Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czujnik temp. a klima

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska

    Czujnik temp. a klima

    Cześć! Od kilku dni mam problem. Zwariował mi czujnik temperatury zewnętrznej (ten pod zderzakiem z prawej strony z przodu). Przy włączeniu zapłonu pokazuje mi temp. -30, -20 stopni Celcjusza. I wtedy jak włączę klimę to leci mi ciepłe powietrze. Dopiero jadąc 5 do 10 min. wskazania czujnika temp. zewnętrznej powoli , co 0,5 stopnia C podnoszą się i jak wskazania są w okolicy + 5 stopni C i więcej tzn. +10 zaczyna lecieć zimne powietrze. Dodam, że wskazania temp. zewnętrznej nie dojdą powyżej +16 stopni C, a przecież na dworze jest ponad +40 spokojnie.
    Co jest grane? Czy lekarstwem będzie wymiana czujnika? Co ten czujnik ma wspólnego z działaniem klimy?
    Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak najbardziej ma i to wiele wspólnego. Poniżej jakiegoś progu, klimatyzacja po prostu się nie włączy.

    Co do czujnika to sprawdziłbym styki na początek, a później ew. zmieniał czujnik.

    Ostatnio spotkałem się w x5 z takim problemem, że to licznik blokował m.in. czujnik temperatury zewnętrznej(świrowało też dsc, steptronic mulił). Sterownik z klimy dostawał informacje z licznika, że jest -40* i klima nie uruchamiała się. Po zapięciu innego licznika, który pokazał 29* czyli prawidłowo, klima zadziałała bez zarzutu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja kiedyś w E39 miałem tak ze klima coś nie chciała działać aż wymieniłem własnie czujnik temp zew i wszystko wróciło do normy..

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Ok. Dzięki za sugestie, wymienię ów czujnik.
    Pozdrawiam!

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A czy klima nie ma jeszcze jednego czujnika temperatury?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •