Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: wyciek paliwa ???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26

    wyciek paliwa ???

    Witam!!!
    Taka sytuacja;
    zostawiłem Lalunie na 5 minut i po powrocie, ku mojemu zdziwieniu czuje paliwo 8/ ,w pierwszej chwili myślałem że to jakiś trup obok ale nie... to z mojej buchy 8/ plama wielkości 1/4 auta, kapie gdzieś za silnikiem, pierwsza myśl :P zmywam się stąd... zatrzymałem się kilometr dalej gdzie nikogo nie było i zdziwienie po raz drugi!!! nic nie cieknie :razz: , jak ktoś wie co jest grane albo też tak miał to dajcie znać co jest przyczyną.

    ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    sprawdz zaraz przy ścianie grodziowej od strony pasazera...
    przekrec na chwile kluczyc zeby pompka podała paliwo i sadze ze tam bedzie wyciek- gumowa rurka jest zlapana metalowa opaska. Popatrz dobrze a znajdziesz. Obstawiam to na 90%
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    Jutro pojadę na podnośnik i zobaczę :) ja jednak stawiam że to nie to, bo jak wytłumaczyć fakt że cieknie kiedy auto stoi??? gdyby tylko spływało to co wyleciało to po pięciu minutach wyciek nie był by już tak intensywny... teraz jest zaparkowana od dwóch godzin i nic??? jak paliwo leciało to nie miało to znaczenia czy silnik pracuje czy nie 8/

    ??????????????????????????????

    Wiem że autko z duszą ale bez przesady :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    No to też mam podobny problem tyle że paliwo mi wycieka dopiero po tym jak 7er przez całą noc stoi i się ruszy wtedy dopiero kapie. Wyciek jest wielkości szklanki i kapie paliwo dokładnie z prawego przedniego progu mniej więcej tam gdzie się łączy osłona nadkola z osłona filtra paliwa. Ściągnąłem wczoraj osłonę filtra z myślą że źle został zamocowany filtr paliwa ale nawet po włączeniu zapłonu nie widać żadnego wycieku nie ściągałem osłony koła bo już byłem wkurzony po tym ja szukałem filtra paliwa z lewej stron gdzie rozmontowałem wszystkie osłony i teraz nie wiem czy jest sens wyciągać prawą osłonę nadkola ? są tam jakieś bebechy od układu paliwowego?


    edit

    Trochę jeszcze pogrzebałem w necie i przyczyną może być przewód zwrotny paliwa nr 6
    Z tego co rozumiem to auto po zgaszeniu ma w silniku jeszcze trochę paliwa i przez ten przewód wraca do baku więc jak 7er się zostawia na dłuższy czas to tym przewodem spływa i przez nieszczelność zbiera się akurat u mnie w pokrywie filtra paliwa i dopiero po ruszeniu benzyna znajduje ujście z pokrywy.

    Jeżeli jest to błędna teoria to mnie poprawcie :D

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Miałem podobne objawy, po wymianie wszystkich gumowych węży paliwa, problem ustał. Najprawdopodobniej były już stare sparciałe i gdzieś podciekało. Polecam wymianę koszt nieduży, a spokój - Bezcenny. :]
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A ja miałem to w Compakcie. Też tylko po odpaleniu ciekło. Wymiana jednej obejmy metalowej na wężu op paliwa pomogła.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •