Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: [pozostale] Najskuteczniejszy alarm

  1. #21
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Zależy, czy auto ma iść na części czy w całości. Poza tym, lepiej coś takiego mieć, jak dobrze schowasz to nie koniecznie to znajdą.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    Wszystko zależy od tego jak zgłoszenie zostanie potraktowane:) nasza władza jest różna ,mogą zająć sie tym w przeciągu paru godzin a nawet dni ... a do tego czasu to i telefon nie pomoże.
    Nic nie zabezpiecza w 100% ,ale lepiej mieć czegoś wiecej niż mniej.
    Przynajmniej bedzie wiadomo gdzie jest nasze auto:p o ile tak jak mówisz nie zostanie rozebrane.
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  3. #23
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Może jak się sprytnie antenki GSM pochowa (np. zderzaki przód + tył po 2 sztuki) to nie będzie tak łatwo zagłuszyć.

    Można by zrobić serwerek z podłączoną komórką i wysyłać mu z auta co 15 minut sygnał + natychmiastowe powiadomienie o włączeniu silnika lub zadziałaniu alarmu przez SMS. Serwerek wysłałby nam SMSa, gdyby samochód się nie zgłaszał przez 16 minut i już wiemy, że się coś niedobrego dzieje. Statystycznie mamy cynk po 8 minutach od zdarzenia.

    Kierowca miałby w SMSach wszystkie swoje włączenia silnika, ale to przecież nie będzie 100x dziennie.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez marekzegarek
    rozmawiałem kiedyś z jednym policjantem, który zajmował się rozpracowywaniem złodziei samochodów. opowiadał jak zostawili czinkłeczento na przynentę. no i chwyciło. pojechali za nimi do dziupli, poczekali pół godziny i wkroczyli. jakie było ich zdziwienie, jak po 30 minutach zastali samochód rozebrany na czynniki pierwsze.
    więc myślę, że takie ukryte telefony, to trochę bez sensu. zanim go ktoś zlokalizuje, to dawno już nie będzie samochodu.
    Na Discovery oglądałem program o złodziejach. Rozebranie auta na części pierwsze, DOSŁOWNIE na części pierwsze z wymontowaniem zawieszenia i silnika itd. do gołej ramy zajęło im 8 minut! auto wielkości passata, vectry...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Czytalem wasze wypowiedzi i dochodze do wniosku ze w 99% bedzie po samochodzie, to moze granat uwiazac np. pod siedzeniem i jak beda wyciagac fotel to bedzie ich ostatni :D

    P.S chieli mi kiedys buchnac Opla Fart ze odeszlem od samochodu kilka metrow i podpalalem Fajeczka odwracam sie a oni juz majstruja zawolno bieglem bo moze bym dopadl sku........... naszczesie samochod zostal
    728i

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    22
    Najlepszy sposob oplacic autocasco.I wtedy nie trzeba wiazac auta do slupa lancuchem itd.

  7. #27
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez Gruby
    Najlepszy sposob oplacic autocasco.I wtedy nie trzeba wiazac auta do slupa lancuchem itd.
    A jak to zrobić gdy moje auto ma już 15 lat ?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Cytat Zamieszczone przez Gruby
    Najlepszy sposob oplacic autocasco.I wtedy nie trzeba wiazac auta do slupa lancuchem itd.
    A jak to zrobić gdy moje auto ma już 15 lat ?
    Zwrócić się do ubezpieczalni z zapytaniem i wtedy rzeczoznawca z PZU czy innego Allianza musi wydać zaświadczenie i płacisz sobie AC. Wypytywałem sporo o to właśnie w PZU i Allianz. Chodzi o zaświadczenie o stanie auta żeby wyeliminować wyłudzenia typu mam zgnitą fure, zapłacę AC, za 3 tygodnie dziwnym trafem ukradną mi strucla i będę miał więcej niż dostałbym przy sprzedaży ;)

    Ogólnie sprawa jest do ogarnięcia ;)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Derreg
    to moze granat uwiazac np. pod siedzeniem i jak beda wyciagac fotel to bedzie ich ostatni :D
    To jest dobry pomysł :hihi: Wywalić w powietrze gnoja razem z całą dziuplą ;D Swoją drogą to mi się najbardziej zawsze podobały patenty typy kolec w siedzeniu. Ale słyszałem że kogoś tam za takie patenty skazali.
    A to złodziejskie nasienie niech nie będzie takie mądre że każde auto ukradną w max 15 min. Ciekawe co zrobią jak ktoś aku wyciągnie? Pójdą do sklepu po nowy czy noszą ze sobą? Albo jak by kiere wyjmować jak w wyścigowych autach. Przysunąć na maxa fotel i zrobić blokadę żeby nie szło cofnąć. No chyba że kurduple też kradną auta :hah: Polak zawsze coś wymyśli :>
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    ja ubezpieczam samochód w warcie i nie mam żadnego problemu z AC na 13-letni samochód
    poza tym ubezpieczenie to wcale nie jest takie super rozwiązanie. przede wszystkim nigdy nie zwrócą ci 100% wartości rynkowej samochodu, nie wspominając już o kosztach jakie poniosło się upiększając swój samochód
    ale mimo to ubezpieczam, bo w razie kradzieży wolę dostać jakiekolwiek pieniądze niż żadne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •