Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Uszkodzone sterowanie fotela elektro. [PROBLEM ROZWIĄZANY!]

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    Uszkodzone sterowanie fotela elektro. [PROBLEM ROZWIĄZANY!]

    Cześć,

    Mam skopaną regulację elektro fotela i lusterek + pamięć. Dzisiaj męczyłem się pół dnia z fotelem, w koncu wymieniłem moduł pod siedzeniem i dalej nie działa.

    Mam szybkie pytanie, czy pod kanapa jest jeszcze jakiś przekaźnik, który odpowiada za fotel kierowcy? Jeśli tak to dajcie proszę znać który to :)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Pod tylnym siedzeniem,tu masz dokładną rozpiskę bezpieczników i przekaźników:
    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...158&highlight=
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Przestudiowałem dokładnie ten wątek już wczoraj, i nie ma tam nic napisane odnośnie siedzenia kierowcy, są siedzenia ale tył - od nich są odpowiednie przekaźniki.

    Zastanawia mnie więc czy w ogóle jest jakiś dodatkowy przekaźnik do fotela z pamięcią ustawień położenia i lusterek, czy po prostu na tym module pod siedzeniem sprawa się zamyka. Niestety wymieniłem ten moduł, prąd jest, a niestety nadal fotel nie działa ;( ;(

    Pozdrawiam,
    Marcin
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    marcin a nie chodzi ci tylko fotel kierowcy??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Tak, tylko fotel kierowcy leży :(

    ps. zrobiłem dzisiaj przelewik za klamkę i lampkę. Wstrzymaj się z wysyłką do poniedziałku, ok? :)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    a sprawdzałeś czy jest prąd na silniczkach albo czy jakiś kabelek się nie wypioł

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Sprawa rozwiązana, po wymianie modułu (którego jak się później okazało prawdopodobnie nie trzeba było wymieniać) i przestudiowaniu dokładnie schematów, z miernikiem w ręku ruszyliśmy w poszukiwaniu winowajcy całego zamieszania.

    Problem jak to zwykle bywa okazał się banalny, na wtyczce zasilającej jeden pin był bez prądu - próba podłączenia na krótko bezpośrednio od aku (z żarówką jak bezpiecznik ;) ) i jak się okazało zaczęło hulać i tańczyć. Byliśmy w domu. Wymiana uszkodzonego kabelka przyniosła pożądany efekt :)

    Felerny kabel szedł od modułu pod siedzeniem do skrzynki z bezpiecznikami pod tylna kanapę do bezpiecznika 42.

    I tyle :)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    no widzisz i trzeba było tak odrazu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    no widzisz i trzeba było tak odrazu
    To wszystko wcale nie bylo takie proste, oczywiscie ze to tylko kabelek. No ale trzeba było posiedzieć trochę czasu aby zlokalizować ten felerny kabel, jeśli ktoś ma elektro fotele ten wie ile tam kabli siedzi.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków
    Ja mam jajo, bo mi elektryka hula super , jak wcisne pamięci 123 to fotel sie ustawia ale sam nie moge sobie zaprogramować :/ Niewiem czego to wina , jeśli wszystko działa oprócz tego że sam nie moge sobie swojej pamięci zaprogramować .... Nie myle sie że to wina modułu ?? :P Jak myślicie, miał ktoś taki przypadek ??

    Sorki za wciśnięcice sie w temat, ale nie będe zakładał nowego bo to przecież problemy z "tej samej beczki" a szkoda forum brudzić :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •