Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: [ blacharka] BMW E32 Shadow line - pytanie

  1. #1
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    [ blacharka] BMW E32 Shadow line - pytanie

    Witam
    Tak jak w tytule... Chcę zrobić w mojej e32 Shadow i teraz mam pytanie

    1.chromowane listwy na zderzaku mają być w kolorze nadwozia?



    2.czy te listwy ze zdjęcia są wyciągane? Jeśli tak to jak?Tyczy też to się tylnego zderzaka.

    3.Jak sie zabrać do ściągnięcia ramek wokół szyb.

    Pozdrawiam Dzuda

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam ,listwy są ściągane ,najpierw ściągasz (podważając do góry) środkową ,później pociągając do siebie wysuwasz boczne, a listwy oczywiście w kolorze nadwozia :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Czyli po prostu "na siłę" je wyciągać?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Żeby wyglądało to na orginał wypadałoby zmienić listwy ochronne na drzwiach i błotnikach,choć w ostateczności możesz pomalować wstawki chromowane na czarno.Do zdjęcia listew bocznych na zderzaku dłonie nie mogą być tłuste,żeby nie ślizgały się jak będziesz wysuwał listwy.Listwy dość mocno "siedzą"najlepiej założyć gumowe rękawiczki mocno docisnąć i wysuwać w kierunku przodu zderzaka :)
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie na siłę ! One mają takie specjalne zatrzaski ! Jak się przyglądniesz od góry, to będzie widać, gdzie trzeba nacisnąć (w szparze między chromem a zderzakiem), aby listwa wyszła (w tej długiej są chyba 4 zatrzaski, a w małych chyba 2).

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Naturalnie że będą czarne :) Ale patrząc na ceny z allegro (100zl/sztuka) to raczej je pomaluje...Nie zamiaru dać 500 czy 700zl za same listwy :/

    Tą długą wiem jak, bo ściągałem zderzak jak zmieniałem przód na szeroki

    Aha...i na te listwy dać normalnie lakier bezbarwny?

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Dzuda ja te wokół okien malowałem,podkład + czarny mat i się trzyma ładnie :) ale trzeba to dobrze zmatowic :] a co do przednich to u Ciebie lepiej kolor nadwozia tak jak ori i oddaj do lakiernika lepiej oddaj bo narażone są cigągle na kamyczki ;) ja sam się bawiłem i mam ze 2 małe odpryski i zaprawki muszę robic i chyba oddam w zimie pod pistolet :)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Kolor listew ma swóją nazwę, jeśli mnie pamięć nie myli to przy lakierze Diamant Schwarz szedł pakiet listew kodowanych jako "Satin Chrome" przy kodzie opcji zwanej Shadowline.

    "Zrobienie" pakietu Shadowline stało się bardzo popularną przeróbką...

    Kiedyś tu na forum padło pytanie "jak wyjąć chrom z listew bocznych drzwiowych" - ryłem z tego przez pół dnia albo dłużej, kolega grzebiący ze mną wspólnie w e32 też był spłakany jak o tym usłyszał.

    Polecam dobrze się zastanowić nad przeróbką - nie każdy musi być wielbicielem chromu, ale odłażący płatami czarny lakier z powierzchni chromowanych to codzinny widok w tych pojazdach, dlatego "home made Shadow" lepiej nie robić wcale niż zrobić byle jak. (nie odnoszę się do żadnych konkretnych przykładów rzecz jasna - prosze sobie nie przybierać do głowy)

    Co do cen listew to swego czasu rozstawałem się z pełnym pakietem Shadowline do e32 (nie jestem fanem niestety) i zapewniam że kwoty były inne
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Warto też dodać, że shadow ma także taki smaczek, jak końcówki wydechu w kolorze listew ;)

    Ja kupowałem kiedyś spryskiwacze reflektorów - trafiły się z wersji shadow w kolorze srebrnym - co ciekawe pod warstwą lakieru jest zmatowiony chrom - doczyściłem, wypolerowałem i mam chrom :D I jestem pewien, że było to w 100% oryginalne shadow. Wiec jeżeli fabryka może "przerabiać"chrom na shadow, to użytkownicy także, tylko trzeba to zrobić w odpowiedni sposób i odpowiednimi materiałami.


    Daj ogłoszenie - może ktoś chce się zamienić :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Dlatego szlifowanie i jeszcze raz szlifowanie,trzeba zupełnie pozbyć się chromu,wtedy można malować.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •