Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: navi z allegro czy warto kupic

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn

    navi z allegro czy warto kupic

    czesc, szukam do siebie tv i navi i chcialem kamerke z tylu.
    Jaka jest w polsce cena za komplet (mam anglika czyli ekran moze byc angielski)
    chodzi mi o maly ekran ale jak najlepsza konfiguracja

    http://www.allegro.pl/item1043089855...w_komplet.html

    czy takie cos warto wziasc i po czym poznac czy to jest mk1 czy mk2 mk3?

    ile zaplacic za taki komplet?

    dodam ze ja mam normalne radio z monetami a z tylu mam pólke dsp jeszcze nie podlaczona.

  2. #2
    To, co pokazałeś w linku, to MK2, ale ze zmieniarką nowszego typu. Czyli z auta po lifcie. Cena jak najbardziej OK. Skoro masz półkę DSP, i pewnie chciałbyś ją uruchomić, to czeka Cię przeróbka wiązki (przypuszczam, że ta navi w aukcji nie jest pod DSP) i zakup wzmacniacza.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    To co wysłałeś to MK2. Czytniki MK3 i MK4 z zewnątrz wygladają bardzo podobnie, z tą różnicą, że MK4 ma widoczny napis "DVD".

    Na tej aukcji gość sprzedaje monitor do wersji byrytjskiej, stąd ta atrakcyjna cena.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    czyli ogólnie warto jest wziąść taki zestaw... ?
    chodzi mi o tv i kamere cofania, navi to juz opcja drugorzędna (choć jak by była to też bym sie cieszyl)
    Jeśli chodzi o półke dsp to kiedys mialem to napędzić wzmacniaczem jakims np alpine v12 4x40.
    I teraz pytanie jak kupie taki stary wzmacniacz to bede to mogl polączyć razem - oczywiscie z Wasza pomocą ;D

    jade teraz do PL to moze akurat zrobił bym sobie prezent :)
    Czytałem posty Grega bodajze ze jak tuner to minimum bm24 i ze mk1 niemozna podlączyc kamery cofania i takie tam.

    Juz poznałem troche 7 ale temat tv i navi to dla mnie nowość, także prosze o jaką kolwiek pomoc.

    I ostatnie czyli jak będę mial to mk2 to potem moge zmienic monitor na 16:9 tak plug and play? wiem ze trzeba ramke zmienić

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Ramka nowa do 16:9 to ok 120 PLN i poza nią jeśli chcesz mieć tv w 16:9 to najprawdopobniej będziesz musiał zmienić tuner - najtańszy obsługujący 16:9 kosztuje 600 pln, wątpię, żeby w tym zestawie z allegro był taki. Reszta rzeczy przy takiej wymianie zostanie. Moim zdaniem warto, polepsza estetykę wnętrza, ponadto daje Ci funkcjie o których wspomniałeś + co najważniejsze GPS.

    Moim zdaniem kamera cofania da się tutaj podłączyć.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Ramka nowa do 16:9 to ok 120 PLN i poza nią jeśli chcesz mieć tv w 16:9 to najprawdopobniej będziesz musiał zmienić tuner - najtańszy obsługujący 16:9 kosztuje 600 pln, wątpię, żeby w tym zestawie z allegro był taki. Reszta rzeczy przy takiej wymianie zostanie. Moim zdaniem warto, polepsza estetykę wnętrza, ponadto daje Ci funkcjie o których wspomniałeś + co najważniejsze GPS.

    Moim zdaniem kamera cofania da się tutaj podłączyć.
    Tomashbo gdzie ty widziales tak tani tuner 16/9 ?? :shock:
    Srednia cena to okolo 1000zl do tego czytnik navi min. MK3 (okolo 700zl) MK4- okolo 1500zl
    Doliczajac duzy monitor (okolo 800zl) to wychodzi ze mniej wiecej 2500zl bedzie kosztowac przerobka malej navi na duza ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    mniej wiecej 2500zl bedzie kosztowac przerobka malej navi na duza
    To już chyba lepiej kupić kompletny zestaw na alledrogo. Koszt to ok 3 tys a i poniżej też już kilka było.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez tomashbo
    Ramka nowa do 16:9 to ok 120 PLN i poza nią jeśli chcesz mieć tv w 16:9 to najprawdopobniej będziesz musiał zmienić tuner - najtańszy obsługujący 16:9 kosztuje 600 pln, wątpię, żeby w tym zestawie z allegro był taki. Reszta rzeczy przy takiej wymianie zostanie. Moim zdaniem warto, polepsza estetykę wnętrza, ponadto daje Ci funkcjie o których wspomniałeś + co najważniejsze GPS.

    Moim zdaniem kamera cofania da się tutaj podłączyć.
    Tomashbo gdzie ty widziales tak tani tuner 16/9 ?? :shock:
    Srednia cena to okolo 1000zl do tego czytnik navi min. MK3 (okolo 700zl) MK4- okolo 1500zl
    Doliczajac duzy monitor (okolo 800zl) to wychodzi ze mniej wiecej 2500zl bedzie kosztowac przerobka malej navi na duza ;)
    :) Tuner widzialem u nich http://www.bmok.pl/ , maja konto na allegro, do niedawna wisiał tam tuner 16:9 za 600 pln, wciaż mam od nich maila, nie chcieli zejść niżej z ceną. Może nadal mają, bo w marcu mieli ich kilka.

    Mówię - badź cierpliwy a znajdziesz. Ja miałem cała instalacje gotową pod MK2, dlatego zmieniłem tylko czytnik na MK4 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1005393387) oraz ekran, który początkowo kosztował 699, dogadałem się na 650 z przesyłką - cena taka stąd, że nikt nie licytował i nie był zainteresowany, a to dzięki dość głupiemu tytułowi aukcji "BMW X5 X 5 NAWIGACJA, RADIO, TV (Numery ofert 944816927)" - małe prawdopodobieństwo, że ktoś kto szuka ekranu tam zajrzy. Wystarczy trochę szczęścia i umiejętności przewidywania, jak ktoś zatytuuje aukcje.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    196
    BMW
    bylo e38 735i
    Skąd
    londyn
    zeby nie tworzyc nowego tematu to pewnie wezme ta nawigacje mk2 i zaloze do siebie. Mam tomtoma na zachodnia europe i jestem happy z tym ale potrzebuje map na polske i slowacje wegry itp.

    Jakie mapy moge zaladowac na to mk2? Chodzi mi o Polske i wegry slowacje?
    Sa jakies pozycje ze mnie to w miare poprowadzi?

    W przyszlosci moze doloze i zmienie czytnik, ekran itd.

    No i jeszcze jedno pytanie o ta pólke dsp ktora mam i nie uzywam (poprostu kupilem ja z roleta i zalozylem)
    Moge podlaczyc drugi wzmacniacz pod jakies wyjscie dodatkowe, albo pobrac sygnal z wiazki-ktoregos z modulow mk2?
    Poprostu chcialbym sobie nakreslic co moge z tym zrobic zanim kupie.

    dzieki

  10. #10
    Mapy mają taką samą szczegółowość dla MK2 czy MK4. MK4 obsługuje DVD, co oznacza, że kraje, jakie Cię interesują, będziesz miał na jednym krążku. W przypadku MK2 i MK3 czeka Cię żonglerka płytami.


    Co do półki, zastanów się, czy nie warto zamontować wzmacniacza DSP....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •