Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ wnetrze] Odnawianie "drewienek" czy ktoś doświad

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    [ wnetrze] Odnawianie "drewienek" czy ktoś doświad

    Witam :)

    Mam trochę zniszczone listwy ozdobne w swoim aucie i zastanawiałem się nad odnowieniem, czy ktoś miał okazję spróbować regeneracji tych elementów?

    Jak się do tego zabrać i przygotować?

    Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to proszę o jakieś poglądowe fotki jak to wygląda przed i po odświeżaniu :)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Masz matowe listwy czy w połysku?
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Hm, powiedzmy że matowe, bo nie wiem czy one były całkiem matowe, ale nie są to w każdym bądź razie te w fortepianowym połysku :)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #4
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Papier wodny ok 1500-2000- przecieramy kilka razy potem polerujemy pastą lekko-ścierną ( tempo, sonax ) i tak w kółko aż do pozyskania oczekiwanego efektu.

    Jeżeli rysy lub uszkodzenia są zbyt głębokie to ratuje Cie tylko nałożenie nowej warstwy lakieru poprzedzonej usunięciem starej powłoki- niestety nie robiłem tego
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Papier wodny ok 1500-2000- przecieramy kilka razy potem polerujemy pastą lekko-ścierną ( tempo, sonax ) i tak w kółko aż do pozyskania oczekiwanego efektu.

    Jeżeli rysy lub uszkodzenia są zbyt głębokie to ratuje Cie tylko nałożenie nowej warstwy lakieru poprzedzonej usunięciem starej powłoki- niestety nie robiłem tego
    Obawiam się, że sama polerka tutaj nie wystarczy. Auto jest już pełnoletnie i niestety słonko i różne dziwne warunki atmosferyczne odcisnęły ślad po sobie. Listwy są mocno zmęczone życiem. Wydaje mi się - tak jak piszesz, że muszę usunąć starą powłokę lakieru i nałożyć nowy lakier - orientujecie się w jaką markę uderzyć? Możecie coś polecić? :)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie wiem jak w e32, ale w e38 jest dosyć gruba warstwa nałożona i jest co ścierać. Jeśli nie masz pęknięć, to zacznij od papieru 800 na mokro i intensywnie szlifuj, aż zauważysz, że wszelkie wżery poznikały. Później stopniowo do 2000-2500, a na koniec pasta polerska jeśli ma się błyszczeć, lub pozostawiasz jak jest, jeśli ma być matowe
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Mam akurat zdjętą jedną listwę więc spróbuję dzisiaj albo jutro i zobaczymy jaki bedzie efekt, nóż widelec będzie nieźle :)

    Pozdrawiam,
    Marcin
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    58
    BMW
    E39
    Skąd
    Szczecin
    Stary lakier najlepiej usuniesz preparatem w żelu/płynie-jest ich mnogo w każdym budowlanym...posmarujesz i po chwili zrobią się bąble,drobny papier, potem stosowałem drobną watę metalową...

    Następnie w zależności od odcienia jaki chcesz uzyskać,albo lakier bezbarwny lub koloryzujacy(np orzech itp).

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez JACA_SZCZECIN
    Stary lakier najlepiej usuniesz preparatem w żelu/płynie-jest ich mnogo w każdym budowlanym...posmarujesz i po chwili zrobią się bąble,drobny papier, potem stosowałem drobną watę metalową...

    Następnie w zależności od odcienia jaki chcesz uzyskać,albo lakier bezbarwny lub koloryzujacy(np orzech itp).
    Dzięki za podpowiedz, jaki lakier używałeś u siebie? Czy jesteś w stanie polecić jakąś firmę? Nanosiłeś lakier z puszki w sprayu?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    podepnę się pod temat jaki lakier bezbarwny byłby dobry do listew drewnianych? :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •