Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Weeb,

    nie rozpędzaj się bo sam właśnie wprowadzasz zamęt.

    Przytoczona przez Ciebie "gierkówka" spełnia warunek dopuszczający wyprzedzanie tylko pod warunkiem znajdowania się w terenie zabudowanym. (Patrz podpunkt 10)
    Zdziwię Cię sylwekk. Gierkówka, przez to, ze jest rozdzielona pasem zieleni traktowana jest jako droga jednokierunkowa dwu-pasowa i spełnia cytowany przez Ciebie punkt 10.1. Tam dozwolone jest wyprzedzanie w każdych warunkach (teren zabudowany bądź nie) :)

    I teraz najważniejsze, to wypowiedź instruktora policji w wydziale ruchu drogowego na zajęciach zmniejszających liczbę punktów karnych i potwierdzone przy zajęciach teoretycznych w zeszłym roku na kat. A ;)

    Także, jeżeli ktoś blokuje Wam lewy pas, bez najmniejszych skrupułów (oczywiście po upewnieniu się, ze nie zagrażacie pojazdom na pasie prawym) można wyprzedzać z prawej strony.

  2. #32
    OK. Niestety, definicje poszczególnych elementów drogi są nieścisłe i wprowadzają zamieszanie. Zatem to ja przepraszam za zamęt - Weeb ma rację. :)

    Sorry za OT, ale myślę, że na zaś przydatny.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    Wiele się nie spodziewaj mam tylko pytanie czy Policja robiła ci fotki albo ten kolo ??
    Ja miałem to szczęście ze policja nie robiła zdjęć i trochę naciągałem ubezpieczalnie jak chcesz więcej info pisz na gg 1364005
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez young23
    Wiele się nie spodziewaj mam tylko pytanie czy Policja robiła ci fotki albo ten kolo ??
    Ja miałem to szczęście ze policja nie robiła zdjęć i trochę naciągałem ubezpieczalnie jak chcesz więcej info pisz na gg 1364005
    Nikt nie robił zdjęć, napisałem na GG
    Biały

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Panowie, macie tu zdjęcia mojego zderzaka dodatkowe od dołu..

    Porysowana listwa chrom.


    Rysy pod tylną lampą


    Pęknięcie na dole i ubytek


    Pęknięcie na samym rogu (odciągłem troszke rękką)
    Biały

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    40
    BMW
    e38
    Skąd
    gliwice
    witam.jakieś 4h temu miałem kolizje z toyotą auris.miła pani wjechała mi pod tylni zderzak,hmm ze zderzaka nic prawie nie zostało,ale toyota żle wygląda bez przodu ;) I tu mam pytanie:jak firmy ubezpieczeniowe naliczają szkodę?czy mają własny cennik części i na ile mogę liczyć?gdzieś na wcześniejszej stronie wyczytałem że w ASO kosztuje 2700 pl,ale czy na pewno?ubezpieczyciel to firma INTERRISK.PROSZĘ o przybliżony koszt tego elementu(nowego)

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Bialydaro powiem wprost że jakoś nie podobają mi się Twoje "zeznania" ;D

    1: Słyszałeś, że koleś hamował około 6 sekund? Po pierwsze czy S-Klasa nie ma ABSu? A po drugie liczyłeś ze stoperem, że to było 6 sekund?

    2: Jeśli Ty zjechałeś na prawy pas i zacząłeś hamować czy po prostu nie zajechałeś mu drogi? Jedyna szansa, że się zagapił, ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że miał prędkość obliczoną na to by w razie czego wyhamować przed poprzedzającymi go autami, a gdy Ty wjechałeś na jego pas i zachamowałeś, gość się nie wyrobił.

    3: Piszesz, że człowiek zamotał się w zeznaniach przy policji - dlaczego tego nie wyprostowałeś i nie powiedziałeś jak było naprawdę?

    I jeszcze tekst (arval), że weź powiedz, że kręgosłup... ;D Między innymi dlatego żyjemy w tak gównianym kraju...

    Pozdr ;)

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    Bialydaro powiem wprost że jakoś nie podobają mi się Twoje "zeznania" ;D

    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    1: Słyszałeś, że koleś hamował około 6 sekund? Po pierwsze czy S-Klasa nie ma ABSu? A po drugie liczyłeś ze stoperem, że to było 6 sekund?
    Kolego nie wiem czy miał czy nie.. samochód na zółtych blachach więc troche lat miał.. mógł mięc uszkodzony albo holera wie Co.. 6sek to przybliżenie.. Pijesz do mnie, o takie coś Gdy słyszysz hamujący samochód, który do Ciebie zaraz uderzy, uważasz ze naprawde masz wyczucie czasu?

    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    2: Jeśli Ty zjechałeś na prawy pas i zacząłeś hamować czy po prostu nie zajechałeś mu drogi? Jedyna szansa, że się zagapił, ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że miał prędkość obliczoną na to by w razie czego wyhamować przed poprzedzającymi go autami, a gdy Ty wjechałeś na jego pas i zachamowałeś, gość się nie wyrobił.
    Ja zjechałem na prawy pas, przejchałem na nim może z 7 metrów i samochody przedemna zaczły gwałtownie hamować, prawie ja wjechałem w auto przede mna.. Koleszka najwidoczniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zagapił się lub myślał o ładnej cipce..

    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    3: Piszesz, że człowiek zamotał się w zeznaniach przy policji - dlaczego tego nie wyprostowałeś i nie powiedziałeś jak było naprawdę?
    Zamotał się bo chciał mnie wych-jać, zwalając wine na mnie.. Najwidoczniej tak musiało być.


    Pozdr ;)
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •