Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: [ pozostale] Awaryjne otwieranie drzwi

  1. #1

    [ pozostale] Awaryjne otwieranie drzwi

    Witam.

    Mam problem z prądem w samochodzie i chciałbym dowiedzieć się jak otworzyć auto z kluczyka jak padnie akuś. Umiem zamykać z kluczyka bez prądu ale otworzyć jakoś mi nie idzie. Nie chodzi mi tu o metodę z podawaniem napięcia tylko podobno jest jakiś trik z podnoszeniem klamki. Jak ktoś był by uprzejmy mnie oświecić w tym temacie to wielkie dzięki z góry.
    Prosił bym na priva żeby nie oświecać przy okazji wiadomo kogo.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    to jest dosc przydatna informacja dla kazdego z nas.. wiec moze na forum?

  3. #3
    Jeżeli moderatorzy nie mają nic przeciwko to proszę bardzo.

    Btw. śliczne fele :D no i kolorek jak trzeba . Tak, tak, ta powyżej.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Trzeba wsadzić klucz do drzwi pasażera, następnie przekręcić kluczyk prawie do opory (gdy są zamkniete) i podnieść klamkę, potem delikatnie odpiścić kluczyk i "na hama" podnieść klamkę i przekręcić kluczyk dalej do oporu. Uwaga, mi się to udało hmm chyba w dwuch autach ale potem ten zamek juz się z centralnego nie chciał zamykać, trzeba było ręcznie. Prawdopodobnie jest to metoda awaryjna przy której coś się uszkadza, może coś spada - jakiś zatrzaslk czy cuś i trzeba by pewnie rozebrać tapicerkę i coś założyć od nowa. Udaje się to w E32 na 100% ale pewnie E34 E30 też... No bo w E38/39 juz nie..

  5. #5
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    W tym przypadku chodzi tylko o to żeby odryglować zamknięte drzwi gdy nie ma prądu trzeba unieść delikatnie klamkę i wtedy przekręcić kluczyk w zamku i powinno się otworzyć.
    Kiedyś jak miałem E34 to myślałem że coś jest uszkodzone, ale nawet jest o tym wzmianka w instrukcji obsługi.

  6. #6
    To w końcu jak to jest? Uszkodzę sobie coś czy nie bo średnio mi się widzi rozbieranie tapicerki ?

  7. #7
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli posiadasz instrukcję obsługi to jest to tam dokładnie opisane.
    Mi osobiście nie zdarzyło sie uszkodzić niczego podczas takiego otwierania.
    Lekko unosisz klamkę i przekręcasz kluczyk w zamku żeby go otworzyć, tak to jest zrobione i samo przekręcenie zamka nie powoduje otwarcia drzwi.

  8. #8
    Victory !!!
    Udało się w końcu :D :D :D. Trochę miałem z tym problemów bo nie jest to tak proste jak opisywaliście i rozumiałem to trochę inaczej niz powinienem ale w końcu zaskoczyłem o jaki knif chodzi i drzwi otwierają się bez problemu. Dodam że nic się nie uszkodziło i centralny nadal działa normalnie więc wszystko ok.
    Dzięki wielkie bo jest to dla mnie kluczowa sprawa gdyż moja niunia ma tednencję do wysysania akumulatora na postoju i raz miałem akcję że ledwo się ten centralny otworzył.

    (wiem, wiem, wybieram się do elektryka już od dawna )

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    37
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    Witam.
    Zamknąłem auto z "centralnego" i rano schodzę i klapa.Nie idzie go otworzyć ani z pilota ani z "awaryjnego" jak wyżej napisał kolega Aldik. Bagażnika również nie idzie otworzyć z kluczyka.
    Co mam robić?
    Pozdrawiam

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez MJ006
    Witam.
    Zamknąłem auto z "centralnego" i rano schodzę i klapa.Nie idzie go otworzyć ani z pilota ani z "awaryjnego" jak wyżej napisał kolega Aldik. Bagażnika również nie idzie otworzyć z kluczyka.
    Co mam robić? Pozdrawiam
    Poczekać aż odmrożą się zamki?
    Podchodzisz do drzwi pasażera, wkładasz kluczyk i przekręcasz go w prawo do oporu (ok. 60st), następnie (trzymając kluczyk w tej samej pozycji) łapiesz za klamkę i unosisz do oporu tak jakbyś otwierał drzwi, i trzymając w ten sposób klamkę przekręcasz kluczyk o pozostałe 30st w prawo. Amen...

    P.S. Nie rób nic "na chama", wszystko powinno działać sprawnie i delikatnie, więc nie trzeba siły kowala by to zrobić. Jeśli jest inaczej, to albo coś przymarzło albo się mechanicznie uszkodziło...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •