Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    7
    BMW
    Audi A3 , bedzie 728
    Skąd
    wroclaw
    nie zapomnij kolego udac sie na pogotowie z bólem szyji i odcina piersiowego:) za takie uderzenie w tył lekką reka dostaniesz 10k pln :)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez arval
    nie zapomnij kolego udac sie na pogotowie z bólem szyji i odcina piersiowego:) za takie uderzenie w tył lekką reka dostaniesz 10k pln :)
    Albo sprawę za ściemnianie - pamiętaj że forum jest ogólnodostępne.

    A ja mam pytanie do autora wątku, czy te dwa pasy w jednym kierunku były rozdzielone przez pas zieleni z przeciwnym kierunkiem?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Weeb
    Cytat Zamieszczone przez arval
    nie zapomnij kolego udac sie na pogotowie z bólem szyji i odcina piersiowego:) za takie uderzenie w tył lekką reka dostaniesz 10k pln :)
    Albo sprawę za ściemnianie - pamiętaj że forum jest ogólnodostępne.

    A ja mam pytanie do autora wątku, czy te dwa pasy w jednym kierunku były rozdzielone przez pas zieleni z przeciwnym kierunkiem?
    nie, nie były.. :)
    Biały

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Bandit
    Policzą za malowanie zderzaka i wyjmianę listwy, myślę, że ok 500zł dostaniesz.
    500zł za samo malowanie i demontaż. Za listwę dodatkowo. Jak kolega ma PDC to niech już załatwi sobie wydruk od jakiegoś elektryka, że mu czujnik nie działa albo nawet ze 2 ;)
    Rzeczoznawca niestety nie może tego potwierdzić nasłuc***ąc czujnika... musi mieć dowód
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez Bandit
    Policzą za malowanie zderzaka i wyjmianę listwy, myślę, że ok 500zł dostaniesz.
    500zł za samo malowanie i demontaż. Za listwę dodatkowo. Jak kolega ma PDC to niech już załatwi sobie wydruk od jakiegoś elektryka, że mu czujnik nie działa albo nawet ze 2 ;)
    Rzeczoznawca niestety nie może tego potwierdzić nasłuc***ąc czujnika... musi mieć dowód
    Nie mam PDC.. Kolego powiedz mi czy jak zderzak jest pęknięty to kwalifikuje się do wymiany? mam pęknięcie na samym roku dodam później fote
    Biały

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    17
    BMW
    E39
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Zderzak zakwalifikują do naprawy, jakby Ci wjechał w klapę to wtedy liczą wymianę, poza tym, Twoje auto ma swoje lata, więc amortyzacja. Nie licz na zbyt wiele. Ja tydzień temu dostałem strzał w nerki, maska, listwa pod lampą pękła, nerki się posypały i zderzak porysowany oraz wzmocnienie lekko przesunięte. Zakwalifikowali maskę do wymiany razem z zamkami. Malowanie maski, zderzaka, nowe nerki z aso i robocizna ogólnie. W sumie dostałem 3.800zł.

    P.S. Sprawca był ubezpieczony w PZU.

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Odnośnie kilku postów.

    Prawo zezwala wyprzedzać prawym pasem, ale pod kilkoma warunkami:
    - tylko w terenie zabudowanym
    - są tylko 2 pasy ruchu w jedną stronę(na ulicy z 3 pasami już nie można)

    ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Odnośnie kilku postów.

    Prawo zezwala wyprzedzać prawym pasem, ale pod kilkoma warunkami:
    - tylko w terenie zabudowanym
    - są tylko 2 pasy ruchu w jedną stronę(na ulicy z 3 pasami już nie można)

    ;)
    Przygotowałeś się :P tak więc pozostaje mi tylko czekać na rzeczoznawce..

    Czy może mi uwzględnić, (sterownik lub czujnik ABS). Już po wszystkim zjechałem z pobocza i zapaliły się kontrolki ABS i ASC.. i nie działa licznik.. Czy potrzebuje jakąś kartke od elekktryka samochodowego, że mógł paść sterownik podczas uderzenia? Pozdro!!
    Biały

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Odnośnie kilku postów.

    Prawo zezwala wyprzedzać prawym pasem, ale pod kilkoma warunkami:
    - tylko w terenie zabudowanym
    - są tylko 2 pasy ruchu w jedną stronę(na ulicy z 3 pasami już nie można)

    ;)
    Mylisz się kolego, polecam postudiować Kodeks Ruchu Drogowego ;)
    Wyprzedzanie z prawej strony jest dopuszczalne:

    * na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu,
    * na jezdni jednokierunkowej,
    * na jezdni dwukierunkowej jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

    Przykładowo - najbardziej pospolita i znana w Polsce Gierkówka - droga jednokierunkowa dwupasowa, co za tym idzie - wyprzedzanie z prawej strony jest w pełni na niej dozwolone.

    Także pisanie, zę TYLKO w terenie zabudowanym jest wprowadzaniem w błąd kolegów z forum ;)

  10. #30
    Weeb,

    nie rozpędzaj się bo sam właśnie wprowadzasz zamęt.

    Kod:
    Oddział 6
    Wyprzedzanie
    
    Art. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
    
       1. ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
    
       2. kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
    
       3. kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
    
    2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.
    
    3. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 4, 5 i 10.
    
    4. Pojazd szynowy może być wyprzedzany tylko z prawej strony, chyba że położenie torów uniemożliwia takie wyprzedzanie lub wyprzedzanie odbywa się na jezdni jednokierunkowej.
    
    5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.
    
    6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo i - w razie potrzeby - zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania.
    
    7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
    
       1. przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
    
       2. na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
    
       3. na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.
    
    8. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscach, o których mowa w ust. 7 pkt 1 i 2, na jezdni:
    
       1. jednokierunkowej;
    
       2. dwukierunkowej na odcinku z wyznaczonymi pasami ruchu, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym - w miejscu, gdzie jest to zabronione znakami na jezdni.
    
    9. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.
    
    10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
    
       1. na jezdni jednokierunkowej;
    
       2. na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
    
    11. Zabrania się wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego na obszarze zabudowanym.
    Przytoczona przez Ciebie "gierkówka" spełnia warunek dopuszczający wyprzedzanie tylko pod warunkiem znajdowania się w terenie zabudowanym. (Patrz podpunkt 10)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •