Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektronika] Licznik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    19

    [ elektronika] Licznik

    Cikawi mnie sprawa prędkościomierza w mojej 7.A mianowicie, robiłem pixele w liczniku /tak na marginesie to wyszło zajebiscie i niedrogo/ i jeżeli ustawiałem wskazówkę prędkościomierza zgodnie ze wskazaniami testu to wskazania licznika były za niskie w porównaniu z innymi samochodami.A sprawdzałem prędkośc z dobrymi i nowymi samochodami gdzie nie może byc mowy o przekłamaniach wskazań.Ustawiłem więc prędkościomierz w/g porównań z innymi samochodami i na pewno jest ok. tylko w teście teraz jest o ok.8 km/h mniej niż na wskazówce.Nie daje mi to spokoju.Dodam że jeżdzę na fabrycznych 16" 235/60 więc powinno byc dobrze i jednakowo w testach i na wskazówce a nie jest, i to jest temat do zastanowienia. :?

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Witam,

    predkosciomierz musi pokazywac ciut wiecej jak w realu. Jest to nawet na zachodzie uregulowane prawnie. Ustawisz jednak predkosc rowna ja w rzeczywistosci, istnieje wielka prawdopodobnosc, ze bedziesz czesciej placil mandat. Wiekszosc kierowcow jadac 60 w miescie jedzie zazwyczaj okolo 55 lub cos w tych granicach.

    Dodam, ze moj licznik ustawilem prawien na 2 km/h jak na gps. podczas kontroli w ADAC potwierdzilo to moje ustawienie. Jednakze trzymam sie ograniczen bardziej dokladnie lub przeginam na calego. Tolerancji juz sobie nie daje.


    Pozdr.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    no moj licznik zawyża o około 8km a ganiam na 235/55r17

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Pamietaj ze na wskazania predkosciomerza ma wplyw nawet grubosc bieznika ;)
    W kazdym aucie jest przeklamanie na + zwiekszajace sie wraz z predkoscia (Opel jest ogolnie przodownikiem w tych wskazaniach- stad tez i opowiesci kierowcow opli 1,3i jadacych rzekomo z predkoscia 200km/h :D ), czasami zdarza sie ze auta majace predkosciomierz cyfrowy (wyswietla po prostu liczbe) pokazuja dokladnie tyle ile auto jedzie...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    dziwne jest u mnie to że pokazuje idealnie z nawigacją, a co ciekawe to komputer w liczniku (pod check) pokazuje niższą niż na navi. Sprawdzałem z dwoma nawigacjami i im szybciej jadę tym dokładniej ale i tak nie ma większego blędu aniżeli 2-3 km\h

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bonopingwin
    dziwne jest u mnie to że pokazuje idealnie z nawigacją, a co ciekawe to komputer w liczniku (pod check) pokazuje niższą niż na navi. Sprawdzałem z dwoma nawigacjami i im szybciej jadę tym dokładniej ale i tak nie ma większego blędu aniżeli 2-3 km\h
    Bono ale ty masz kapcie z E65 sa minimalnie wieksze wiec stad ta dokladnosc :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    dokładnie. licznik górny pokazuje wyższą prędkość niż rzeczywista.. ten dolny w testach pokazuje prędkość wyliczoną obrotu ... hmm nie chciałbym tu kogoś nabić w butlę ale czytałem gdzieś że z czujnika ABS... a prędkość pokazywana przez navi jest prędkością faktyczną.... czyli teoretycznie zakładając opony z traktora :hah: :hah: :hah: na liczniku 60... w teście 55-56.. a faktycznie 220 buahahahah..

    Myślę że zrozumieliście sens.. a zaniżanie prędkości licznikowej jest ustanowione prawnie..

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    wg tego co ja wiem to któryś czujnik abs odpowiada za prędkość na zegarach ale jak coś to musowo któryś tylny albo jest jeszcze czujnik obrotowy w wale ( tego nie wiem ale też o takim układzie słyszałem ) a co do tych czujników na tylnej osi - proste jak na lodzie dodasz gazu hmmm koła przednie stoją ale licznik idzie w górę czyli gdzieś coś z tyłu :) osobiście obstawiam czujnik w wale :)

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Neuf czujnik predkosciomierza znajduje sie w kazdym BMW w tylnym moscie ;) (wtyczka 2 pinowa), stad tez przy "mielonie" wskazowka predkosciomierza sie wychyla mimo ze auto stoi... :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    prawda jest taka zer ja w garazyku rozkminiam rozne samochody i czasami to juz sie miesza :) ale mojtyp był słuszny i wiedziałem :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •