Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: m30b30 nie odpala

  1. #11
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    a tak wgl to jak się programuje code mam to a nigdy nie używałem jak kupowałem auto to gościu mi pokazał że jest taka możliwość ale nie uważałem jak tłumaczył

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    to ja jeszcze podrąże temat samej iskry :

    mowisz, ze poprzedni wlasciciel wymienil wszystko 2 mies. temu - pozostaje kwestia jeszcze na co wymienil. Przykladowo jak mialem problemy z uruchomieniem mojej V-ki - stala jakies 2tyg nieuruchamiana - świece byly nowiutkie - raptem zrobilem na nich 500km - za chiny nie chciala odpalic (nowe swiece to V-Line'y z dolniejszej półki - jakies 25zl/szt) - bylem święcie przekonany że to nie to - no bo jak! świece nowe, więc niemożliwe! - okazalo sie ze 4 świece są do wyrzucenia - kupilem V-Line'y Platinum - kosztowaly mnie 2razy więcej - ale od razu auto odżyło...

    Skoro nie odpala na LPG również to zawęża się troche pole poszukiwań:

    -> czeka Cię przegląd calego zapłonu - sprawdzić organoleptycznie stan kabli kopułki i rozdzielacza - naszykuj sobie papierek ścierny w celu przeczyszczenia styków

    -> sprawdź stan świec oraz ich iskrę - dla świętego spokoju...
    -> dobra uwaga - czujnik położenia wału korbowego - gdzieś na forum ktoś pisał w jaki sposób sprawdza się go
    -> nie wiem jak to jest w M30, ale w M50 bolączką pewną były uszczelki pod deklem w miejscach gdzie świece wędrowały do głowicy - nie ma oleju w gniazdach świec? u mnie olej powodował przebicia i silnika nie moglem uruchomić

    widzę ze rozmowa sprowadza się do OBC - aby wyeliminować wyjmij radio i odepnij z tyłu wtyczkę od OBC na jakis czas - opcja CODE zniknie (jezeli takowa jest aktywowana)

    edit:
    jeszcze jedna rzecz mi przyszla do głowy : uszkodzona centralka LPG - czasem zdarza się, że podaje paliwo wraz z LPG - no za chiny nie odpalisz a jak odpalisz to zero mocy ...

    zalukaj do centralki - jak cos to na czas badań odłącz

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    30
    BMW
    BMW e32 m30b30
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    a jak sprawdzic czy tan czujnik jest dobry jakie beda oznaki udszkodzenia??

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    30
    BMW
    BMW e32 m30b30
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    autko juz dziala wystarczyło dolac płynu do chłodnicy tylko wyskoczył mi jescze jeden błąd mianowicie
    Nebellicht vorn

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez Kuki
    Nebellicht vorn
    przeciwmgielne z przodu ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    30
    BMW
    BMW e32 m30b30
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    dzięki wielkie za info :)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    30
    BMW
    BMW e32 m30b30
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    witam i ponowny problem z moja 7er znowu nie chce odpalać tzn. czasami opdali na 1sekunde i od razu gasnie i do tego odkryłem dzisiaj ze poprzedni właścieciel chyba dolał do układu chłodzenia jakiś olej bo jak opróżniłem cały układ to to co z niego wyleciało było zielone z pianką a na korku od wlewu było masło czy ktoś wie jaka może być przyczyna że znowu nie odpala z góry dziękuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •