Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Uwaga na te BMW!!!

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez LoLo
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    A co można zrobnić z TDS'a to zobaczcie na furę Sylwka - jedno z lepiej wyposarzonych e38 na forum.
    tylko szkoda ,że to nie jedzie :(

    no gdyby tak miała chociaż fotele nitro ... :x
    Co masz na myśli pisząc że to nie jedzie?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    nie wiem, być może jest teraz zaparkowana i nigdzie sama bez kierowcy nie zamierza jechać ?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    308
    BMW
    golf III
    Skąd
    wroclaw
    dokładnie tak ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    [quote="positiv"]sam się zastanawiałem na jakimś zadbanym 725tds do jazdy codziennej (oszczędne auto) wtedy 735 mógł bym sprzedać i kupić se 750 - zadbana 750 jest tańsza od zadbanej 740 ale niestety koszta utrzymania... (chociażby drogi koszt założenia lpg)

    Kosz instalacji lpg faktycznie wysoki, ale jak już masz, to olej wymieniasz tak jak w każdym innym aucie i paliwo też tak samo. Moja gazu wciąga 20l, czyli obecnie 42zł/100km, kupisz za te pieniążki ok. 10l ON. Wniosek jest oczywisty: koszt przejechania 100km z silnikiem diesla i 750 w gazie jest taki sam, a przyjemność z jazdy trochę inna. Każdy chwali co ma, ale argument o kosztach utrzymania moim zdaniem odpada.
    monster_pl

  5. #15
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    przepraszam ale 750i na gazie nie wypada


    to tak jak by kupic Lambo albo Db9 i zapodać gaz-bombę
    koło mnie koleś ma c63 AMG z gazem...

    zawsze jak wpada na stacje wiara go tak tanie wzrokiem ze aż gorąco...


    koleżanka na spocie w Ślesinie miała 5,4l na gazie i śmigało to... nie powiem , lecz ta para z wydechów i palony olej nie były zbyt przyjemne.... niestety nie jestem przekonany czy gaz się do tego nie przyczynił

    pamiętajmy ze gaz ma o 30% wyższa temperaturę spalania co za tym idzie układ chłodzenia silnika ma co robić żeby z tym problemem sobie poradzić , silnik m73 jest bardzo wrażliwy na temp przeoczenie przez niego temp 100*C ( dla 4,4litra temp robocza 104*C) jest niemal wyrokiem śmierci uszczelki pod głowicą .Dla silnika m73 temp robocza to (europa) 92*C....Sam do dzisiaj jestem pełen podziwu tak 750 na PB daje rade utrzymywać taka temp... w korkach ...

    Poza tym już dawno stwierdzono ze v12 bmw nie za bardzo lubi gaz,
    za to v8 bardzo lubi i nie ma problemów


    pozdrawiam i proszę nie komentować (wyraziłem swoja opinie tylko i wyłącznie i nie maiłem zamiaru nikogo obrażać ani podżegać do dyskusji)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    przepraszam ale 750i na gazie nie wypada


    to tak jak by kupic Lambo albo Db9 i zapodać gaz-bombę
    koło mnie koleś ma c63 AMG z gazem...

    zawsze jak wpada na stacje wiara go tak tanie wzrokiem ze aż gorąco...


    koleżanka na spocie w Ślesinie miała 5,4l na gazie i śmigało to... nie powiem , lecz ta para z wydechów i palony olej nie były zbyt przyjemne.... niestety nie jestem przekonany czy gaz się do tego nie przyczynił

    pamiętajmy ze gaz ma o 30% wyższa temperaturę spalania co za tym idzie układ chłodzenia silnika ma co robić żeby z tym problemem sobie poradzić , silnik m73 jest bardzo wrażliwy na temp przeoczenie przez niego temp 100*C ( dla 4,4litra temp robocza 104*C) jest niemal wyrokiem śmierci uszczelki pod głowicą .Dla silnika m73 temp robocza to (europa) 92*C....Sam do dzisiaj jestem pełen podziwu tak 750 na PB daje rade utrzymywać taka temp... w korkach ...

    Poza tym już dawno stwierdzono ze v12 bmw nie za bardzo lubi gaz,
    za to v8 bardzo lubi i nie ma problemów


    pozdrawiam i proszę nie komentować (wyraziłem swoja opinie tylko i wyłącznie i nie maiłem zamiaru nikogo obrażać ani podżegać do dyskusji)
    Wybacz, ale jednak skomentuję.
    Z tego co napisałeś kolego wynika, że widziałeś 750-tę z gazem i uszkodzonym silnikiem. Ja u siebie nie widzę żadnego z objawów, które opisujesz. Nie ma pary, smrodu z oleju i oznak zużycia silnika. Jedyną różnicę jaką widzę w eksploatacji na gazie i na benzynie, to jest w portfelu. Jeżeli miałbym 750-tkę jako auto na weekendy lub do lansu po dyskotekach, to zgoda, można na benzynce śmigać, bo dystans przejechanych kilometrów w miesiącu oscylowałby w okolicach 300. Ale tak się składa że używam go codziennie do pracy i mam takie dni że wsiadam do auta o 4 rano i kończę dzień o 20. I olewam to, że jakiś gamoń pod nosem będzie się podśmiewał że gaz tankuję do 750-tki, gdy on sam leje beny albo ON za 20 zeta żeby pod budkę z hamburgerami podjechać. Potrzebuję auto tanie w eksploatacji, wygodne, trwałe i niezawodne. I moja 750-tka spełnia te kryteria całkowicie. Przejedzie z milion kilometrów i dalej będzie jeździć jeżeli będzie się o nią dbać. Z tą temperaturą, wypalonymi gniazdami zaworów, głowicami - to są jakieś mity. Tak samo jak to czy lubi gaz czy nie. Jeżeli wszystko jest sprawne w silniku a instalacja założona przez osobę która ma o tym pojęcie, to problemów nie ma. Problem polega na tym, że wiele osób pisze o problemach z tymi silnikami w połączeniu z gazem chociaż nigdy nie miały styczności z nimi. Zazwyczaj gdzieś od kogoś słyszały że są problemy i lepiej nie ryzykować. Osoby które mają takie auta, piszą, że innego nie chcą, chyba że młodszy model. Ja również zaliczam się do tej grupy.
    monster_pl

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    308
    BMW
    golf III
    Skąd
    wroclaw
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl
    Osoby które mają takie auta, piszą, że innego nie chcą, chyba że młodszy model.
    no ja wolałbym starszy ale poza tym zgadzam się z przedmówcą

  8. #18
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Jak wspominałem to moja opinia i każdy może uważać jak chce:)


    oby autko śmigało jak najdłużej,
    ja gazu nie zakładam , ale jak sam wspomniałeś, na co dzień mam inne autko co 5l ON wcina...


    pozdrowienia

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    ile kosztuje i kto zakłada gaz do 750 i ile tego gazu pali,
    z tego co wiem to wszyscy moterzy srają ogniem na widok V12 , za moich czsów gdy jeźdźiłem 750 gaz kosztował około 12 tys i nie bardzio mi sie to kalkulowało przy mojej rotacji autami
    BMW sie nie psuje

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    [quote="Johnny_Bravo"]Jak wspominałem to moja opinia i każdy może uważać jak chce:)


    oby autko śmigało jak najdłużej,
    ja gazu nie zakładam , ale jak sam wspomniałeś, na co dzień mam inne autko co 5l ON wcina...

    I Johnny dokładnie o to chodzi. Jeżeli ktoś ma krótkie trasy lub tylko po mieście to nie kupuje do codziennej jazdy V12 z gazem, tylko coś małego i ekonomicznego, łatwo o miejsce do parkowania itd. A dla przyjemności coś większego i wtedy nie myślisz o ekonomii. A gdy masz do przejechania 600km po naszych drogach i nie jest to raz w miesiącu, to nie pojedziesz Skodą czy VW 1,9TD, bo życie jest za krótkie i potrzebny byłby nocleg po drodze. A rano kolejna przygoda, tylko że byłbym jeszcze w podróży z pierwszej, a pod koniec tygodnia okazałoby się że jestem w czarnej d...pie i połowa spraw niezałatwiona. W takim przypadku V12 z gazem bo myślisz o ekonomii, czasie i bezpieczeństwie. Wygoda też może mieć znaczenie :D
    Szanuję twoje przekonania i niechęć do gazu, nie mam zamiaru przekonywać Ciebie do tego typu zasilania. Ile ludzi tyle przekonań i dzięki temu świat jest bardziej kolorowy.

    Do Marka760i- koszt instalacji obecnie na poziomie 8tyś zł, montują np w Gliwicach, Zabrzu. Pali tego gazu 18-20l (nie oszczędzając tylko normalna jazda). Nie wiem dlaczego te silniki robią popłoch wśród monterów bo silnik jak każdy, może niewielu umie liczyć do 12 :D
    Jeżeli ktoś często zmienia samochody lub robi małe przebiegi to faktycznie może się to nieszczególnie opłacać. Trzeba przeliczyć osobiście.
    Pozdrawiam serdecznie.
    monster_pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •