Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: [mechanika] Silnik m70 V12 kręci sie tylko do 3tyś obr

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok

    [mechanika] Silnik m70 V12 kręci sie tylko do 3tyś obr

    Jak w temacie, auto odpala i czasami uda sie go tylko raz wkręcić wyżej, potem przy gazie w podłodze idzie do 3tyś i tyle, przepustnice nie otwierają sie prawie wogule, na zapłonie powinny działać przy naciskaniu gazu a tutaj raz pójdzie i potem cofa sie i tak około 3 mm jedna i druga, czy winny jest ten czujnik przy padale ?
    co steruje przepustnicami w m70 oprócz czujnika na pedale, z czym to można powiązać, skrzynia odpada raczej bo silnik działa z 6 biegowym manualem

    jak zgasze auto i odpale to znowu raz sie uda zaraz po odpaleniu i potem znowu lipa

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Zapewne nastąpiło to po zmianie skrzyni. Odp dostałeś na syndykat.pl jak ogarniesz temat napisz co i jak napewno komuś sie przyda.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    :) temat mi dobrze znany,natomiast-silniki M70 pracowały na systemie bosch,tam do otwarcia przepustnic był potrzebny sygnał z 2 czujników predkosci skrzyni biegów-automat,natomiast jak zmieniłes na manuala to przepustnice otwieraja sie 9 stopni,czyli w trybie awaryjnym.Przepustnicami steruje EML,komp miedzy DME prawego i lewego silnika.Jedyna metoda to włożyc kompa od 850 cilub csi one taki posiadały.Komp w serwisie kosztuje 6 tys złotych a na rynku wtórnym-szybciej kupisz kamien z księżyca...temat przerobiłem. :D

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Leonvanos
    :) temat mi dobrze znany,natomiast-silniki M70 pracowały na systemie bosch,tam do otwarcia przepustnic był potrzebny sygnał z 2 czujników predkosci skrzyni biegów-automat,natomiast jak zmieniłes na manuala to przepustnice otwieraja sie 9 stopni,czyli w trybie awaryjnym.Przepustnicami steruje EML,komp miedzy DME prawego i lewego silnika.Jedyna metoda to włożyc kompa od 850 cilub csi one taki posiadały.Komp w serwisie kosztuje 6 tys złotych a na rynku wtórnym-szybciej kupisz kamien z księżyca...temat przerobiłem. :D
    Jeśli to faktycznie tak wygląda to masz kolego mega problem. Może specjaliści z Łodzi Ci pomogą.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    A powiedz kolego czy wcześniej ci to autko normalnie latało z tym manualem ?? Czy po włożeniu skrzyni tak ześwirowało ?? Za przepustnice jest odpowiedzialny Komputer Eml tak jak kolega Leonvanos powiedział ale i również odpowiedzialny jest potencjometr przy pedale gazu i zegary w desce rozdzielczej bo przez nie idzie wiązka diagnostyczna do przepustnic .....
    Kubeł750

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Świrus
    A powiedz kolego czy wcześniej ci to autko normalnie latało z tym manualem ?? Czy po włożeniu skrzyni tak ześwirowało ?? Za przepustnice jest odpowiedzialny Komputer Eml tak jak kolega Leonvanos powiedział ale i również odpowiedzialny jest potencjometr przy pedale gazu i zegary w desce rozdzielczej bo przez nie idzie wiązka diagnostyczna do przepustnic .....
    Kolega otrzymał odp na pytanie na innym forum. Dokładnie od kolegi HT na syndykat.pl jemu pomogli w Łodzi. Domowym sposobem pewnie tego nie zrobi.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Ja to domowym sposobem naprawiłem wystarczyło 3 cm kabla :)
    Kubeł750

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Świrus
    Ja to domowym sposobem naprawiłem wystarczyło 3 cm kabla :)
    Prosimy więc o opis tejże naprawy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Naprawa polegała na zmostkowaniu w zegarach pinu od ścieżki diagnostycznej przepustnic z drugim pinem którym szedł sygnał zwrotny do sterownika omijając kontrolkę od EML . U mnie problem polegał na tym że w zegarach zrobiła się zwora na kontrolce i sterownik wrzucał non stop tryb awaryjny . A co do powiązania skrzyni ze sterownikiem to moim zdaniem nie ma to żadnego wpływu ponieważ ja miałem wyciągnięta skrzynie i sterownik od skrzyni a silnik palił normalnie i normalnie się wkręcał na obroty . Jedyne co skrzynia ma wspólnego ze silnikiem to to że w wiązce od skrzyni idzie tez wiązka od sond lambda ale bez problemu można to rozdzielić .
    Kubeł750

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Dużo racji ma kolega powyżej.

    Pierwsza rzecz to wyjście z trybu awaryjnego EML który ogranicza otwarcie przepustnic.

    Przyczyn może być wiele, usterka w wiązce (w tym także w zegarach) jest jedną z częstszych.

    Jeśli problem z trybem awaryjnym EML zostanie rozwiązany, rzeczone M70 będzie się wkręcać niezależnie od tego z jaką skrzynią się go zepnie, co więcej będzie się wkręcać tak samo nawet bez skrzyni (sprawdzone wielokrotnie).

    To co napisano wyżej o podmianie komputerów z 850 CSi to bajka.

    Do normalnego działania nie potrzeba żadnej motaniny, kolegów z Łodzi, komuterów z ASO za 6 tys ani magicznej różdżki czy błogosławieństwa Lorda Wiader ;)

    Temat jest prosty i do ogarnięcia bez większych ceregieli :D
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •