Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ELEKTRYKA] [E38] Instalacja luzem - telefon?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26

    [ELEKTRYKA] [E38] Instalacja luzem - telefon?

    Witam serdecznie. Kilka dni temu dałem prowadzić moją wspaniałą siódemkę koledze który okazał się tumanem i niegodnym zasiadania za kierownicę takiego auta co w efekcie spowodowało że wjechał w bardzo głęboką kałużę którą nawet można nazwać bajorem. Skutkiem tego była woda w cylindrach, kolektorze i innych układach. Wszystko zrobione, wysuszone, autko śmiga. Pozostała kwestia dywanów ale już sobie poradziłem z ich wyjęciem w celu wysuszenia i uprania. Moje główne pytanie dotyczy dwóch kwestii. Po ściągnięciu przedniego dywanu od pasażera okazało się że jest trochę wolnych, niepodpiętych nigdzie kabelków (postaram się wkrótce zamieścić zdjęcia jeśli będą problemy z identyfikacją) Jeden to płaska czarna wiązka zakończona gniazdkiem RJ45 z napisem NOKIA - czy to do telefonu? Nadmienię że nie mam w aucie telefonu :) Druga wiązka grubsza z plecionką jako izolacja kilka przewodów w środku i na dwóch czy trzech wtyczki lub gniazdka płaskie małe. Czy to też instalacja do telefonu? Czy może elementy systemu audio? Głośniki grają wszystkie więc jeśli nie telefon to nie wiem co to :) Mam standardowy system BUSINESS RDS, kaseciak, sterowniki, bez navi i TV. Zamierzam przy składaniu całości poprowadzić kabelki do wzmacniacza który mam zamiar gdzieś zamontować, ma wejścia HI INPUT więc będzie chyba w miarę łatwo ale co do tego założę osobny temat :) Proszę o sugestie :) Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Nokia robiła głośniki do naszych aut więc sądzę że to będzie jakiś kabel audio.

    Nie ma to jak stara dobra zasada: Kobiety i auta się nie pożycza 8/
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Nokia robiła głośniki do naszych aut więc sądzę że to będzie jakiś kabel audio.

    Nie ma to jak stara dobra zasada: Kobiety i auta się nie pożycza 8/
    Nie pożyczyłem tylko kierowcę miałem. Jak to możliwe że kabel telefoniczny z gniazdkiem RJ45 może być od audio? Nie stawiam na to rozwiązanie.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Oj nie doczytałem że tam jest RJ45 ;D Może po prostu jest tam ten kabel w razie jakby kiedyś miał być dołożony telefon.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •