Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Mama zamiar kupić E38 730d 2001r pomocy

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    9
    a mam jeszcze pytanie w którym miejscu najcześciej E38 jest narażone na korozje??

  2. #12
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tylna klapa nad rejestracją , pod dolnymi listwami drzwi , pod górną uszczelką przedniej szyby

  3. #13
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    .............
    Ostatnio edytowane przez Neuf ; 16-01-2011 o 10:13

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Korozja się zdarza - u mnie jest zarażona tylna klapa i rant przednich drzwich pasażera, samochód z końca 98 roku. Dramatu nie ma, to raczej tylko kosmetyka.

    Co do skrzyni - najlepiej upolować samochód ze skrzynią ZFa, ale z tego co pamiętam teoria mówi, że to tylko początek produkcji 730d miał takie skrzynie.

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez lukip66
    nie wiem juz co mysleć bo myślałem ze E38 nie rdzewieją :(
    Nie rdzewieją. Jak ktoś nie pomaluje odbicia to po 5 latach zrobi się nalot.
    Purchawki wychodzą tylko na klapie bagażnika na łączeniu, wysokość listwy chrom. Ale można to łatwo naprawić. Nie rozmawiamy o żadnej korozji, która jest w stanie uszkodzić blachę.
    Skrzynia jak będziesz serwisował będzie służyła jeszcze minimum drugie tyle co przejechała. Spalanie skoro Cię interesuje to zapewne jeździsz wolno. Spalanie jak nie będziesz cisną non stop nie przekroczy 10l a bez problemu ze średnią zejdziesz poniżej 8l.

    A co do reszty informacji... może się psuć non stop coś a może nic się nie psuć :) jak będą problemy to się je będzie rozwiązywało na bieżąco. :>

    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Co do skrzyni - najlepiej upolować samochód ze skrzynią ZFa, ale z tego co pamiętam teoria mówi, że to tylko początek produkcji 730d miał takie skrzynie.
    Kto Ci to powiedział?? :shock: według mojej wiedzy kłótni małżeńskiej nie było i ZF cały czas do dnia dzisiejszego robi skrzynie dla BMW...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    E 38 z motorem 3.0 d miała cały czas skrzynie ZF 5HP24

    Tylko E39 i X5 miały skrzynie GM z tym samym silnikiem

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Fakt, że w końcu temat nie został ostatecznie zamknięty, ale info stąd -> http://forum.7er.pl/tylko-bez-smiech...zynia&start=15

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    9
    Witam
    w czwartek mam nadzieje ze stane sie szcześliwym nabywcą 730d 2001r kolor grafitowy...
    wyczyszcze auto i wystawie fotki ;) i mam jeszcze jedno pytanie czy były orginalnie montowane monitory w zagłówkach??

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Być może ASO podjęło się czegoś takiego, ale wg mnie nie jest to fabryczny patent. Łatwo poznać po tym w na ile przemyślany sposób ktoś poprowadził kabel od zagłówka i jak równo jest wycięty otwór. Mimo to, nie traktuj tego jako negatyw, to przyjemny gadżet ;)

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    9
    auto sptrzedane ;( szukam dalej moze cos znajde ;(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •