Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektronika] Montaż podłokietnika multimedialnego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski

    [ elektronika] Montaż podłokietnika multimedialnego

    Witam

    Stoje obecnie przed takim problemem. Udało mi się kupić podłokietnik multimedialny na tył do mojej E38 od kolegi z forum. I teraz pojawiło sie pytanie - jak to podłączyć? Musze kupować jakaś wiązkę czy można jakoś "wpiąć" się w fabryczne kable? Jakieś pomysły co do montażu?


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Nikt nie poratuje? W ASO nie byli w stanie odpowiedzieć na moje pytania ani sami nie chcieli się podjąć tego - mówili, że trzeba wymienić główną wiązkę auta a to jest za drogie i oni się nie podejmą...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  3. #3
    WDS On-line prawdę Ci powie. Podłączenie jest dość proste. Może być konieczne dokodowanie nowej opcji do samochodu.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Obserwując Twoje posty, kolego Sylwek, widzę, że dobrze orientujesz się w sprawach elektryki w E38... Możesz podpowiedzieć trochę więcej? Ciężko mi się szuka czegoś w WDS bo nie wiem czego dokładnie mam szukać :(
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  5. #5
    Akurat w przypadku podłokietnika multimedialnego musisz szukać kilku rzeczy: Fond MID (FID - tylny panel informacyjny), dodatkowy telefon, pamięć fotela pasażera (tzw. remote memory) wraz ze sterowaniem i chyba przełączniki do sterowania roletą.

    Jeśli Twój samochód nie jest wyposażony w fotel z silniczkami z pamięciami, to nie będzie działać również sama pamięć. FID ma w WDS oznaczenie A111.... Poświęć trochę czasu na rozpracowanie WDS-a. Warto.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Czyli muszę sztukować kable i ciągnąc od podłokietnika do konkretnych, isniejących urządzeń w aucie - dobrze zrozumiałem? Jeśli tak to troche roboty sie szykuje...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  7. #7
    Mniej więcej o to chodzi. dla przykładu FID jest podłączony do: bezpieczników F27 i F47, modułu świateł (podświetlenie), magistrali I-Bus i masy. Czyli 5 kabli + dodatkowo cross na złączce (identyfikacja modułu jako tylnego MID). Opisanie wszystkiego zajęłoby trochę czasu, a w WDS jest to po prostu narysowane.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wychodzi mi więc, że potrzbuje poiągnąc 16 kabli w odpowiednie miejsca i odpowiednio je tam ulokować... Myśle, że bede musiał poszukać kogoś w moim regionie żeby to podłączyć - coś mi się wydaje, że jak sam się za to wezmę to coś popsuje :P...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  9. #9
    Wiesz, każdy z elementów jest niezależny, więc spokojnie można łączyć to na raty (choć pytanie, czy nie lepiej za jednym zamachem połączyć wszystko i zaoszczędzić czas na demontażu). Tak jak napisałem wcześniej - jeśli fotel pasażera nie posiada modułu pamięci - montaż znacznie się skomplikuje (przeróbka fotela - dość czasochłonne).

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Pozostaje mi nic innego jak poszukanie magika który to zrobi (najlepiej w Szczecinie lub Koszalinie - jak ktoś ma namiary na kogoś kto to by zrobił to bardzo proszę :) ). Narazie czekam aż podłokietnik wróci od tapicera - jest obszywany w zieloną skórke - pod kolor obecnej tapicerki...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •