Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: [pozostale] Najskuteczniejszy alarm

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Ja kiedyś czytałem chyba na forum elektroda jak gościu opowiadał o tym jak zostawiał na siedzeniu kierowcy deskę z wystającym gwoździem ostrą stroną i to każdego wieczora po jeździe przykrywał matą z koralików. Pewnego ranka przychodzi do fury a tu drzwi otwarte
    dużo krwi i podsufitka wgnieciona nie wiem ile w tym prawdy ale sposób powinien być dobry przynajmniej fury gościowi nie zwinęli. :)

  2. #32
    Cytat Zamieszczone przez x-factor
    dużo krwi i podsufitka wgnieciona nie wiem ile w tym prawdy ale sposób powinien być dobry przynajmniej fury gościowi nie zwinęli. :)
    ... i dużo szczęścia, że złodziej nie był bezczelny i nie zgłosił sprawy na Policję.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    No właśnie gościa straszyli na tym forum że złodziej może zgłosić na Policje z drugiej strony to w sumie sam by się wtopił.

  4. #34
    Gość maił dodatkowo szczęście że złodziej się nie wkurzył i nie zdemolował mu samochodu.

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Naprawa po demolce i tak byłaby tańsza, niż kupno auta :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  6. #36
    Nie złapałeś o co mi chodzi. To tak jak z tym zabezpieczeniem halogenów co niektórzy pakują tam szpilki żeby złodziej się pokuł podczas kradzieży. Zdjąć nie zdejmie ale auto ci potem ze złości zdemoluje. Jasne że to bezdyskusyjnie lepsze niż kradzież pojazdu ale takie metody nie są zbyt mądre.

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    ... i dużo szczęścia, że złodziej nie był bezczelny i nie zgłosił sprawy na Policję.
    Nawet gdyby sprawa była zgłoszona to jakie były by argumenty żeby skazać właściciela pojazdu?
    Powie że jechał z działki i zapomniał wziąć tej deski z przedniego siedzenia. Jego auto jego sprawa. Nie ma takiego przepisu który by zabraniał wozić deski na przednim siedzeniu. A deska jak to deska mogła mieć przecież wbity gwóźdź.
    Myślę że nikt komu się wbił gwóźdź w 4 litery nie miałby ochoty w bólu bawić się w demolowanie auta. A nie jest powiedziane czy nie usiadł tak że wbił sobie gwóźdź w klejnoty :x
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Też kiedyś słyszałem historie że właściciel rano schodzi do auta a tu leży w nim nieprzytomny złodziej. Okazało się że złodziej jak chciał ukraść poduszkę to mu wypaliła, podejrzewam że przed samym nosem.

  9. #39
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Nawet gdyby sprawa była zgłoszona to jakie były by argumenty żeby skazać właściciela pojazdu?
    Powie że jechał z działki i zapomniał wziąć tej deski z przedniego siedzenia. Jego auto jego sprawa. Nie ma takiego przepisu który by zabraniał wozić deski na przednim siedzeniu. A deska jak to deska mogła mieć przecież wbity gwóźdź.
    Myślę że nikt komu się wbił gwóźdź w 4 litery nie miałby ochoty w bólu bawić się w demolowanie auta. A nie jest powiedziane czy nie usiadł tak że wbił sobie gwóźdź w klejnoty :x
    Supermen, nie będę wchodził w polemikę, jakie przepisy regulują zakres działania urządzeń dozorowych (jeśli tak można nazwać deskę z gwoździem). Gdyby stosowanie tego typu rozwiązań było prawem dopuszczalne, myślę, że na rynku sporo byłoby ofert dostarczających podobnych rozwiązań zabezpieczenia auta.

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Supermen, nie będę wchodził w polemikę, jakie przepisy regulują zakres działania urządzeń dozorowych (jeśli tak można nazwać deskę z gwoździem). Gdyby stosowanie tego typu rozwiązań było prawem dopuszczalne, myślę, że na rynku sporo byłoby ofert dostarczających podobnych rozwiązań zabezpieczenia auta.
    Ale mi chodzi o to że w sądzie przecież nie będziesz mówić że deska miała służyć jako urządzenie dozorowe, tylko będzie się mówiło że przez przypadek się ją zostawiło. Bardzo łatwo byłoby się z tego wytłumaczyć i nie sądzę żeby sędzia się upierał że zrobiłem to specjalnie żeby złodzieja okaleczyć. Chyba że ktoś będzie głupi i się przyzna że położył ją po to aby złodziej się nadział :)
    Nie wyobrażam sobie takiej sprawy. Poszkodowany by zeznał że podczas dokonywania kradzieży w aucie został okaleczony przez pułapkę zostawioną przez właściciela pojazdu :hah:
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •