Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Uszczelka termostatu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice

    [mechanika] Uszczelka termostatu

    Witam wymieniałem dzisiaj termostat ale nie założyłem uszczelki która była wraz z nowym termostatem bo stwierdziłem, że stara jest ok i trochę inna(doczepiona do pokrywy term.). Dopiero teraz w realoem zobaczyłem,że idzie ona od strony pompy a nie pokrywy z tym że u mnie jej nie widziałem, może wypadła jak chlusneło plynem po odkręceniu.
    Może ktoś widział to na "żywo" i mnie oświeci czy mam to jeszcze raz rozkręcić i założyć uszczelkę? Nr 2 na rysunku. http://www.realoem.com/bmw/partgrp.d...54&hg=11&fg=35

    Sprawa wyjaśniona. Rysunek podaje inaczej niż jest naprawdę. Sprawdziłem to dzisiaj, jeśli wkładam o-ring pod termostat to nie ma możliwości zakręcenia obudowy bo po prostu nie dojdzie blokuje ją oryginalna uszczelka(robi się za "grubo"). Więc zostawiłem oryginał i wszystko hula jak trzeba.

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    jeśli dobrze wnioskuje sens bycia tam tej uszczelki to powinieneś ja tam założyć w końcu po coś tam jest

    a sądzę że bez niej może popuszczać płyn z pominięciem termostatu tzn nie powinno cieknąć na zewnątrz ale płyn będzie się przedostawał bez otwarcia termostatu nie jestem pewien ale tak wywnioskowałem. Co sądzicie o mojej teorii? Jeśli się mylę to sprostujcie moją wypowiedz

  3. #3
    Jest to duży O-ring.

    Rozumieć mam, że przy ponownym odkręceniu w celu poprawienia błędu po prostu gdzieś ją zgubiłeś?

    Bez niej będzie ciec...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Rozumieć mam, że przy ponownym odkręceniu w celu poprawienia błędu po prostu gdzieś ją zgubiłeś?
    Nie nie, mogła wylecieć kiedy wyjmowałem stary termostat i pewnie leży gdzieś na dolnej osłonie komory silnika a nowej uszczelki nie założyłem bo myślałem, że jest zbędna.
    Więc teraz kiedy będę poprawiał swój błąd to termostat zostanie zaciśnięty pomiędzy uszczelką osłony a tym o-ringiem. Pewnie to tak ma wyglądać. Wkażdym bądż razie dzięki za podpowiedzi. :)

  5. #5
    To idzie tak jak na rysunku co podałeś.

    Obudowa termostatu, w nią sam termostat, O-ring i wszystko razem upychasz do pompy wodnej przykręcając śrubki ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witka
    tak jak pisze S7 ,zwróć też uwagę którą stroną wkładasz termostat, w mojej kiedyś mechanior włożył odwrotnie :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    O kurcze - o tym nie pomyslalem nawet że można włożyć go odwrotnie :hah:

    Działaj sokół, działaj!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Sprawa wyjaśniona. Rysunek podaje inaczej niż jest naprawdę. Sprawdziłem to dzisiaj, jeśli wkładam o-ring pod termostat to nie ma możliwości zakręcenia obudowy bo po prostu nie dojdzie blokuje ją oryginalna uszczelka(robi się za "grubo"). Więc zostawiłem oryginał i wszystko hula jak trzeba.


    EDIT: pisz wyjaśnienie normalnie w kolejnym poście - ułatwi to czytanie innym :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •