Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [ elektryka] [E38] problem z modułem świateł LCM

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka

    [ elektryka] [E38] problem z modułem świateł LCM

    Mam problem z modułem świateł i chcę go wymienić, można go naprawić ale ja nie mam za dużo czasu bo wyjeżdżam z rodziną za dwa tygodnie, czym się kierować przy zakupie drugiego. Moje nr to GMIII (high) 12V BMW 61.35-8 376 641, 608 377 10 HW1.6 SW1.5, jak nr bmw są takie same tak te drugie się różnią np HW1.6 SW2.0 co to oznacza?

  2. #2
    Pomieszałeś pojęcia. LCM to moduł świateł. GM3 - moduł komfortu. Co chcesz zmieniać i dlaczego?

    GM3 należy kodować. LCM zawiera w sobie nr VIN oraz przebieg (trzeba to zsynchronizować) oraz również kodować. LCM jest umiejscowiony w słupku przed przednimi prawymi drzwiami.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    No to znalazłem nie to co chciałem, może od początku - problem zaczął się od kierunków tzn włączając kierunek na zegarach kontrolka nie mrugała i brak sygnału a światło mruga. To samo z długimi włączone świecą a na desce zero info. Wczoraj to już katastrofa podczas jazdy kierunek samoistnie sygnalizował na desce włączenie a w rzeczywistości nie świecił. Nie działa też prawy przycisk na zegarach tzn po naciśnięciu nie wyskakuje żaden komunikat. Dowiedziałem się że to jesm moduł świateł i dlatego mój temat.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    pitak, zdecydowanie to bedzie LCM od kiedy ten problem sie pojawil? byles na komputerze?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    problem pojawił się we wtorek, byłem na kompie i wyszło, że jest problem z LCM

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Czy moduł świateł jest pod schowkiem, czy gdzieś w innym miejscu? Bo pod schowkiem mam GMIII i jest to moduł komfortu.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    pitak, to najprosciej kupic nowy z alledrogo i go zakodowac pod twoje auto. Chyba ze da sie Twojego ratowac ale wątpie w to. Moduł swiateł znajduje w przednim słupku przed drzwiami pasażera tak jak pisał Tobie Sylwekk
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Dzięki serdeczne, a jeśli chodzi o kodowanie to czy zakładając inny wiem,że będzie inny przebieg na zegarach i vin, ale czy da się jeździć do momentu przestawienia

  9. #9
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Da sie jezdzic ale mozesz miec niespodzianki typu wariowanie swiateł lub tez nie bada sie swiecic komunikaty na zegarach.
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Znalazłem problem, wilgoć z dywaników chyba dostała się pod LCM i efektem są zaśniedziałe styki na środkowej wtyczce (małe piny) ale do tego stopnia, że 4 z nich prawie się utleniły i nie ma styku z wtyczką. Będę musiał kupić inny bo takiego połączenia nie dokupie a partyzantki nie chcę robić z lutowaniem kabelków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •