Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wymiana akumulatora

  1. #1
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk

    Wymiana akumulatora

    Panowie może głupie pytanie ale ( fakt że dotyczy e39 w benzynie ale to prawie blizniak naszych 7er) , chodzi oto ze kolega chce zmienić akumulator na nowy , i pyta się mnie czy jeżeli podłączy zwykły prostownik z przodu pod maską ( czyli na wyjście plus i minus ) na czas rozłączenia akumulatora w samochadzie to : czy nie straci żadnych danych w bc i czy ewentualnie nie uszkodzi jakiejś elektroniki w aucie w chwili gdy auto będzie miało odłączony aku i podłączony prostownik ? pytam się Was bo w sumie nie wiedziałem co mu odpowiedzieć ..............

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Według mnie prostownik to chyba nie bardzo.... u mnie jak gościu wymieniał aku to podłączył taki malutki aku właśnie pod maską. Ale prostownik nie wiem czy ma ciągła moc czy ładuje impulsami, według mnie prostownika raczej nie. :)
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  3. #3
    Prostownik daje wyższe napięcie, zatem przy odłączonym akumulatorze może stanowić zagrożenie dla wrażliwej elektroniki. Lepiej podłączyć np. na kablach rozruchowych inny akumulator. Oczywiście miejsce podłączenia pod maską jest jak najbardziej słuszne.

  4. #4
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    dzięki za szybką odpowiedz , z tym drugim aku to nie głupi pomysł , tak też zrobimy ..............

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Na pewno jest to bardzo bezpieczny sposób.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    A ogólnie możesz też zwyczajnie odłączyć aku i włożyć nowy. Nic wielkiego się nie stanie poza resetem licznika kilometrów, spalania - i chyba tyle. Ustawienia radia zostają.

    Ostatniej zimy z konieczności testowałem wielokrotnie ;D
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    A ogólnie możesz też zwyczajnie odłączyć aku i włożyć nowy. Nic wielkiego się nie stanie poza resetem licznika kilometrów, spalania - i chyba tyle. Ustawienia radia zostają.
    u mnie się też zeruje godzina i data :)
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    40
    BMW
    e38
    Skąd
    gliwice
    witam.ja swój akum. odłączyłem na 10 dni i nic się nie wydarzyło,komputre powinien posiadać tzw.podtrzymanie podstawowych parametrów auta.
    Ale "przezorny zawsze ubezpieczony ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Trochę odświeżę, czeka mnie wymiana jednego lub nawet dwóch aku i stąd moje pytanie, czy na coś szczególnego zwrócić uwagę? Objaw dość nietypowy, ponieważ auto np stoi tydzień i jakoś odpala, zrobię kilka km, zostawię auto na jakiś krótszy czas i już odpalam na kable :D Czy wymiana przy dwóch aku jest bardzo skomplikowana? ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Nie wydaje mi się żeby była bardziej skomplikowana od pojedynczego tyle że wykonujesz czynności x2 czyli odkręcasz - w jednym a potem w drugim i tak samo z +.Wyciągasz aku sprawdzasz napięci na obu i podejmujesz decyzję czy wymieniasz jeden czy dwa .Jeśli aku są młode i tylko jeden padł to go wymieniasz i po sprawie a jeśli mają kilka ładnych lat to drugi padnie w najmniej oczekiwanej chwili tak więc lepiej wymienić dwa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •