kwit o którym tu mowa, zwłaszcza przy uszkodzeniu szyby. Widomo szyba przednia wpływa na bezpieczeństwo, przy większym uszkodzeniu może wpaść do środka, dlatego zostal odebrany DR, ale wpisu z jedno dniowym pozwoleniem nie rozumiem i chętnie poznam podstawę prawną z kodeksu - jeśli ktoś sięga pamiecią że takie postepowanie jest dopuszczalne.

    wg. mojej dość zawodnej pamieci nie było o tym wzmianki w kodeksie!!
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    a zdarza się też że np. bardzo mocno rozbite auto jest oferowane do sprzedaży wraz z dowodem rejestracyjnym, który nie został zabrany.
    Dowód odbierasz w Wydz. Komunikacji na podstawie okazanych badań technicznych a nie stanu faktycznego pojazdu ;) Mieszkamy w PL i... wszystko jasne ;D

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Zapodaje fotkę kwitku



    Uploaded with ImageShack.us

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Moim zdaniem ten kwit jest źle wypełniony.

    Powinna widnieć data do kiedy obowiązuje - zwyczajowo jest to 7 dni od daty wystawienia, natomiast tutaj jest wykreślone pole do wstawienia daty.

    "Zjazd do miejsca parkowania" jest chyba całkowicie bezzasadne?
    W polu uzasadniajacym skierowanie na badanie techniczne powinno być wypełnione przynajmniej "j.w."

    To tylko moje zdanie - ale w momencie otrzymania tak wypełnionego kwitu chciałbym poznać podstawę prawną z kodeksu o ruchu drogowym - który wystawiajacy powinni mieć przy sobie!
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •