Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: aku kaput po 6 latach ???

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Mi padł po 2,5 roku (gwarancja 18 miesięcy) aku polskiej znanej firmy ZAP Sznajder - tylko aku robią. Lekko zraziłem się do tej firmy czytając komentarze tak jak twój o 6 letnim aku.
    Fakt, że nie sprawdzałem gęstości elektrolitu przez ten okres i ani razu go nie doładowywałem, a auto użytkowane było sporadycznie przez miej niż 20 kkm (2 razy trasa, reszta krótkie odcinki).
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Zamontowałem nowy akumulator bosch o zalecanych parametrach ,decyzja była spowodowana zbyt słabym kręceniem, a czasem nawet chwilową pauzą w rozruchu 8/ po naciśnięciu startera, no i kibel zmieniłem baterię jakiś czas temu i miałem ten sam objaw naciskam start a rozrusznik jakby nie miał siły kręcić ,objaw jest sporadyczny, zazwyczaj jest ok ,co to może być ? zwłaszcza martwi mnie chwilowa przerwa nie to że brak prądu tylko objaw jak by było jego za mało,po naciśnięciu startera rozrusznik kręci na chwilę nawet przystanie , trwa to krótko ,dodam że jest to sporadyczny objaw ,nie ma on miejsca przy każdym uruchamianiu auta , baterię sprawdzałem po nocy trzyma parametry jest wszystko na 100%,co za gówno się czepia mnie :razz: , może być coś z rozrusznikiem ?

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar MarcinByd
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    48
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    BDG
    U mnie po wymianie oryginalnego akumulatora 110Ah, na którym non stop pokazywało "Racharge baterry", na zalecany do tego auta Bosch'a:

    Akumulator Bosch S4 0.092.S40.130 S40 13 353x175x190 95Ah, 800A, L-

    Nadal pokazuje "Racharge baterry", także wychodzi na to, że trzeba coś jeszcze z nim zrobić, czy zwykłe przypisanie pomoże, będę musiał podjechać gdzieś gdzie mi coś takiego zrobią?

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •