Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: [mechanika] Problem z odpalaniem

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez bmw7
    automat z chipem
    Czyli w kwestii drgań koło dwumasowe odpada. Natomiast nadal jest dużo niewiadomych. Nie wiemy, jak ten chip został przygotowany, co zmienia i jak w kwestii działania.

    Sprawdzałeś, czy paliwo się nie cofa? I czy problem z odpalaniem dotyczy zimnego czy ciepłego silnika?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    228
    Tak jak napisal sylwekk przyczyn moze byc pare.Sprawdz czy nie cofa sie paliwo,dobrze by bylo zmierzyc czy cisnienie jest odpowiednie,moze byc pompka,nastawnik lub przekaznik lubi robic psikusy

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bmw7
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    479
    BMW
    E38 725 tds
    Skąd
    Wejherowo
    Sprawdzałeś, czy paliwo się nie cofa? I czy problem z odpalaniem dotyczy zimnego czy ciepłego silnika?



    Nie sprawdzałem czy paliwo się cofa

    A co do odpalania to raczej na ciepłym

    Czy warto by zacząć od wymiany pompki?

  4. #14
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    bmw7, ja dla mnie to objaw nastawnika poniewaz raz odpali Tobie odrazu a innym razem po "czasie"
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bmw7
    Sprawdzałeś, czy paliwo się nie cofa? I czy problem z odpalaniem dotyczy zimnego czy ciepłego silnika?



    Nie sprawdzałem czy paliwo się cofa

    A co do odpalania to raczej na ciepłym

    Czy warto by zacząć od wymiany pompki?
    Drgania silnik sa spowodowane niedomaganiem nastawnika (takze ponowne ustawienie dawki lub jego wymiana).
    Odpala zle na cieplym przez zuzyta pompe wtryskowa.
    Wymiane pompki paliwowej mozesz sobie darowac- objawy ktore opisujesz nie sa spowodowane przez nia.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nic nie wymieniaj tylko zajedź do dobrego pompiarza! Niech Ci sprawdzi wtryski i nastawi pompę. Kolego TDS to starego typu silnik. Dobry fachowiec szybko posprząta, koszty wymiany kompletu wtrysków też banalne nawet nie warto regenerować to chyba, że sam sterujący ale nie wiem czy to robią (ja wymieniłem)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #17
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    nie warto regenerować to chyba, że sam sterujący
    Sterujacego nie da sie regerować, reszte ze spokojem i warto
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  8. #18
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    nie warto regenerować to chyba, że sam sterujący
    Sterujacego nie da sie regerować, reszte ze spokojem i warto
    :) zwykłe kosztują grosze! Z reguły dostaje się je jako gratis do sterującego jak kupujesz używane. Widzę, że dobrze pamiętałem, że nie szło zregenerować wtrysku sterującego.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bmw7
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    479
    BMW
    E38 725 tds
    Skąd
    Wejherowo
    Dziękuję wszystkim za Pomoc.

    Teraz muszę poszukać kto mi to zrobi

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    62
    BMW
    e32 730 r6 rok 1990
    Skąd
    polkowice
    witam
    kolego zajedź sobie do pompiarza niech sprawdzi ci ciśnienie na pompie(sekcji dawkującej)
    na ciepłym silniku, przy wolnych obrotach ciśnienie powinno wynosić min 250 at.
    drgania silnika mogą być spowodowane ( tak jak boss napisał) złym nastawieniem a raczej złą pracą nastawnika pompy, dobry pompiarz powinien mieć sprzęt do sprawdzenia tego, bądź na kompie powinien zobaczyć jakie parametry sterownik podaje
    Sama zmiana, przestawienie dawki na nastawniku zazwyczaj pomagają tylko na jakiś czas(nie mówię że od razu pochodzi tylko 1 miesiąc czy dwa czasami zdarzało się nam że i pracował ponad rok po nastawieniu na nowo dawki, ale to tez zależy od stopnia zużycia nastawnika)
    co do wtryskiwaczy to najpierw niech ci je sprawdzą jakie ciśnienie na nich jest i czy nie podciekają (sam ich se nie wykręcaj , chyba że posiadasz specjalny klucz do wtrysków te w tesco i podobnych uszkodzą ci przelewy klucz jest w środku za mało wyfrezowany)
    używek nie kupuj ,bo za jakiś czas i tak zacznie kopcić, więc jak będą do roboty, to zregeneruj lub wymień na nowe końcówki ,koszt 1 szt ok 130 zł, zależy od producenta.
    do serwisu z tym nawet nie jedź bo i tak oni zawiozą to gdzieś do pompiarza , chyba że odeślą do swojego serwisu gdzie cię wykroją.
    koszt naprawy pompy
    cena samych części
    sekcja dawkująca ok 700zł (po regeneracji)
    nastawnik ok 1400 zł (nowy)
    uszczelki komplet ok 250zł

    za robociznę wołają se różnie
    w poprzednim zakładzie gdzie pracowałem (Wierzbicki Polkowice polecam :) )
    braliśmy z demontażem pompy
    za pompę demontaż, montaż reg zapłonu ,nastawienie dawki diagnoza na kompie (ciastka i kawa już gratis :)
    ok 900zł
    za wtryski reg 40-50 zł za szt nowy 20zł szt
    ceny są orientacyjne bo to z przed dwóch laty ale nie powinny się zbytnio zmienić
    powodzenia w szukaniu pompiarza i daj znać jak wyszło :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •