Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: ABS, trakcja i WSPOMAGANIE???????

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    ABS, trakcja i WSPOMAGANIE???????

    Witam
    Wczoraj zdarzyła mi się dziwna rzecz- zaświeciła mi kontrolka trakcji chwile później ABS a później PADŁO MI WSPOMAGANIE...
    Ja rozumie ze jak abs to zapewne któryś czujnik ale co ma z tym wspólnego WSPOMAGANIE???
    Zgasiłem silnik no i oczywiście po odpaleniu nie ma komunikatów, ale już zaledwie po zrobieniu 1m znowu kontrolki sie zapalają a chwile pozniej nie ma wspomagania.
    CO DZIWNE na poczatku chodzi ekonomizer i prędkościomierz a później pada co wskazywało by lewy czujnik w tylnym kole.
    Mi osobiście sie wydaje to dziwne i wiem ze jak pojade na kompa to zacznie mi pokazywać czujniki ABS ale boje sie ze na końcu okaze sie ze to sterownik ABS.
    Dlatego pytam fachowców co o tym mysla i co ma kurna wspomaganie do tego wszystkiego!!??!!??
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Mi osobiście sie wydaje to dziwne i wiem ze jak pojade na kompa to zacznie mi pokazywać czujniki ABS ale boje sie ze na końcu okaze sie ze to sterownik ABS.
    Masz rację, że to dziwne, raz działa raz nie... sprawdź przewody idące do gniazda (mowa o tym czujniku co wspomniałeś) najprawdopodobniej coś nie łączy to po tej zimie nagminne zjawisko u Ciebie coś późno wystąpiło.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Poruszalem przewodami odpialem i podpinalem wtyczki, nastepnie odpialem akumulator na ok godz zeby zresetować blad i pozniej juz cały czas swiecil ABS i trakcja.
    Komp oczywiscie pokazuje lewy tylny czujnik.
    Ale cos mi sie nie podob bo chyba gdyby padl czjnik to byl by juz martwy od poczatku, a on raz dzialal raz nie;/

    No i co ma do rzeczy to wspomaganie??;/
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    a i jeszce 1 rzecz. czy jak wymienie sterownik ABS ( bo moge podmienic od kolegi z tym samym silnikiem ) to czy trzeba cos programowac na kompie?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    jeśli ma takie same nr to nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •