Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Przekładka silnika i .... problem ;/

  1. #1
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ

    Przekładka silnika i .... problem ;/

    W zeszłym tygodniu wymieniłem w swoim samochodzie silnik wraz z osprzętem.Wcześniej "budę" napędzał 3.0 218kM m60 a w tej chwili 4.0 286kM M60.Wszystko ok,przeszczep udał się w 80%-czemu nie w 100%? Otóż nie posiadałem EWS-a (w tym 3.0 nie było) a w 4.0 jest ;/ . Mam kompa,EWSa,kluczyki od 4.0...i teraz moje pytanie.

    Czy istnieje sposób na wgranie do kompa od 3.0 na którym w tym momencie chodzi samochód oprogramowania z 4.0?
    Wczoraj rozmawialiśmy na ten temat z Wiktorem ale postanowiłem zapytać też oficjalnie.
    Tylko moja prośba- nie piszcie,że coś tam słyszeliście ,że ktoś tak robił itp...
    Moje pytanie kieruje do osób,które wiedza jak to zrobić lub maja kontakt do takich osób.
    Dzięki.
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    a nie prościej jest "ściągnąć " immo z komputera ? koszt w poznanu około 250-300zł

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Podejrzewam że Xsilver będzie miał coś więcej do powiedzenia na ten temat. Szykuje się do takiej przekładki w E32. Chyba najlepszym sposobem jest przeprogramowac komputer.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    W jaki sposób zrobiłeś swapa - przełożyłeś też kolektor dolotowy z 4.0 , dolot i przepływomierz ?

    Czy silnik źle pracuje na komputerze z 3.0 ? -> Jakie są objawy ? Jakie błędy łapie dme?

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    A mi przypomniała się jeszcze jedna rzecz, DME i EWS od 4.0, które masz pochodzą z auta z automatyczną skrzynią także powinien odpalać tylko na N lub P - to też trzeba by jakoś oszukać?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...wkrotce przelozymy eeproma z 4.0 do 3.0 dme ;)
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Znam 2szt m60b40 pracujące na dme z 3.0 (w tym jedno zrobione całkowicie na osprzęcie z 3.0), więc nie wiem w czym problem, że aż zabrał 20% całego projektu ;) To raczej 1% :D

    Ja bym odpalił na dme z 3.0 i zobaczył jak zachowuje się adaptacja, czasy wtrysku i jak pracuje sonda (szczególnie pod obciążeniem). Jeżeli wystąpią problemy to wrzucić mapę z 4.0 (ale z tego co badałem temat dme z 3.0 dobrze podnosi czas wtrysku poprzez korekcję wskazań przepływomierza - więcej powietrza pobiera silnik, więc dme wydłuża czas wtrysku), ale map było kilka wersji, więc trzeba to sprawdzić.

  8. #8
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Otóż temu 20% bo osiagi na ori oprogramowaniu z DME od 4.0są inne niż na 3.0. Sam powiedziałeś-czasy wtrysku a co za tym idzie inne dawki na różnych obrotach.Poza tym to gdyby osprzęt nie miał znaczenia to średnica przepływki od 4.0 nie miała by większej srednicy niz 3.0....a ma większą ;/ i jak ma być 100% to komp też ma byc taki jak trzeba..
    Gregor i tak się widzimy w Pl za dwa tyg to obgadamy kilka ciekawych tematów i ....dobrą kawę robiłeś z expresu ;)
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Przepływka ma większą średnice - ale czy wkład jest inny ?


    To m60 na osprzęcie z 3.0 było zhamowane i co ciekawe miało lepsze parametry w niższym zakresie obrotów.


    Jeżeli jest problem z dawką paliwa i adaptacja nie daje rady (bo tak jak pisałem map było przynajmniej kilka rodzajów) to nie pozostaje nic jak wrzucić mapę z 4.0 i po problemie ;)


    Na jakiej skrzyni biegów to robiłeś ?

  10. #10
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Na jakiej skrzyni biegów to robiłeś ?
    5-biegowy manual z M60B30 ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •