Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: [ pozostale] Przednia szyba - czy próbować renowacji?

  1. #11
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    bez podgrzewania.
    szkoda, bo w zimie strasznie zamarzają wycieraczki w tej wnęce i bez podgrzewania często będziesz wymieniał gumy, tak mi się wydaje.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Przy przedłużaniu ubezpieczenia wykup sobie ubezpieczenie szyb, około 70zł, jak pęknie to Ci wymienią za free.
    Get Rich Or Die Tryin'

  3. #13
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Jacko
    Przy przedłużaniu ubezpieczenia wykup sobie ubezpieczenie szyb, około 70zł, jak pęknie to Ci wymienią za free.
    > Przed tym poczytaj warunki ogólne tego ubezpieczenia :)
    > Wymienią Ci tylko na NORDglasa ,a tego juz w umowie nie piszą :)

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Wymienią Ci tylko na NORDglasa ,a tego juz w umowie nie piszą :)
    Czepiasz się Elvisie, tego NordGlass-a... A mi już służy ponad rok i zupełnie nic się z nią nie dzieje.... Nie strasz kolegi.

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    > Przed tym poczytaj warunki ogólne tego ubezpieczenia :)
    A tu się zgodzę. Przy przednich szybach często jest udział własny.

  5. #15
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Wymienią Ci tylko na NORDglasa ,a tego juz w umowie nie piszą :)
    Czepiasz się Elvisie, tego NordGlass-a... A mi już służy ponad rok i zupełnie nic się z nią nie dzieje.... Nie strasz kolegi.

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    > Przed tym poczytaj warunki ogólne tego ubezpieczenia :)
    A tu się zgodzę. Przy przednich szybach często jest udział własny.
    < Niestety kompletnie nie wiesz o co chodzi , nie czepiem sie nordglasa , jesli masz w swoim aucie np PILKINGTONA ,a w warunkach pisze ,że maja Ci wymienic na szybe takiej samej jakości to ma być znowu PILKINGTON ,a nie nordglas lub cos innego.

    > Nie ma żadnego udziału własnego kolego :) poczytaj najpierw i nie pisz,że się czepiam :)

    > Nie ma znaczenia ile czasu tę szybe masz ,tylko kilometry

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Niestety kompletnie nie wiesz o co chodzi
    Przepraszam jaśniepana wszystkowiedzącego za urażenie przerośniętego ego, ale nie to było moim celem. Naturalnym jest, że należy czytać warunki ubezpieczenia. Dopłata do przedniej szyby w wysokości bodajże 25% jest praktyką stosowaną przez niektóre zakłady ubezpieczeniowe. Jeśli w warunkach masz zapisane, że szyba ma być tej samej jakości, to nie oznacza to instalacji szyby z tym samym napisem (niestety).

    Przebieg mojego auta od wymiany szyby to około 20 tys. km. Jeżdżę ostatnio mniej.

    I na koniec - nie będę reagował no kolejne zaczepki a moderatora poproszę o usunięcie treści odbiegających od tematu, które z pewnością wkrótce się tu pojawią.

  7. #17
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Niestety kompletnie nie wiesz o co chodzi
    Przepraszam jaśniepana wszystkowiedzącego za urażenie przerośniętego ego, ale nie to było moim celem. Naturalnym jest, że należy czytać warunki ubezpieczenia. Dopłata do przedniej szyby w wysokości bodajże 25% jest praktyką stosowaną przez niektóre zakłady ubezpieczeniowe. Jeśli w warunkach masz zapisane, że szyba ma być tej samej jakości, to nie oznacza to instalacji szyby z tym samym napisem (niestety).
    > W PZU nic się nie dopłaca ,nie musi byc takiego samego napisu ,tylko ta sama jakość , np porównywanie Nordglasa do PILKINGTONA jest niewłaściwe.
    > Problem polega na tym,że nie ma w warunkach określonego producenta szyby jaką chcą potem wymienić ,a znaja tego producenta od dawna bo maja z nim podpisaną umowę i powinni o tym informować ,tak się robi uczciwie :)

    Przebieg mojego auta od wymiany szyby to około 20 tys. km. Jeżdżę ostatnio mniej.[/quote]

    > Ja na szybie zrobiełem 100 tys km , w złych warunkach i powiem ,że PILKINGTON jest "pancerny"



    I na koniec - nie będę reagował no kolejne zaczepki a moderatora poproszę o usunięcie treści odbiegających od tematu, które z pewnością wkrótce się tu pojawią.[/quote]


    > Zaczepiasz Ty tekstami typu ,że sie czepiam Nordglasa ,więc o co chodzi ? :)
    > Zabieram w tej sparwie głos bo mam takie ubezpieczenie ,a Ty ?
    > Nie mam zamiaru tutaj sie sprzeczać ,tylko warto wiedzieć ,że to ubezpieczenie ma swoje "wady ukryte"

  8. #18
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Witam.Ja mam szybke od nowości auta i żal mi ją wymieniać ale ostatni wypad do Kołobrzegu załatwił ją.Na całej długości zakresu pracy wycieraczek pojawiła sie mleczna rysa,która drażni wzrok.W czwartek ostatnia szansa dla tej szyby czyli jednak polerka :) .Ale jeśli efekt tego zabiegu będzie mało zadowalający to szybka do wymiany :)

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez artas270
    ostatni wypad do Kołobrzegu załatwił ją.Na całej długości zakresu pracy wycieraczek pojawiła sie mleczna rysa,która drażni wzrok.
    Jeśli jest to tylko zmatowienie, to da się spolerować. Trenowałem polerkę w e34. Należy to robić dużym padem, żeby zminimalizować efekt soczewki.

  10. #20
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Szybka wygląda jak przedtem czyli polerka pomogła.Przy okazji 3 dziurki od kamieni też znikneły(jakiś patent).Jeśli komuś coś takiego się przytrafi jak mi w okolicach Trójmiasta to polecam

    http://www.adan.netmot.pl/ (temat umieszcze w wartsztatach polecanych )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •