Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [mechanika] Pomóżcie ocalić M60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie

    [mechanika] Pomóżcie ocalić M60

    Witam wszystkich.
    2tyg temu skończyłem naprawiać swoją bunie :) uradowany w 110%, nowy lakier,zawieszenie,no i po lekkim remoncie silnika tzw wymiana łańcuchów i koła zembatego na wale,uszczelnienie całego przodu silnika,wymiana 32 szklanek hydraulicznych,nowa chłodnica etc.... :P Wracając do tych opiłek w oleju.

    Auto stało 2tyg bez oleju, poczym silnik był złożony i zalany 5w40 castrola, pięknie odpalił lecz pierwsze 5sek był to start na sucho.. ale zaraz sie uspokoiło, równa piękna praca v8:) Na tym oleju 5w40 przejechałem może 100km. Jakoś tydzień temu zauważyłem że kontrolka oleju dłużej gaśnie niż zawsze, ale tylko na rozgrzanym silniku,wraz z tym pojawiło się po rozgrzaniu stuki w silniku ale takie cykanie,jakby szklanki chydrałliczne,sprawdziłem rano na zimnym silniku cykania nie ma ale stopniowo ze wzrostem temperatury cykanie powraca...i ta kontrolka ciśnienia oleju (lecz podczas pracy silnika się nie pojawia) tylko przy odpalaniu i na ciepło. Długo nie debatując wymieniłem olej na 10w40 vanvoline max life.

    Jak spuściłem tego castrola 5w40 to był jak woda a wraz z nim były drobne OPIłKI!! :shock: :(
    Po zalaniu 10w40 vanvoline kontrolka ciśnienia oleju gaśnie prawidłowo lecz stuki tylko troche sie uspokoiły i dalej wraz z temperaturą się nasilają. Obecnie jestem po trasie około 1200km i auto nie bierze oleju,zapierdziela,wkręca sie idealnie, i ani razu nie miałem kłopotu z kontrolką ciśnienia oleju,tylko te stuki...postaram się dziś nagrać filmik z tym odgłosem.

    Czy jest szansa na odratowanie mojej v8??? Od czego zacząć? Gdzie się zgłosić
    Banditen Motor Wagen

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    kontrolka oleju to tam lubiły pompy oleju sie odkrecać, a opiłki to hmm... nie wiadomo może łańcuch gdzieś o coś albo napinacz
    BMW sie nie psuje

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    92
    BMW
    740
    Skąd
    berlin
    Witam u mnie po remacie po 15 km tez zaczelo cykac meczylismy sie 4 tyg i okazalo sie ze w bloku jest taki zaworek zeby olej z glowic nie splywal, dostalo tam sie cos lecz go calkiem nie zapchalo ,wiec jak dmuchalismy z dolu z filtra to na wszystkich kanalach wychodzily babelki oleju ,lecz to bylo za malo dopiepo po wyczyszczeniu tego wszystko chodzi idealnie

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Możesz przynajmniej orientacyjnie napisać koszty remontu.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Przemek22 mam takie pytanie czy po remoncie jak zalałeś auto olejem i odpalałeś i jak już odpaliłeś to czy czasem nie gazowałeś go zaraz po odpaleniu ???
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Przemek22 mam takie pytanie czy po remoncie jak zalałeś auto olejem i odpalałeś i jak już odpaliłeś to czy czasem nie gazowałeś go zaraz po odpaleniu ???
    BITEK NO CO TY! 8/ czekałem aż sam się podniesie i pięknie popracuje
    Banditen Motor Wagen

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Marek760i
    kontrolka oleju to tam lubiły pompy oleju sie odkrecać, a opiłki to hmm... nie wiadomo może łańcuch gdzieś o coś albo napinacz
    Nie ma szans że coś jest nie tak z pompom..tzw ze jest odkręcona bo przed złożeniem silnika byla sprawdzona i dokręcona,co do opiłek to raczej nie łańcuch...bo przed złożeniem recznie kręciłem silnikiem i sprawdzałem jak wszystko chodzi.

    Jutro albo pojutrze będe sprawdzał ciśnienie oleju jakie panuje w silniku, moje pytanie jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju na biegu jałowym po rozgrzaniu oraz przy pewnych obrotach?? Potrzebowałbym tych informacji. dzięki
    Banditen Motor Wagen

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez przemek22
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Przemek22 mam takie pytanie czy po remoncie jak zalałeś auto olejem i odpalałeś i jak już odpaliłeś to czy czasem nie gazowałeś go zaraz po odpaleniu ???
    BITEK NO CO TY! 8/ czekałem aż sam się podniesie i pięknie popracuje
    Kontrolnie zapytałem bo jakbyś tak zrobił to panewka.

    Co do opiłek to może rzeczywiście czegoś nie doczyściłeś?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    To nie są panewki na bank.zapuszcze pozniej dzwiek. co do tych opilkow to nie wiem
    Banditen Motor Wagen

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    dane z tolerance

    Ciśnienie oleju/ 1/min, bar ________Min. 0,5/600 (4,5 pracujący silnik)

    Esi podaje max 4,5 bar

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •