Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: 725 tds lub 730d

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Oba silniki mają wady i zalety.

    730d:
    - droższy w utrzymaniu
    - droższy w zakupie

    + nowszy
    + lepsze osiągi
    + lepiej wyposażony


    725tds:
    - z reguły średnio wyposażony
    - dość stary
    - dość przeciętne osiągi

    + niższe koszty wejścia i utrzymania
    + mniej czuły na jakość paliwa


    Miałem ten sam dylemat i padło na 730d dlatego, że łatwiej było znaleźć egzemplarz w lepszym stanie z dobrym wyposażeniem.

  2. #12
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez johny poznań
    planuje kupić e38 na parę lat jako mój 2 samochód
    Przez te lata pogląd może Ci się zmienić i kupisz 740d ...
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Prawda jest taka, ze kazdy bedzie chwalil to czym jezdzi, lub jezdzil. To Ty sam musisz sie okreslic w jaki sposob bedziesz eksploatowal pojazd. Wiadomo latajac w trasy wskazany jest duzy silni, opcja na bogato, chodzi o wygode i bezpieczenstwo, ale czy jezdzac po miescie jest sens pchac sie w niepotrzebne koszty utrzymania. W miejskiej jezdzie z wiekszosci luksusow nawet nie skozystasz, a bedzie mialo sie co psuc i bedziesz mial na co wydawac kase.Trzeba sie skupic przdewszystkim na stanie pojazdu, a silnik dobrac w zaleznosci do potrzeb.

  4. #14
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    Kupisz zadbane 3,0d będziesz jeżdził ze spalaniem do 9 l na setkę bez większych problemów to w końcu najlepszy silnik diesela na świecie! udoskonalany do tej pory! Pozdrawiam!
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    25
    BMW
    725 TDS
    Skąd
    POZNAŃ
    Dzięki za opinie. Zgodzę się z przedmówcą że 3,0d to chyba najbardziej udany silnik, mocny i ekonomiczny zarazem. Znajomi, którzy użytkuję te silniki w różnych modelach są bardzo zadowoleni, a najbardziej właściciel 530d który po zamontowaniu chipu cieszy się z lepszych osiągów i notabene mniejszego zapotrzebowania na paliwo.

  6. #16
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Poszukaj tylko wersji 192KM w oryginale!
    Te są lepsze, mocniejsze i bardziej ekonomiczne.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    nowsze 3.0d ma w kolektorze klapki ktore potrafią sie nie fortunie urwać i wpaść do cylindra a wtedy jest kotlet mielony :> ja mam 3.0d 184km nie narzekam mam ja od pól roku nie bierze ani grama oleju a zalany syntetyk...pali na dotyk czy zima czy lato (a nie wszystkie świece grzeją) spalanie w granicach rozsądku 10l...wymieniłem pompę podciśnieniowa ta pod fotelem gdyż była slaba...ceny części przyzwoite chyba ze korzystasz z ASO :? aktualnie chce sprzedać i kupić e39 oczywiście 3.0d...znajomy ma x5 3.0d i 220 konny i powiem ze niby mała różnica w konikach ale zajebista różnica kiedy sie przyciśnie...

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    25
    BMW
    725 TDS
    Skąd
    POZNAŃ
    Jeżeli chodzi o nowe diesle to różnica jest odczuwalna właśnie na niutonometrach ... ;)

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    nowsze 3.0d ma w kolektorze klapki ktore potrafią sie nie fortunie urwać i wpaść do cylindra a wtedy jest kotlet mielony
    Nie w e38 ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    A ja jeżdziłem swego czasu 2,5tds-em tylko że był po chipie(robiony w niemczech) i myśle że spokojnie dało by rady 3,0.. autkiem zrobiliśmy coś około 300 000tyś w między czasie najpoważnieszczą awarią była obrócona i sprasowana panewka...koszty coś koło 4000tyś..a tak pozatym przepalał prawie wszystko ;) I ta zasłona dymna przy kick down :P
    Banditen Motor Wagen

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •