Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Czy Monitor Navi TV 4:3 z e38 i e39 sa takie same?

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    BMW
    e38 740iA, e39 528i, e34 525iA
    Skąd
    Miastko
    Dobra, dzieki za porady. Jutro będę kombinował

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cytat Zamieszczone przez grabol
    Cytat Zamieszczone przez Tatarski
    A jak w prosty sposób sprawdzić, czy jest to akurat czytnik?
    Najszybciej odlacz wogole czytnik i zobacz czy będziesz miał wszystko. Jak nie to może być moduł (ten srebrny duży pionowy).
    Jak odłączy po prostu czytnik to nie będzie miał nic na ekranie. Musi jeszcze kable odpowiednio poprzepinać.
    Możesz rozwinąć?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    -------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:14
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Niebieską wtyczkę z navi trzeba wpiąć zamiast niebieskiej wtyczki w tuner tv.
    :D
    http://img31.imageshack.us/gal.php?g=image146s.jpg

    po kolei
    1 - wtyczki w tunerze tv
    2 - wtyczki w navi
    3 - wejscia w navi
    4 - opis tunera tv
    5 - opis navi

    O ile dobrze ten sprzęt rozpoznaje.
    Jak nie to proszę mnie poprawić to może w końcu coś zacznie mi działać w tym temacie.
    Bo ja nie widzę opcji żeby jakiekolwiek wtyczki pozamieniać. Pomijam fakt ze luzu kabla jest tyle ze w życiu bym tych wtyczek w inne gniazda nie wpiął.

  5. #25
    Opcja, o której napisał Damias, nie działa z MK1.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    No to .... zbita :(

    jest ktos moze z Poznania kto dysponuje navi mk1 i bylby tak mily zeby mi ja na test udostepnic.
    Podjade gdzie trzeba a cala akcja zajmie z 15 minut.

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Skorzystam z tematu i dokleję się
    Panowie, u szajby mamy inny problem.
    Ostatnio wpadł nam w łapy czytnik MKIV(u szajby jest MKIII). Odłączyłem aku, podłączyłem czytnik. Podłączyłem aku i włączyłem zapłon. Ekran był czarny. Widać było, że się podświetlił, ale nic się nie wyświetlało, pomyślałem, że czytnik pewnie uwalony.
    Powtórzyłem wszystko, tym razem zakładając z powrotem czytnik od szajboosa. No i pojawił się problem, bo ekran znowu był ciemny.
    Kilka razy bawiłem się z przekładaniem gratów, podmieniałem tunery tv, w końcu obraz się pojawił na gratach od szajboosa. Czy to może być problem z przełamanym jakimś przewodem czy szukać przyczyny gdzie indziej(ekran?)?


    Kolejne sprawa, czy czytnik MKIV z e46 z monochromatyczną navi, będzie normalnie działał w e38 z dużą navi?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #28
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Kolejne sprawa, czy czytnik MKIV z e46 z monochromatyczną navi, będzie normalnie działał w e38 z dużą navi?
    Wydaje mi się, że konieczne będzie przekodowanie tego czytnika na wersję z kolorowym ekranem. Wiąże się to prawdopodobnie z ponownym załadowaniem firmware-u

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tak samo sobie pomyślałem. Szkoda, że nikt w okolicy nie ma MKIII lub MKIV, żeby przetestować ten czytnik.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    BMW
    e38 740iA, e39 528i, e34 525iA
    Skąd
    Miastko
    Podlaczylem dzisiaj drugi monitor i to samo, bialy ekran, od czasu do czasu jakies zielone paski. Stwierdzam zatem, ze to nie wina ekranu. Czytnik navi nie pali sie, zadna dioda, nic, cisza. Z tylu podłączona jest jedna kosc czarna, płaska oraz jedna brązowa i czarna oraz jeden kabel. Pozostaje jeszcze jedno gniazdo puste - czyzby cos tam musialoby byc podlaczone, czy to wolne gniazdo? Przetrzepujac instalacje, nie znalazlem nic, co mogloby tam pasowac, bedąc luźne. Bezpieczniki tez wszystkie sprawne. Przypominam, ze auto kupilem juz z tym problemem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •