Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 134

Wątek: [E32] Witam KRK/RZ.

  1. #91
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mateuszm Zobacz posta
    Zawias fajny, całkiem spoko siadł. Tył chyba jednak dalej sprawia wrażenie jakby był lekko niżej. Tak to przynajmniej na ostatnim zdjęciu wygląda. Z felgami "kołpakami" jednak wcale to nie przeszkadza. Dobrze to wygląda.
    Jest równo.






    Cytat Zamieszczone przez mateuszm Zobacz posta
    Mógłbyś pokazać wnętrze z zamontowaną już podsufitką? Słupki boczne też dałeś w antracyt?
    Tak, dałem ciemny antracyt wraz ze słupkami. Lampki i rączki poszły w czarny mat. Daje to ładny kontrast do tego jasnego wnętrza.



    Cytat Zamieszczone przez mateuszm Zobacz posta
    Miałeś już wcześniej jakieś doświadczenia z tym środkiem antykorozyjnym? Przed nałożeniem czyściłeś wszystko jakąś chemią? Zastanawiam się nad Krone T40.
    Przy wyborze sugerowałem się opinią znajomych. Plus zaufałem testom dostępnym w sieci (prasa, youtube). Wcześniej testowałem SIKA, BOLL - traktować je trzeba bardziej jako "suplement diety". Mike Sandersem zakonserwowałem kilka swoich samochodów i nie tylko. Dla własnych testów nałożyłem również na samym początku powłokę na trochę skorodowane ranty drzwi w swojej E32 po usunięciu luźnej powierzchni rdzy. Rudy nie postępuje. Element nie jest znacząco narażony na warunki atmosferyczne, bardziej wilgoć, ale w innych samochodach ten preparat się sprawdza pomimo ostatnio słabych zim w Polsce. Sam środek dość mocno pełza w aucie, przylegając zarazem do powierzchni i wchodzi w strukturę. Nie czyściłem nic przed zabiegiem, jedynie mycie brudnych elementów. Nakładałem bezpośrednio w profile zamknięte oraz powierzchnie narażone na korozję.
    Poniżej masz jak dodatkowo przygotować, zabezpieczyć elementy samochodu przed rudą:

    https://7er.pl/showthread.php/54833-...461#post593461

    Nie testowałem Krown T40, nie wypowiem się na jego temat.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 14-10-2021 o 08:25

  2. #92
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    16
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Weißenburg in Bayern
    Dzięki za info.

    Całkiem fajnie ten sufit wyszedł.

    Faktycznie jak stoi na równym to jest idealnie przód i tył.

    Poliuretany masz teraz w całym zawiasie?


    Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

  3. #93
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez mateuszm Zobacz posta
    Dzięki za info.
    Całkiem fajnie ten sufit wyszedł.
    Faktycznie jak stoi na równym to jest idealnie przód i tył.
    Poliuretany masz teraz w całym zawiasie?
    Dzięki. Poliuretany dałem jednie na tylną belkę, reszta pozostaje OEM lub Lemforder.

  4. #94
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Mały update.
    Z racji dość dobrego sezonu motocyklowego, Siódemka miała lekkie wakacje w tym roku. Nie mniej jednak udało mi się ogarnąć kilka zaplanowanych rzeczy:
    - w końcu uruchomiłem w pełni servotronic (wymiana czujnika, modułu, zbiorniczka) wraz z kolejną zmianą płynu od wspomagania (LM TopTec ATF 1200) Wydaje mi się, że jest dobrze - muszę porównać to z inną E32 z servo.
    - będąc w odwiedzinach u znajomych w stol"n"icy umówiłem się w firmie ACS na zmianę czynnika z R12 na R134A, który był jeszcze od zakupu auta. Za rok będę chciał zregenerować kompresor. Na zdjęciu poniżej spotkanie z koleżanką z Japonii ;) (fajnie widać różnicę w obniżeniu zawieszenia -30 vs zdrowy OEM)



    - wymiana kolejnych elementów komory silnika na nowe. Tym razem Siódemka dostała nowe OEM wszystkie węże od zasilania paliwa wraz z opaskami. Nowe śrubki pokrywy zaworów. Jak widać stare są nieznacznie wyższe, więc idą do galwanizacji. Uszczelkę maski, elementy gumowe mechanizmu klapy, wcześniej wspomniany zbiorniczek płynu od wspomagania wraz z wszystkimi opaskami OEM oraz kontrolne sprawdzenie luzu zaworowego i dokręcenia śrub magistrali olejowej.







    Na przyszły sezon mam w planie założenie zestawu zacisków z E31 pod tarczę 324mm oraz nowych przewodów hamulcowych. Dodatkowo wcześniej wspominana korekta lakieru oraz inne elementy samochodu, które uznam, że wymagają wymiany.




    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 14-10-2021 o 08:23

  5. #95
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    To są hamulce takie jak w E38, więc potrzebujesz adapterów (chyba). Ponadto, żeby te kierownice spełniały swoją rolę musiałbyś założyć zderzak z wlotami 740/750. Inaczej to będzie sztuka dla sztuki ;)

    A tak poza tym to podoba mi się :D

  6. #96
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    To są hamulce takie jak w E38, więc potrzebujesz adapterów (chyba). Ponadto, żeby te kierownice spełniały swoją rolę musiałbyś założyć zderzak z wlotami 740/750. Inaczej to będzie sztuka dla sztuki ;)

    A tak poza tym to podoba mi się :D
    Nie koniecznie m30 też ma wloty powietrza do hamulców poprowadzone w podłużnicy:) Janek mozesz porównać z moją:)

    Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka

  7. #97
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    To są zaciski z E31, które nie potrzebują adapterów. Rozstaw mocowania śrub jest taki sam jak żeliwnym 4ro tłoku z 750i. Zestawy naprawcze tłoczków pasują P&P z E38, reszta to samo. Ten upgrade widziałem akurat u Łukasza E32 (czarne na żółtych blachach RTA xxx) kilka lat temu i tak jakoś chodził mocno mi po głowie. Cytując:
    Cytat Zamieszczone przez praktik-auto Zobacz posta
    4tłok w e32 jest żeliwny ( producent ATE ) W E31 aluminiowy ( producent BREMBO )
    Oba pasują bez żadnych przeróbek pod tarcze 324 mm .
    Ja wybrałem BREMBO na plus waga i szybkie oddawanie ciepła .
    Prowadnice powietrza to fanaberia - z tym się z Tobą zgodzę, ale nie zmienia to faktu, że fajnie wyglądają. Problemem jest ich mocowanie, gdyż fabryczne łączniki stabilizatorów są specjalnie przygotowane pod te prowadnice (istnieją jako komplet). Muszę jeszcze pomyśleć jak sensownie je zblokować aby były "stabilne". Dzięki za lajka!
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 23-09-2021 o 15:30

  8. #98
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    Nie koniecznie m30 też ma wloty powietrza do hamulców poprowadzone w podłużnicy:) Janek mozesz porównać z moją:)
    A sprawdzę. Chyba masz rację Artek.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 23-09-2021 o 14:41

  9. #99
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Lubię tu zaglądać :) nie ma srania po krzakach, tylko konkretna robota. Rasowe E32.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #100
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    W sumie to Dżuda musiałby się tu odezwać, bo on w swoim B35 dokładał (a raczej usiłował dołożyć) i coś tam było nie teges z tymi wlotami i kanałami od V8/12.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •