Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE

    Witam Panowie..
    Wczoraj wracałem z narzeczoną z Gliwic do Jastrzębia z urodzin :P
    Koło 22 zjeżdzałem z lewego pasa na prawy (lewy pas się kończył i były strzałki nakazujące zjazd na prawy pas) na ulicy rybnickiej powyżej autostrady A4.. zjechałem na prawy pas a samochody przede mna zaczeły gwałtownie hamować, więc ja też po hamulcach.. Koleś Mercedesem-benz 280 SE jechał za szybko.. i słyszałem przez ok 6sek hamowanie popatrzyłem w lusterko i koleś mietkiem chciał się poratowac i ominąć mnie poboczem prawym (nie wyrobił) i uderzył mnie w tylni prawy narożnik swoim lewym przednim narożnikiem.. Mietek [shadow=red:fe9c60e8ab]rozbił[/shadow:fe9c60e8ab] zderzak i lampe a ja tylko ryski na zderzaku i jedna rysa na środkowej listwie chrom.. Poniżej zdjęcie.. Chciałem się dogadać ale koleś nie chciał więc dzwoniłem po policję przyjechali po 4 godzinach.. :/ czyli o 2 w nocy..
    Kolesiowi dali 300zł i 6 pkt, Mi nic ;)
    Koleś sie zamotał i powiedział ze jechałem lewym a on prawym pasem i chcial mnie wyminąć.. a przepisy mówia jednoznacznie, że nie można wymijać samochód z prawej strony..

    Pytanie do Was Ile kolesiowi powiedzieć za zderzak ? albo na ile mogą mi wycienić szkody ?
    PS. koleś ma 5 samochodów ubezpieczonych w LINK 4 wieć sie boi o zniżki i po fakcie chciał się dogadać.. Pozdrawiam :))







    Porysowana listwa chrom.


    Rysy pod tylną lampą


    Pęknięcie na dole i ubytek


    Pęknięcie na samym rogu (odciągłem troszke rękką)
    Biały

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    17
    BMW
    E39
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Policzą za malowanie zderzaka i wyjmianę listwy, myślę, że ok 500zł dostaniesz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    co za typ ... :/ ale się wkopał z tą policja ;D
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Bandit
    Policzą za malowanie zderzaka i wyjmianę listwy, myślę, że ok 500zł dostaniesz.
    A nie za wymiane :)? są dwa grubsze wgniecienia :)

    Cytat Zamieszczone przez neon
    co za typ ... :/ ale się wkopał z tą policja ;D
    daremny typ.. miałem zwałe z niego :P
    Biały

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Pytanie do Was Ile kolesiowi powiedzieć za zderzak ? albo na ile mogą mi wycienić szkody ?
    PS. koleś ma 5 samochodów ubezpieczonych w LINK 4 wieć sie boi o zniżki i po fakcie chciał się dogadać.. Pozdrawiam
    Teraz to ładnie zgłoś się do jego ubezpieczalni i zgłoś szkodę z jego winy. Ubezpieczyciel zgłosi się po notatkę do policji. Skoro nie chciał dogadać się od razu, to teraz ma pecha.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bmw7
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    479
    BMW
    E38 725 tds
    Skąd
    Wejherowo
    za zderzak jakieś 480zł możesz dostać

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez bmw7
    za zderzak jakieś 480zł możesz dostać
    Głównie chodzi o to, że chce aby mi się wiecej dostało.. :) dlatego pytam ile moga policzyć za wymiane zderzaka.. tzw ile zderzak tyl kosztuje w ASO? I listwa chrom..
    PS. koles da pewnie sume jaką mu zaśpiewam bo nie chce stracic zniżek na 5 samochodów.. Pozdro :)
    Biały

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Dopiero teraz boi sie o znizki. Nie umie myslec, niech teraz buli. Skoro chciales sie dogadac, a on wezwal policje i kmbinowal jak sie wywinac, to teraz Ty sie nie cackaj i olej cwaniaka.Zglos szkode, sprawdz dokladnie, czy nic innego nie poszlo i sie nim nie przejmuj.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Guralbmw
    Dopiero teraz boi sie o znizki. Nie umie myslec, niech teraz buli. Skoro chciales sie dogadac, a on wezwal policje i kmbinowal jak sie wywinac, to teraz Ty sie nie cackaj i olej cwaniaka.Zglos szkode, sprawdz dokladnie, czy nic innego nie poszlo i sie nim nie przejmuj.
    Znów nie działa mi czujnik abs;/ a działał.. ale czy to z winy tego uderzenia? hmmm podejrzewam, że to zbieg okoliczności.. Pozdro.. Ma ktoś cennik z ASO:D? Zgłoszę do ubezpieczyciela. Macie racje.. tylko chcę się wstępnie dowiedzieć ile zderzak kosztuje w ASO (+malowanie) i listwa chrom środkowa.. Żeby mnie nie wyciulali na ubezpieczalni :)

    MOD: Ostrzegałem żeby nie używać wulgaryzmów na forum!!!
    Biały

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Za to co Ci zrobił to nie licz na nowy zderzak. Listwa do wymiany reszta do pomalowania.
    Ale jak Cie już to tak bardzo interesuje, to tu masz ceny ASO:
    - zderzak ~2700zł
    - osłona środkowa chrom ~300zł
    - listwa zderzaka ~270zł
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •