Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Problem z e65 745 n62 - falujące obroty + kopcenie.

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Wczoraj miałem pisać ale już nie zdąrzyłem:/

    A więc tak:

    1. dymek + falujące obroty ---> należy przedmuchać silnik + wymiana jakiś gum, które prawdopodobnie są popękane (powiedzieli, że w większości przypadków jakie do nich przyjeźdzają ten zabieg pomaga, klient dodał też, że tak czy tak te silniki tak mają i biorą trochę oleju...także warto jeszcze zmienić olej na olej o większej lepkości)

    2. do wymiany mam dodatkowo miskę plastikową pod skrzynią biegów bo się poci i odrazu olej w skrzyni - ale to jeszcze sprawdze :)

    Miałem okazję jeszcze pogadać z samymi mechanikami i powiedzili dokładnie co i jak...także powyższym objawem nie mam się aż tak przejmować bo nie zostawia ściany dymu tylko puszcza małe chmurki...poza tym autko jest w bardzo dobrej kondycji (kamień z serca :D ), nie ma blędów w elektronice, wszystko działa jak trzeba :)

  2. #22
    czyli sławetny 4-ty cylinder to mit? :hah:

    Miska ASB to mega standard, do tego od razu wymień gniazdo elektryczne (w ASO 40 PLN), zalej nowym olejkiem i będziesz spokojny o skrzynkę. Miski nie musisz kupowac w ASO :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    FCB Sprawdż stan oleju i skontroluj go po przejechaniu 1000 km. Ja miałem te same objawy co ty i jestem już po wymianie drugiego silnika . Bylem też w ASO w Katowicach i zapewniali mnie ze te silniki tak maja . Ale na tym forum nikt nie pisze ze 745 biorą olej. No bo skąd by było to kopcenie. Jak nie z przepuszczania oleju przez pierścienie zgarniające :?

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Miska ASB to mega standard, do tego od razu wymień gniazdo elektryczne (w ASO 40 PLN), zalej nowym olejkiem i będziesz spokojny o skrzynkę. Miski nie musisz kupowac w ASO :)
    wiem, temat miski już przestudiowałem na forum:) także tak właśnie zrobie i raczej nie w ASO bo chcą za to 2000 zł (miska + olej).

    Cytat Zamieszczone przez lajba2
    Sprawdż stan oleju i skontroluj go po przejechaniu 1000 km. Ja miałem te same objawy co ty i jestem już po wymianie drugiego silnika . Bylem też w ASO w Katowicach i zapewniali mnie ze te silniki tak maja . Ale na tym forum nikt nie pisze ze 745 biorą olej. No bo skąd by było to kopcenie. Jak nie z przepuszczania oleju przez pierścienie zgarniające :?
    zgadza się, sprawdzę ile bierze na 1000 km, później przedmuchanie silnka + wymiana oleju na olej o większej lepkości i wtedy zobaczymy...bo wiecie problemem jest tu jaką ilość oleju bierze...bo jeśli będzie minimalne po wykonaniu ww. napraw to pół biedy.....

  5. #25
    Cytat Zamieszczone przez FCB
    ...problemem jest tu jaką ilość oleju bierze...bo jeśli będzie minimalne po wykonaniu ww. napraw to pół biedy.....
    Dokładnie tak jak piszesz :)

    Daj znac jak obserwacje
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Oki...tylko to trochę potrwa...bo średnio miesięcznie robie jakieś 200 - 300 km ;)

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    To daj mi twoje autko . Ja robię dziennie 200-300 km . Poco masz żyć tyle czasu w niepewności . :D

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    28
    SPRAWDZCIE SONDY-główne i monitujące,złe dawkuje i może zasysać olej przez odmę w wyniku pracy awaryjnej.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Cytat Zamieszczone przez lajba2
    To daj mi twoje autko . Ja robię dziennie 200-300 km . Poco masz żyć tyle czasu w niepewności . :D
    haha dobre:P to niezłe przebiegi robisz :galy:


    hmmm na przeglądzie nic nie mówili o sondach.....ale ok, będę pamiętał o tym :)

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    Nie wiem poco ci taka wygodna bryka ;) jak robisz tak mało km.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •