Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: zakaz palenia w samochodzie

  1. #41
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Dobre, dobre, a już w połowie chciałem zapytać co ten teledysk ma wspólnego z tematem ;(

  2. #42
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    przy podejsciu Qbka to mysle ze nikt nie powinien wychodzic z domu a i z lozka wlasciwie bo na ulicy moze nas zabic cegla spadajaca z budynku lub mozna w lazience sie poslizgnac i zalatwic glowa o wanne... Nie mozna zakladac ze wsiadajac do auta stanie sie od razu to najgorsze... bo w koncu na tym swiecie mozna zycie stracic w kazdej chwili z najbardziej blachego powodu..? co z dziecmi, zonami, jak zginiecie spadajac ze schodow? mozna tak bez konca wiec faktycznie zamknijmy temat...
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  3. #43
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Tu znalazłem ciekawy artykuł... to już tak żeby zamknąć ten post bo idzie w złym kierunku...

    Wyobraźmy sobie następującą – niestety niekoniecznie fikcyjną - sytuację: jakiś człowiek podchodzi do zaparkowanego samochodu, otwiera jego drzwi, zajmuje miejsce na fotelu kierowcy, wkład kluczyki do stacyjki, przekręca je, naciska pedał gazu… i nie zapinając pasów bezpieczeństwa rusza z miejsca, stopniowo rozpędzając się do prędkości 80 km/h. W pewnym momencie na drogę wybiega dziecko. Kierowca, chcąc uniknąć wypadku, naciska hamulec. Jednak w miejscu, gdzie się to dzieje, znajduje się rozlana plama oleju, który wyciekł z uszkodzonej cysterny. Kierowca traci panowanie nad kierownicą, samochód spada w poślizg i uderza czołowo w przydrożne drzewo.
    Co w takiej sytuacji dzieje się z samochodem i jego kierowcą? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy na stronie internetowej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:
    • po 0,026 sekundy od początku wypadku zderzak i przód samochodu jest już zgnieciony, a niezapięty pasami kierowca kontynuuje ruch z prędkością 80 km/godz.;
    • po 0,039 sekundy kierowca wraz z siedzeniem zostaje uniesiony o 15 cm;
    • po 0,044 sekundy uderza klatką piersiową w kierownicę;
    • po 0,050 sekundy siła opóźnienia działająca na osobę 80 razy przewyższa ciężar ciała;
    • po 0,068 sekundy ciało kierowcy uderza w deskę rozdzielczą z siłą 6 ton;
    • po 0,092 sekundy głowa kierowcy uderza w przednią szybę;
    • po 0,100 sekundy, ciało kierowcy po uderzeniu w kolumnę kierownicy, wypada na zewnątrz wybijając przednią szybę –obrażenia powodują śmierć na miejscu!
    • po 0,110 sekundy wrak auta zaczyna się cofać;
    • po 0,150 sekundy w miejscu wypadku zalega cisza.
    To prawda, że wspomniany wypadek – uderzenie samochodem w sztywną przeszkodę z prędkością 80 km/h - jest stosunkowo skrajny – co nie znaczy, że dokładnie takie – czy bardzo podobne – wypadki się nie zdarzają. Ale nie potrzeba aż tak dużej prędkości i w dodatku uderzenia w sztywną przeszkodę, by skutki zderzenia były fatalne. Już przy uderzeniu w stojący samochód z prędkością 30 km/h ważący 80 kg mężczyzna uderza w szybę, kierownicę lub przednie siedzenie z siłą taką, jak gdyby ważył on 400 kg – co z pewnością wystarcza do spowodowania poważnych obrażeń. Przy prędkości 50 km/h siła ta jest odpowiednikiem do 800 kg masy ciała, a przy 70 km/h wzrasta do 1280 kg. Człowiek znajdujący się samochodzie osobowym, który z taką prędkością uderzył np. w drzewo, praktycznie nie ma szans na przeżycie. Chyba, że… będzie miał zapięte pasy bezpieczeństwa.
    Nie gwarantują, ale zwiększają szanse
    Oczywiście, pasy bezpieczeństwa nie gwarantują wyjścia cało z wypadku – a nawet po prostu jego przeżycia. Niemniej jednak, statystyki są nieubłagane: stosowanie pasów bezpieczeństwa przez osoby siedzące z przodu pojazdu zmniejsza ryzyko śmierci w razie poważnego wypadku o 45%, natomiast ryzyko ciężkich obrażeń o ponad 50%.
    Źródło:
    http://wiadomosci.polska.pl/kalendar....htm?id=256238

    THE END !!!


    Mark Twain powiedział: sa klamstwa, cholerne klamstwa i statystyka.

    1.Palenie rzucilem 3.5 roku temu (2 paczuszki minimum) i teraz mi brakuje tchu jak ktos kolo mnie pali wiec odchodze na bok (a poza tym dalej ciagnie do papieroska).
    2. Pasy raz mi dupe uratowaly i dzieki nim nie wjechalem do sklepu przez witryne, tak ze jestem za (ale po wejsciu przepisow ze w ciezarowych tez musza byc zapiete, faktycznie ostro mnie wkurzaly i raczej przyczynialy sie do dekoncentracji)
    3. Ktos wspomnial o zakazie rozmowy przez CB, w hiszpani jest to traktowane jak rozmowa przez telefon (3 pkt. i 90 €, co gorsza punktow jest 12 i licza w dol, a do tego wracaja maksymalnie 3 punkty po dwoch latach bez przewinien)
    4. Swiatla caly dzien w polskich warunkach to wedlug mnie przesada, a zdrowy rozsadek mowi ze jak ja zle widze innych to i mnie oni zle widza, wiec wtedy je zapalam (rowniez wschod i zachod slonca.
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  4. #44
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Qbek
    krzywy, ja kilka postow wyzej napisalem jaki sens ma ten przepis - za leczenie i renty tych co nie mieli zapietych pasow placimy wszyscy

    przepis jest tez dlatego, ze za niektorych trzeba myslec, bo madry polak po szkodzie - teraz same kozaki, ale niech sie ktorys rozwali bez pasow i jak przezyje to dopiero bedzie zalowal bo raczej bez szwanku z tego nie wyjdzie, a jak nie przezyje to bedzie zalowala jego rodzina... nie wiem czy w ogole o tym pomysleliscie - zona, dzieci - co bedzie jak zginiesz w wypadku?

    znalazlem cos ciekawego:

    http://www.krbrd.gov.pl/download/pdf...kosciowego.pdf - na 56 stronie jest opis po polsku do tego filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=e98UZ3UmT9Q - warto obejrzec

    Masakra, ale na hiszpanow nie dziala. Tu jest wolna amerykanka na drodze. np. rondo za....ste trzy pasu ruchuprzejezdzaja tak wjaz do srodka ronda i na zewnatrz, oczywiscie "maja pierwszenstwo" bo sa na rondzie kiedys goscia wyprzedzalem po zewnetrznej chcialem skrecic w lewo, ale musialem zjechac na wyjazd w prosto, bo jechal na moje drzwi. Jak sie go spytalem co robi to powiedzial ze jechalem za szybko, a to ze on zjezdza ze srodka (3 PASY) to nie wazne. Nie podam markin prowadzonego przez niego wozu, bo powiecie ze mam awersje do marki.
    Gwiazdor jeden ;D
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  5. #45
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Widzę Gregor że odpoczywasz w kraju... może jakiś mini spocik 7-er ???
    A takich pajaców i u nas nie brakuje wystarczy trochę pojeździć.
    W Niemczech jak byłem ostatnio na małym rondzie (jeden pas) musiałem się zatrzymać bo walił pacan prosto na mnie... nic nie zwolnił dopiero jak zacząłem trąbić i walić mu w czoło, zreflektował się i zaczął błagalnie przepraszać :D ...
    Dreams from Dreams - 7er...

  6. #46
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Co kraj to obyczaj ... :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •