Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Po zmianie mk2 na mk 4 nie działa navi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Po zmianie mk2 na mk 4 nie działa navi

    Jak w temacie, zmieniłem monitor oraz wstawiłem mk4 oraz nowszy tuner i mam pewien problem ... mianowicie nie wiem czym to jest spowodowane ale nie działa mi navi :/ do starego czytnika podłączone były dwie kostki kolejno niebieska oraz biała nie było jednak osobnego podłączenia do anteny gps tak jak jest to w przypadku mk4. Wyciągnąłem stary czytnik następnie podłączyłem nowy wpinając dwie kostki oraz antenę gps to osobnego wejścia. Problem wygląda w ten sposób, że kiedy wybiorę sobie cel podróży oraz wcisnę opcję "jedź do celu" lektor powtarza non-stop jedną komędę (skręć w lewo za 10 metrów) a na wyświetlaczu widnieje strzałka skrętu w lewo jednak nic się z nią nie dzieje ... Nie pokazuje ani mapy ani dalszej drogi tylko na okrągło tę strzałkę :/ Czy to jest kwestia nieodpowiedniego podłączenia wtyczek (może wystarczy podpiąć tylko jedną) czy może błąd mapy ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    U mnie kiedyś w MK4 był podobny problem.. Przyczyna leżała w "kiepskim" sofcie wgranym jako polonizacja. Sprawdź jeszcze podłączenie kabla od anteny GPS bo tutaj też może być przyczyna...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Czytnik w MK2 nie ma wbudowanego odbiornika GPS, dlatego jest oddzielny modul, do ktorego podlaczasz kabel antenowy. W MK3 i MK4 odbiornik jest juz wbudowany w sam czytnik, dlatego przy takiej przekladce musisz odpiac kabel antenowy od odbiornika i podlaczyc go bezposrednio do czytnika MK4. U siebie odpialem odrazu wtyczki od starego odbiornika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •