Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: [ pozostale] Przednia szyba - czy próbować renowacji?

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Powiedz kolego jakie koszta bo w przyszłym tygodniu będę nad morzem i będę miał do nich z jakieś 30km a moja szybka ma problemy w stylu 4 odpryski i ogólnie jest cała w mikro odbiciach (same cętki) i nie wiem czy jest to powierzchniowe po pseudo polerce czy to są odbicia od latania po autobanach z prędkościami rzędu 200km/h
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #22
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Za uszkodzenia po kamieniach wypełnienie po 50zł netto od dziury u mnie były aż 3 wielkości grochu, a za wielką ryse przeciągniętą przez całą szybe liczył 70zł netto(nad tym mu najwięcej czasu zeszło)

  3. #23
    Vip Vip Awatar quick silver
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    225
    BMW
    obecnie: e38 740i,sl300 było: e38 735i e38 728i sport
    Skąd
    PL , UK
    Lepiej jest jednak wymienic niz starac sie odnowic tak do konca
    to nie bedzie wygladac az tak dobrze.
    Ja u siebie wymienilem na nowa

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    U mnie szyba najprawdopodobniej ma powierzchniowy naprysk czegoś w stylu pasty polerskiej lub jakiegoś lakieru bezbarwnego. Mam maleńkie cętki na prawie całej szybie, w dzień ok ale w nocy gdy zaświecą światła z przeciwka gorzej widzę.
    Jeżeli mi to usuną za ok 100zł to spoko na reszcie mi nie zależy i tak kiedyś będę chciał ją wymienić. Odprysków nie naprawię bo mam ich z 5-6, są niegroźne i w miejscach w których nie przeszkadzają.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Czy wymieniać - czy też naprawiać szybę to zależy od rodzaju i wielkości/rozległości uszkodzeń.

    Pojedyncze uszkodzenia,łącznie z małymi pęknięciami (oczywiście nie na wskroś, tylko jednostronne naszej szyby P2), da się naprawić i to jest korzystniejsze niż walić grubą kasę w wymianę.

    Ale jak jest dużo uszkodzeń (np. spiaskowanie szyby), to renowacja nie ma sensu, nie dość że raczej nie zechcą jej zrobić, to i tak jak już będzie ktoś robił to prędzej szybę popsuje jeszcze bardziej.
    Polerka może spowodować pęknięcie szyby od miejscowych przegrzać, lub rozejście struktury szkła przez nadmierne polerowanie, co w efekcie da soczewkę lub sfalowanie szyby.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin
    witam.moja szyba jest juz na tyle porysowana ze szykuje sie wymiana.nie ma pekniec ani wiekszych uszkodzen ,ale po tylu latach nalezy jej sie wymiana.najgorzej jest w nocy kiedy swiatlami w szybe swieca wtedy jest bol.i do tego jeszcze przy wiekszych predkosciach wieje z uszczelki.

    pod linkiem jest informacja w opisie czy ktos wie co oznacza "oslona na lusterko" i dlaczego cos takiego ma byc bo chcialbym kupic z sensorem deszczu chociaz tego nie mam i ogrzewana oczywiscie.autko z 98 roku marzec.
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...22&hg=51&fg=05

    pozdrawiam SYLWKAA i ELVISA,ktorzy juz nie pierwszy raz wchodza w sprzeczki i prowadza wewnetrzna wojne przekomarzania sie."DAWAJ NA RING"
    tomala

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jesli bardzo wypiaskowana, to polerka tylko pogorszy efekt. Przetrenowane.

    Za dużo tez nie mozna polerować, ponieważ z szyby zrobi się soczewka i będzie zniekształcać i męczyć oko.

    Z drugiej strony po wymianie szyby aż dziwnie się czułem - jak bez szyby a jednak wiatr nie wiał :hah:

    Wybór jak zwykle należy do Ciebie

    p.s. Jesli się zdecydujesz na wymianę szybki to kup taką z sensorem deszczu. Jesli teraz nie masz - łatwo będzie dołożyc :]
    witam , czy moglby ktos cos wiecej powiedziec o dolozeniu takiego sensora jezeli wogole sie go nie ma.jakie koszty itp.
    tomala

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •