Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: [mechanika] Silnik m70 V12 kręci sie tylko do 3tyś obr

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    Ok,jak kolega ma taka wiedze to prosze sie podzielic,jestw tym wiele racji,ale jakies konkrety-zakładajac ze mamy silnik bez skrzyni i instalacje tylko silnika? jakie piny,przy jakich komputerach spiąć?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Po co?

    Wątek dotyczy EML, podstawowe działania mające na celu wyeliminowanie trybu awaryjnego EML, który ogranicza otwarcie przepsutnic (tak jak zostało to opisane) już zostały omówione.

    Problem ogranicza się tylko do tej kwestii, upatrywanie problemu w jakiś wyimaginowanych kwestiach związanych tym co zostało określone jako " sygnał z 2 czujników predkosci skrzyni biegów" jest całkowicie pozbawione sensu.

    Powtórzę raz jeszcze:
    Poprawnie działajacy EML bez awarii zezwoli na pełne otwarcie przepustnic, nawet jeśli skrzynia leży w kanale na dole, a auto stoi przed garażem :D

    Dziękuje, dobranoc :hah:
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    ta,i zadnych konkretów,moje pytanie bzrmiało co zrobic jak sie ma sam silnik i instalacje....w innym aucie,brak wiazki auta,zegarów itp...i tu jakos wszyscy gasna i nikt nie potrafi napisac0mostkowanie pinu tego i tamtego na kompie EML....a pisanie ze trzeba wyeliminowac błąd Eml to samo przez siebie tłumaczy...tylko jak?

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Leonvanos
    ta,i zadnych konkretów,moje pytanie bzrmiało co zrobic jak sie ma sam silnik i instalacje....w innym aucie,brak wiazki auta,zegarów itp...i tu jakos wszyscy gasna i nikt nie potrafi napisac0mostkowanie pinu tego i tamtego na kompie EML....a pisanie ze trzeba wyeliminowac błąd Eml to samo przez siebie tłumaczy...tylko jak?
    Grzebało się sporo w 750 swego czasu, więc odpowiadam z własnych doświadczeń, zresztą nie zabieram głosu w sprawach z którymi nie miałem styczności własnoręcznie.

    Brak zegarów, wiązki i motor w innym aucie?

    To już nie moja liga. E32 mam dość przegrzebane, ale budowe hot rodów zostawiam Jessiemu Jamesowi z West Coast Choppers ;D

    Zresztą jak na moje to M70 powinno siedzieć tam gdzie jego miejsce - pod maską 750i/750iL i tyle.

    Powodzenia!
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Jest opcja założyć m70 do innego auta potrzebne będą do tego dwie wiązki i dwa sterowniki z e30 325 bo czasy wtrysków są te same a zamiast przepustnic elektrycznych zakładamy dwie zwykłe na linkę , nawet moc silnika będzie wynosić wtedy 340 kucy dlatego ze m20b25 ma 170 kucy a tu mamy razy dwa wiec 340 :) i po temacie
    Kubeł750

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    tak można zrobic i tak auto nie bedzie jezdzic tak jak powinno...wiem cos na ten temat bo jedyny tak zbudowany samochód jaki mi wiadomo stoi u mnie w garażu...czyli nie idzie m70 spiac w innym aucie z manualem.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Ja osobiście widziałem Warszawe w której był włożony m70 z manualem z 850 i normalnie to kolesiom chodziło .....
    Kubeł750

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    74
    BMW
    750iL
    Skąd
    Sin City
    Cytat Zamieszczone przez Leonvanos
    tak można zrobic i tak auto nie bedzie jezdzic tak jak powinno...wiem cos na ten temat bo jedyny tak zbudowany samochód jaki mi wiadomo stoi u mnie w garażu...czyli nie idzie m70 spiac w innym aucie z manualem.
    To po tej wypowiedzi uprzejmie poprosimy chociaż jedną fotkę tego twojego niezwykłego pojazdu.

    Chyba że chcesz zasilć grono forumowych bajkopisarzy. jest tu ich conajmniej kilku gdyż mamy już e32 z 5.4 oraz był też sławny już "marcin drift" z ponoć własnorecznie wykonanym e32 740 manual którym jeździł 300 km@h i miał też na koncie swap 760i na rekinie e23. Może lepiej żeby twoje "jedyne na świecie" cośtam z M70 nie było częścią tego grona?

    Jest w Polsce kilka e30 350i opisanych na forach. czesc ma mechaniczne przepustnice inne są przekładane w całości razem z wiązką z 750i.

    Przekonanie o unikatowości swapu na M70 w dzisiejszych czasach jest conajmniej zaściankowe

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    http://www.bmw-syndykat.pl/viewtopic.php?t=3869


    jak nie bedzie można obejrzec to musze komus przesłac na maila gdyz nie potrafie wstawiac zdjec...



    co do wielokrotnosci aut e30 z v12 to moge polemizowac...takich co poruszaja sie na codzien w normalnych warunkach jest bardzo mało...siedze w tym temacie od 5 lat i zaden z tych aut nie jest mi obcy.Jeżdzacych były 3 oprócz mojego,z czego jeden skonczył na dachu,2-to niebieski z kolic krakowa,3-projekt z torunia,i teraz pwstaje do driftu w wrocławiu,o reszcie nie słyszałem.Oczywiscie moge sie mylic gdyz wiele z tych aut stoja w garazu i sa doskonalone,a jezeli ktos zna wiecej przykładów e30 V12 to poprosze o zdjecia,chetnie poznam kolegów po fachu.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Fajne auto i obiło się już nawet jakimś echem dzięki syndykatowi.

    Ale przykładów na swap M70 na peawne nie trzeba długo szukać.

    Chociażby na tym samym forum było ostatnio e34 550i, bez fajerwerków, ale z manualem.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •